Гармастан,Лансинокс,Авент?

  • 17 833
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 683
Здравейте мили мами!
Скоро и аз вече ще си гушкам моята сладка рожба и искам много и се надявам да имам кърма за да се храним по най-здравословния начин! Praynig По този повод искам да ви питам какво от изброените по горе неща да си взема за да се мажа и кога да започна? 

# 1
  • до канала
  • Мнения: 518
Аз ползвах Гермастан от началото на 9-я месец,като подготовка на гърдите.След като родих го ползвам само като ме болят зърната, но това се е случвало 2-3 пъти.За Лансинокса знам че не е необходимо да се отмива от гърдите преди кърмене което пък е по-удобно.Само с това мога да помогна.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 683
Да за Лансинокса като че ли чувам по добри отзиви а и това че не се е задължително измиването му е голям+  Peace Благодаря!

# 3
  • Мнения: 1 277
Ползвала съм Гармастан и Лансинокс- доволна съм и от двете.

# 4
  • Мнения: 4 915
Ще започнеш, когато започнеш да кърмиш/ и когато/ако имаш проблеми. Предварително е ненужно и безсмислено.

Авент не знам какво съдържа, не мога да дам съвет.
Гармастан е лекарствен продукт. Много майки са доволни от него, аз - не, щипеше ми и не помагаше особено.
Трябва да се измива добре преди кърмене на бебето.

Лансинох е 100% пречистен ланолин - натурален, неалергизиращ, няма нужда от измиване преди кърмене. Много бързо ми помогна при първата щерка - имах рагади на едната гърда. Приложих го след Гармастан-а и ефектът не закъсня.

При второто дете вече знаех как да кърмя без получаване на рагади.  Wink Само първите 1-2 дни се мазах с този крем: Пак е ланолинов изцяло, просто цената и грамажа са по-изгодни.

А от една аптека съм си купила за бебешкото дупе ланолин - насипно, в кутийка. Той не става за мазане на гърдите, защото не е пречистен. Но на бебешката гъзинка се отразява чудесно, не е химия, добре предпазва и защитава от възпаления.  Wink

# 5
  • Мнения: 183
Аз ползвах Гармастан,не съм се мазала преди да родя,имах нужда само в родилното .Родих секцио и кърмата ми дойде на 5 ден ,  с часове държах малката на гърдите да ми стимулира кърмата, та затова наистина към 2-3 ден ми се наложи да ползвам гелчето.Много е добро.Като цяло го използвах само 3-4 дни,след това не ми се е налагало

# 6
  • Мнения: 3 760
98% съвпадение с постинга на Free Soul   Peace Останалите 2% са, поради добрите ми впечатления от Гармастан-а (на мен лично много ми помогна при рагадите и не съм изпитвала дискомфорт).
Категорично не ти е нужна предварителна подготовка, а ако поставяш бебето правилно няма да ти се наложи да ползваш нищо!   bouquet

# 7
  • Мнения: 664
Аз съм за Лансинох, ползвах го в продължение на месеци. Авент не ми свърши никаква работа точно в началото, при първите наченки на рагади, така и го изхвърлих. Гармастан не съм ползвала, но не бих се разправяла с нещо, което ще трябва да отмивам преди кърмене.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 074
Лансинох ползвах, но не ми беше нужен - гледах филмчета във форума за кърменето, сложих го правилно на гърда и нито веднъж не съм разранила нищо, така че тази скъпа покупка се оказа излишна.
От Авент шишетата съм много доволна, но не и от помпата. Пробутаха ми счупена помпа, но това го разбрах много късно, защото така и не ми потрябва - с ръце е много по-добре да се изцеждаш. Хем масажираш цялата гърда, хем се усещаш много повече, а и по-бързо става според мен.
Де факто, нищо от тези неща не ми потрябва, а за съжаление ги купих. Съвет от мен - не бързай. Може просто да не ти потрябват изобщо.

# 9
  • Мнения: 352
Аз използвах и Гармастан, и Авент. Веднъж забравих да отмия Гармастана и доста се поизплаших  Confused та от тогава използвах само Авент и по-късно Babylove. Мажех се, когато се сетех... Споделям мнението на другите мами да изчакаш да родиш и тогава да решиш. Успех  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 5 683
Благодаря за съветите! Hug Ще изчакам да видя като родя какво ще е положението и тогава!
 Peace

# 11
  • Мнения: 498
През първия месец ползвах Гармастан, а накрая в третия - Авент. Много съм доволна от Гармастана, просто не трябва да забравяш да го измиваш преди хранене. Авент е добър вариант за облекчение на лек дискомфорт, затова и накрая го ползвах, малко преди да престанат всякакви оплаквания.

# 12
  • Мнения: 306
Лансинокс Peace

ползвах го първите два месеца, заради гадно разраняване, а уж опитна майка се водех вече - второ дете кърмех Grinning
много ми помогна Wink

# 13
  • вкъщи
  • Мнения: 2 448
лансинокс Peaceмного ми помогна.и то за 4асове.имах рани,но мн бързо мина.

# 14
  • Мнения: 1 420
Авент  Peace Много съм доволна от кремчето. На теб леко раждане и успешно кърмене  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт