за телевизора и бебето

  • 2 912
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
не спира да гледа телевизия!!! едва на 3 месеца е, а вече изключвам телевизора, когато е в хола. Не ми обръща никакво внимание, нито иска да се храни...
понякога я оставям за няколко минути да погледа.
Колко е опасно (плазмен телевизор е, не би трябвало да има силно облъчване)? Как да я отуча от ТV-то?

# 1
  • Мнения: 9 894
едва на 3 месеца е, а вече изключвам телевизора, когато е в хола.
а направо не ти е трябвало да го включваш Simple Smile


а това какво значи? За тримесечно бебе говорим, просто спираш телевизора и това е.

# 2
  • Мнения: 4 621
Говориш за бебе на 3 месеа - просто не включвай ТV-то Peace

# 3
  • Мнения: 131
!!!! да изпадна в дезинформационна дупка не целя! Все пак, където съм аз, там е и тя. Това означава ли никога да не пускам телевизия?

# 4
  • Мнения: 9 894
ти изобщо сериозно ли питаш  newsm78 малко си помисли и пак пробвай.

# 5
  • Мнения: 1 371
Слагай я така , че да не вижда телевизора.
 Peace

# 6
  • Мнения: 131
Тити, а ти сериозно ли ми отговаряш така? "Пак Пробвай"? А това какво трябва да означава?

Толкова всеотдайност в отговора не бях срещала!

ДА, сериозно питам и ако ти имаш проблем с въпроса ми, моля не се включвай в темата повече!

Бих желала да получа отговор от майки, които са се натъквали на подобен проблем, за да разбера те какво са правили, а не от хора, които просто "говорят на изуст"

Благодаря!

# 7
  • Мнения: 9 894
ами ще се опитам да съм още по-всеотдайна по този комичен за мен въпрос.
Можеш да се лишиш от телевизия, докато бебето е малко; това означава да гледаш телевизия, когато то спи. нима е сложно? нима ще изпуснеш някоя така важна новина? Интернетът е по-бърз и не пречи на бебето  Peace или просто слушай радио, телевизорът не е единственият информационен източник.
отговорът на въпроса ти просто е един - бебето не бива да вижда телевизора. Т.е. или го спираш, или слагаш бебето далеч.
така като ми гледаш лентичката, дали говоря наизуст?
сега си заслужих една почерпка за този благ и изчерпателен постинг Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 111
От както се е родил моят бебок все към телевизора гледа - не знам какво е виждал като новородено, но все натам му беше погледа. Сега си гледа постоянно и това никак не ме притеснява. Баща му е същия и съм се примирила. Когато не иска да яде заради телевизора или яде, но се разсейва - изключвам го само докато се нахрани. Сутрин си го слагам в количката и гледа анимационни филми. Сърди се като е намален, а е на гръцки. Усилвам и е доволен. Гледа втренчено и почти не мига. 
Може да гледа сял ден, но го остявам общо най-много 2-3 часа дневно седнал срещу телевизора. През останалото време го търси и наднича при удобен момент.

# 9
  • Мнения: 4 496
Опитвала ли си с нещо такова?
или такова

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
Здравей! Дано не си се отказала да четеш отговорите при такива "доброжелателни" коментари срещу теб. За съжаление, някои майки с повечко опит се дразнят на притесненията и объркването на по - "пресните" такива и затова понякога тук цари такъв сарказъм и жлъч... Sick
Конкретно по въпроса ти, не се притеснявай, няма да навреди на бебка, колкото и да се заглежда, на тези месеци не може още да фокусира вниманието си дълго върху нещо, а и дори да го прави не влага особена умисъл... Ела да го видиш моя телеман какъв е...  Laughing Като се опули  Mr. Green няма оттърваване. Не му се притеснявам и не се вманиачавам. И тв и компа са в неговата и нашата стая, добре би било да си има собствена, но на този етап няма как. Мисля, че е достатъчно вредно прекаленото пазене и треперене над детето. Е, разбира се, по - полезно му е да го извеждаш навън, но сега, като не може, дай да не си пускаш телевизията по цял ден, за да не му стане нещо...  Crazy Всяка крайност е вредна, можеш сама да си направиш изводите.
Пробвай да я занимаваш с нещо по - интересно, когато се загледа, за да види, че мама е по - забавна от черната кутия.  Flutter
Целувки и не се отказвай да пишеш тук, в този форум има място за всички, ако някой не мисли така, е свободен да не се намесва в конкретната тема, или поне да не изказва толкова лично отношение... Майки сме, тъпо е... Peace

# 11
  • Мнения: 2 818
Общо взето най-опасното е, че може да направи хиперактивно детето ти (като разбира се има и други фактори). Защото вместо да изразходва енергия, да изучава околния свят само, то гледа пасивно. Разбира се зависи колко време гледа, защото едно е 10мин, друго е 2-3 часа  Peace

# 12
  • Мнения: 953
И аз имам такъв проблем - просто я завъртам така че да не вижда екрана и да е по далече от него.

Докато телевеизора е   включен и детето е с лице към него не можеш да му отклониш вниманието.

# 13
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
И аз имам такъв проблем - просто я завъртам така че да не вижда екрана и да е по далече от него.

Докато телевеизора е   включен и детето е с лице към него не можеш да му отклониш вниманието.
Подкрепям и ние така процедираме newsm10

# 14
  • Мнения: 27 524
Не бих се притеснявала, бих се радвала на спокойствието. Не е вредно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт