Гармастан,Лансинокс,Авент?

  • 17 845
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 975
Преди раждането не съм се мазала с нищо и не съм си подготвяла гърдите за кърмене по никакъв начин.
Започнах да се мажа с крема на Авент профилактично първите дни в болницата. Миналият месец бебка ми направи малка раничка на дясното зърно, с този крем изчезна за 2-3 дена. Върши страхотна работа, а най-хубавото е, че не се отмива!  Peace

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Лансинох ползвах, защото не се отмива - само миене ми трябваше при жестоките рагади, които имах Confused Облекчава и помага да се чувстваш по-комфортно, ако ти се наложи. С правилно поставяне не би трябвало да има проблем освен малко чувствителност първите няколко дни Grinning
Не изхвърляйте кремчетата с ланолин - идеални са при подсичане на бебето Peace

# 17
  • Мнения: X
Мазах с Авент, няколко седмици преди раждането. И пак се получи разраняване на едното зърно, Гармастан не помогна, мазах с други някакви боклуци. Но с две ръце съм за Лансиноха, защото и аз знам, че е възможно най- пречистения ланолин, което е най- добрия вариант в случая. Все пак ти желя да не се налага да ползваш подобни кремчета!

# 18
  • Мнения: 3 926
Само да се вредя - Гармастана е голям боклук Confused (с извинение към тези, които са доволни от него)
Имах зверски рагади. На едното зърно си беше направо дупка. Зехтинец и слюнката на бебето, заедно с кърмата... и въздушни бани нощем на прозореца на детската стая... (Хедра, обичам те Heart Eyes)
НО предварително ти е нужна само и единствено информация Hug за правилното поставяне, за това какво да правиш ако се втвърдят гърдите, за това как да цедиш на ръка.

Малко офф- Днес ходих да цедя едно маменце в Шейново. После сложихме и бебко да си свърши работата.
Мразя Шейново Close

# 19
  • София
  • Мнения: 3 524
Аз отскоро кърмя, но ето какво се случва при мен. Аз не ползвах крем преди да се роди детето и преди да почна да кърмя. Сега почти след всяко кърмене ползвам крема на Авент и съм много доволна от него. Засега слава Богу не съм имала по-сериозни рани за да ползвам друго мазило. ЛЕко раждане! Peace

# 20
  • Мнения: 1 288
Ще започнеш, когато започнеш да кърмиш/ и когато/ако имаш проблеми. Предварително е ненужно и безсмислено.

Авент не знам какво съдържа, не мога да дам съвет.
Гармастан е лекарствен продукт. Много майки са доволни от него, аз - не, щипеше ми и не помагаше особено.
Трябва да се измива добре преди кърмене на бебето.

Лансинох е 100% пречистен ланолин - натурален, неалергизиращ, няма нужда от измиване преди кърмене. Много бързо ми помогна при първата щерка - имах рагади на едната гърда. Приложих го след Гармастан-а и ефектът не закъсня.

 Само първите 1-2 дни се мазах с този крем: Пак е ланолинов изцяло, просто цената и грамажа са по-изгодни.
 

ползвах същия крем- единствено той ме спаси. от гармастана ефект нулев.

# 21
  • варненка от София
  • Мнения: 4 877
Категорично съм за Лансинох, поради простата причина, че не трябва да се отмива преди кърмене, а и съм доволна от него.

Поправи си заглавието, кремчето е Лансинох, а не Лансинокс. Аз в началото поради грешна информация го търсех по аптеките като Ланскинокс и ме гледаха странно. От мястото където го купих ми направиха забележка, че е грешно името. Peace

# 22
  • Мнения: 8 242
Лансиконкс  Peace

# 23
  • Мнения: 1 117
С Боби нямах нужда от мазане , но в болницата ми казаха да си купя Гармастана - взех го , но се мазах два три пъти и аз не знам защо, после го дадох на една дружка и тя каза ,че й е помогнал.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 238
С Гармастан се мажех още преди да родя (при първата бременност). След това имах ужасни рани и хич не ми помогна.
Сега с нищо не се мажа, ако се наложи ще си варя пак от онова домашното кремче със зехтин и восък, с което ми минаха рагадите тогава.

# 25
  • Мнения: 2 159
на мен ми помогна Лансинокс Peace

# 26
  • Мнения: 1 483
Доволна съм от Лансинох.

# 27
  • Мнения: 1 737
От Гермастан - никакъв ефект, от Авент - вълшебно кремче!

# 28
  • Мнения: 4 447
Ползвах Авент от края на 8-мия някъде... чувала съм, че Гермастан е добър, но не съм го пробвала. Везми си тестери от всички, ако можеш и след като почнеш да кърмиш виж откое щеимаш най-голямо облекчение. Аз лично имах страшно много тестери на Авент и не ми се е налагало да купувам, бях доволна.

Леко раждане и успешно кърмене! Кърма ще имаш, стига да слушаш майките тук и да прочетеш всичко възможно по въпроса!

 Peace Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 3 524
Да си допълня предишния пост- Авент ми свърши и взех Лансинокс и съм много доволна, даже повече от Авент  Peace

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 15:51 от elpet

Общи условия

Активация на акаунт