Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-31 от 31 отговора
Здравейте мили мами!
Скоро и аз вече ще си гушкам моята сладка рожба и искам много и се надявам да имам кърма за да се храним по най-здравословния начин! Praynig По този повод искам да ви питам какво от изброените по горе неща да си взема за да се мажа и кога да започна? 
Цитирай

Аз ползвах Гермастан от началото на 9-я месец,като подготовка на гърдите.След като родих го ползвам само като ме болят зърната, но това се е случвало 2-3 пъти.За Лансинокса знам че не е необходимо да се отмива от гърдите преди кърмене което пък е по-удобно.Само с това мога да помогна.
Цитирай

Да за Лансинокса като че ли чувам по добри отзиви а и това че не се е задължително измиването му е голям+  Peace Благодаря!
Цитирай

Ползвала съм Гармастан и Лансинокс- доволна съм и от двете.
Цитирай

Ще започнеш, когато започнеш да кърмиш/ и когато/ако имаш проблеми. Предварително е ненужно и безсмислено.

Авент не знам какво съдържа, не мога да дам съвет.
Гармастан е лекарствен продукт. Много майки са доволни от него, аз - не, щипеше ми и не помагаше особено.
Трябва да се измива добре преди кърмене на бебето.

Лансинох е 100% пречистен ланолин - натурален, неалергизиращ, няма нужда от измиване преди кърмене. Много бързо ми помогна при първата щерка - имах рагади на едната гърда. Приложих го след Гармастан-а и ефектът не закъсня.

При второто дете вече знаех как да кърмя без получаване на рагади.  Wink Само първите 1-2 дни се мазах с този крем: Пак е ланолинов изцяло, просто цената и грамажа са по-изгодни.

А от една аптека съм си купила за бебешкото дупе ланолин - насипно, в кутийка. Той не става за мазане на гърдите, защото не е пречистен. Но на бебешката гъзинка се отразява чудесно, не е химия, добре предпазва и защитава от възпаления.  Wink
Цитирай

Аз ползвах Гармастан,не съм се мазала преди да родя,имах нужда само в родилното .Родих секцио и кърмата ми дойде на 5 ден ,  с часове държах малката на гърдите да ми стимулира кърмата, та затова наистина към 2-3 ден ми се наложи да ползвам гелчето.Много е добро.Като цяло го използвах само 3-4 дни,след това не ми се е налагало
Цитирай

98% съвпадение с постинга на Free Soul   Peace Останалите 2% са, поради добрите ми впечатления от Гармастан-а (на мен лично много ми помогна при рагадите и не съм изпитвала дискомфорт).
Категорично не ти е нужна предварителна подготовка, а ако поставяш бебето правилно няма да ти се наложи да ползваш нищо!  bouquet
Цитирай

Аз съм за Лансинох, ползвах го в продължение на месеци. Авент не ми свърши никаква работа точно в началото, при първите наченки на рагади, така и го изхвърлих. Гармастан не съм ползвала, но не бих се разправяла с нещо, което ще трябва да отмивам преди кърмене.
Цитирай

Лансинох ползвах, но не ми беше нужен - гледах филмчета във форума за кърменето, сложих го правилно на гърда и нито веднъж не съм разранила нищо, така че тази скъпа покупка се оказа излишна.
От Авент шишетата съм много доволна, но не и от помпата. Пробутаха ми счупена помпа, но това го разбрах много късно, защото така и не ми потрябва - с ръце е много по-добре да се изцеждаш. Хем масажираш цялата гърда, хем се усещаш много повече, а и по-бързо става според мен.
Де факто, нищо от тези неща не ми потрябва, а за съжаление ги купих. Съвет от мен - не бързай. Може просто да не ти потрябват изобщо.
Цитирай

Аз използвах и Гармастан, и Авент. Веднъж забравих да отмия Гармастана и доста се поизплаших  Confused та от тогава използвах само Авент и по-късно Babylove. Мажех се, когато се сетех... Споделям мнението на другите мами да изчакаш да родиш и тогава да решиш. Успех  Very Happy
Цитирай

Благодаря за съветите! Hug Ще изчакам да видя като родя какво ще е положението и тогава!
 Peace
Цитирай

През първия месец ползвах Гармастан, а накрая в третия - Авент. Много съм доволна от Гармастана, просто не трябва да забравяш да го измиваш преди хранене. Авент е добър вариант за облекчение на лек дискомфорт, затова и накрая го ползвах, малко преди да престанат всякакви оплаквания.
Цитирай

Лансинокс Peace

ползвах го първите два месеца, заради гадно разраняване, а уж опитна майка се водех вече - второ дете кърмех Very Happy
много ми помогна Wink
Цитирай

лансинокс Peaceмного ми помогна.и то за 4асове.имах рани,но мн бързо мина.
Цитирай

Авент  Peace Много съм доволна от кремчето. На теб леко раждане и успешно кърмене  Mr. Green
Цитирай

Преди раждането не съм се мазала с нищо и не съм си подготвяла гърдите за кърмене по никакъв начин.
Започнах да се мажа с крема на Авент профилактично първите дни в болницата. Миналият месец бебка ми направи малка раничка на дясното зърно, с този крем изчезна за 2-3 дена. Върши страхотна работа, а най-хубавото е, че не се отмива!  Peace
Цитирай

Лансинох ползвах, защото не се отмива - само миене ми трябваше при жестоките рагади, които имах Confused Облекчава и помага да се чувстваш по-комфортно, ако ти се наложи. С правилно поставяне не би трябвало да има проблем освен малко чувствителност първите няколко дни Very Happy
Не изхвърляйте кремчетата с ланолин - идеални са при подсичане на бебето Peace
Цитирай

Мазах с Авент, няколко седмици преди раждането. И пак се получи разраняване на едното зърно, Гармастан не помогна, мазах с други някакви боклуци. Но с две ръце съм за Лансиноха, защото и аз знам, че е възможно най- пречистения ланолин, което е най- добрия вариант в случая. Все пак ти желя да не се налага да ползваш подобни кремчета!
Цитирай

Само да се вредя - Гармастана е голям боклук Confused (с извинение към тези, които са доволни от него)
Имах зверски рагади. На едното зърно си беше направо дупка. Зехтинец и слюнката на бебето, заедно с кърмата... и въздушни бани нощем на прозореца на детската стая... (Хедра, обичам те Love)
НО предварително ти е нужна само и единствено информация Hug за правилното поставяне, за това какво да правиш ако се втвърдят гърдите, за това как да цедиш на ръка.

Малко офф- Днес ходих да цедя едно маменце в Шейново. После сложихме и бебко да си свърши работата.
Мразя Шейново Mad
Цитирай

Аз отскоро кърмя, но ето какво се случва при мен. Аз не ползвах крем преди да се роди детето и преди да почна да кърмя. Сега почти след всяко кърмене ползвам крема на Авент и съм много доволна от него. Засега слава Богу не съм имала по-сериозни рани за да ползвам друго мазило. ЛЕко раждане! Peace
Цитирай

Ще започнеш, когато започнеш да кърмиш/ и когато/ако имаш проблеми. Предварително е ненужно и безсмислено.

Авент не знам какво съдържа, не мога да дам съвет.
Гармастан е лекарствен продукт. Много майки са доволни от него, аз - не, щипеше ми и не помагаше особено.
Трябва да се измива добре преди кърмене на бебето.

Лансинох е 100% пречистен ланолин - натурален, неалергизиращ, няма нужда от измиване преди кърмене. Много бързо ми помогна при първата щерка - имах рагади на едната гърда. Приложих го след Гармастан-а и ефектът не закъсня.

Само първите 1-2 дни се мазах с този крем: Пак е ланолинов изцяло, просто цената и грамажа са по-изгодни.

ползвах същия крем- единствено той ме спаси. от гармастана ефект нулев.
Цитирай

Категорично съм за Лансинох, поради простата причина, че не трябва да се отмива преди кърмене, а и съм доволна от него.

Поправи си заглавието, кремчето е Лансинох, а не Лансинокс. Аз в началото поради грешна информация го търсех по аптеките като Ланскинокс и ме гледаха странно. От мястото където го купих ми направиха забележка, че е грешно името. Peace
Цитирай

Лансиконкс  Peace
Цитирай

С Боби нямах нужда от мазане , но в болницата ми казаха да си купя Гармастана - взех го , но се мазах два три пъти и аз не знам защо, после го дадох на една дружка и тя каза ,че й е помогнал.
Цитирай

С Гармастан се мажех още преди да родя (при първата бременност). След това имах ужасни рани и хич не ми помогна.
Сега с нищо не се мажа, ако се наложи ще си варя пак от онова домашното кремче със зехтин и восък, с което ми минаха рагадите тогава.
Цитирай

на мен ми помогна Лансинокс Peace
Цитирай

Доволна съм от Лансинох.
Цитирай

От Гермастан - никакъв ефект, от Авент - вълшебно кремче!
Цитирай

Ползвах Авент от края на 8-мия някъде... чувала съм, че Гермастан е добър, но не съм го пробвала. Везми си тестери от всички, ако можеш и след като почнеш да кърмиш виж откое щеимаш най-голямо облекчение. Аз лично имах страшно много тестери на Авент и не ми се е налагало да купувам, бях доволна.

Леко раждане и успешно кърмене! Кърма ще имаш, стига да слушаш майките тук и да прочетеш всичко възможно по въпроса!

Peace Hug
Цитирай

Да си допълня предишния пост- Авент ми свърши и взех Лансинокс и съм много доволна, даже повече от Авент  Peace
« Последна редакция: Ср., 15 Авг. 2007, 15:51 от elpet »
Цитирай

Авент е  100% пречистен ланолин - натурален, неалергизиращ, няма нужда от измиване преди кърмене. Върши страхотна работа. Аз имах дозичка и ми стигна, маже се съвсем по малко.
Цитирай

Имах зверски рагади, които се облекчават само с Лансинох.
Цитирай

1-31 от 31 отговора