Какво е мнението Ви за "Саменто"

  • 240 096
  • 207
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз съм много доволна. В продължение на една година боледувах страшно много, и то не невинни неща Tired Съсипах се просто, буквално всеки  месец, даже през 2 седмици, нещо ми се случваше Cry Реших, че явно организмът ми няма да се справи сам и си купих Саменто на капсули. Пих го един месец. Това беше преди 3 месеца и оттогава не съм боледувала, с изключение на един ентеровирус, който изкарах за 24 часа Simple Smile Бих направила пълен курс от 3-4 месеца, защото съм убедена, че здравето ми се повлия от билката, но искам да забременея, а Саменто пречи на плода да се закрепи и затова сега не пия.

# 16
  • Мнения: 3 410
Аз съм много доволна. В продължение на една година боледувах страшно много, и то не невинни неща Tired Съсипах се просто, буквално всеки  месец, даже през 2 седмици, нещо ми се случваше Cry Реших, че явно организмът ми няма да се справи сам и си купих Саменто на капсули. Пих го един месец. Това беше преди 3 месеца и оттогава не съм боледувала, с изключение на един ентеровирус, който изкарах за 24 часа Simple Smile Бих направила пълен курс от 3-4 месеца, защото съм убедена, че здравето ми се повлия от билката, но искам да забременея, а Саменто пречи на плода да се закрепи и затова сега не пия.
Сега започвайте с В12 и фолиева киселина, с минерали и успех в забременяването  bouquet

# 17
  • Мнения: 109
А къде има такива аптеки на Лечител? Има ли някъде в района на Дървеница, Студентски град, Мусагеница или Младост?
Във вестник "Лечител" има адресите на всички магазини на "Лечител".
me4ta, чувала съм да казват, че капсулите били по-добри от капките. Аз лично съм  ползвала и двата варианта.

# 18
  • Мнения: 3 410
Саменто е добър антиоксидант, но трябва да се редува и със други. Различните видове антиоксиданти защитават различни клетки в различни части на тялото, но същевременно си помагат един на друг. Това се потвърждава и от факта, че антиоксидантите регенерират други. Например алфа-липоевата киселина възстановява «изхабения» витамин С, който от своя страна регенерира витамин Е. Така се увеличава ползата и от двата витамина.
Разнообразно хранене, включващо дневно най-малко 5 порции плодове и зеленчуци, е в основата на правилната диета. В естествените, сурови храни се съдържат хиляди антиоксиданти, които не можем да си набавим от синтетични добавки, а само от натурални такива. За съжаление при преработката на суровините много от тях се загубват. Витамин Е се отнема от олиото при рафинирането му и от житото- при производството на бяло брашно. Каротиноидите се намират в жълтите, оранжеви и червени плодове и зеленчуци, а биофлавоноидите – в повечето плодове, но главно в сините и червените (грозде и боровинки). И двата вида  вещества са растителни пигменти, които филтрират вредните лъчи от светлината. Ликопенът е един от най-важните каротиноиди; най-богат негов източник са доматените сосове. Лутеинът (съдържа се в зелените зеленчуци и яйчния жълтък) и зеаксантинът (в царевицата) също от групата на каротиноидите, филтрират вредните за очите сини лъчи. Коензим Q10 взема участие в преобразуването на храната в енергия и същевременно има силно антиоксидантно действие. Те обаче не са взаимозаменяеми, защото функционират при различни химически реакции. Селен има в пълнозърнестите храни, чесъна и някои ядки, но само когато почвата върху която се отглежда го съдържа.

# 19
  • Мнения: 3 096
благодаря за отговора, Мечта
ще го пробвам и аз за автоимунно заболяване. Не е противопоказно, нали?

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 1 825
Много съм доволна от Саменто. Преди около 8 години съществуваше само вариантът с ТОА, т.е. сега е подобрен. Тогава още почнах да купувам на мама, която страдаше от шипове и артрит. От болки не можеше да спи. За лежането по болниците, където само я приспиваха с болкоуспокояващи, да не ви разказвам. Още след първите 2 опаковки /2 месеца/ болките спряха. Лекарите не и даваха да мъкне дори пазарски чанти, а сега се грижи за къщата и градинката си почти самостоятелно. Някога ми беше трудно да си го позволя, защото още учех. Сега, слава Богу, купувам и лекувам всичките си близки. На мама като поддържащо лечение изпращам по 3 опаковки от 600 мг. на зима. Приятелят ми беше много болнав. През седмицата все се оплакваше, че се разболява и всеки петък лягаше "да се изпотява", че да му мине настинката. Трудно го убедих да пие Саменто, но сега го взима редовно в зимния период. Преди месец занесох 4 опаковки на част от фамилията в Мадрид, че там продуктът и сравнително по-скъп. Преди няколко години изпратих едно шишенце течно Саменто на сина на един от министрите в предишния кабинет. Майка му на детето само не ни обеси, че сме искали да дрогираме детето. След това разбра, че учителката на детенцето и без друго вече цял месец дава по няколко капки от продукта на хремавите деца от класа, престраши се и сега Саменто се използва редовно в тяхното семейство. Само един кусур съм им открила - не лекуват безапетитие. За всичко друго съм ги признала. Горещо ви го препоръчвам.

# 22
  • Мнения: 569
Каква е цената на една опаковка и колко таблетки съдържа?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз купувам ампули от по 600 мг. за 41 лв. Във вестник "Лечител" често пускат талони за 5% намаление, а по Коледа, месеца на билките /юни или юли/ и за някои други презници пускат по още 5 %. Знам, че има и опаковки от по 120 мг, какти и течно Саменто, но тук за цени не мога да ви помогна. Във всяка аптека "Лечител" биха могли да ви дадат по-подробна информация.

# 24
  • София
  • Мнения: 461
Mоята майка гледаше един 90 год. дядо в Италия с рак на простатата и ние пращахме
САМЕНТО на таблетки от тук, защото там го нямаше. Дядото имаше голямо подобрение въпреки  сериозната му възраст. Възвърна му се апетита и започна да става от леглото,
нещо което преди САМЕНТО-то беше немислимо. С капките обаче ефекта не беше толкова добър, колкото с таблетките.
 Успех на твоята майка с лечението! Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 825
И аз констатирах този проблем при течното Саменто преди години, но не можах да му намеря обяснение за себе си. Така просто престанах да го ползвам.

# 26
  • Мнения: 47 821
за автоимунно заболяване става ли? или тогава не трябва да се повишава имунитета?

# 27
  • Мнения: 3 410
за автоимунно заболяване става ли? или тогава не трябва да се повишава имунитета?
При автоимунни заболявания е добре да се използва имуномодулатор, а не имуностимулатори, защото при тези заболявания имунната реакция е изострена. Такъв имуномодулатор е алоето.

# 28
  • Мнения: 47 821
аха, благодаря ти много
а малко извън темата, ама омега киселини могат ли да се пият при автоимунно заболяване?

# 29
  • Мнения: 3 410
аха, благодаря ти много
а малко извън темата, ама омега киселини могат ли да се пият при автоимунно заболяване?
Ами почти са задължителни, "гасят" възпаленията причинени от автоимунните заболявания.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт