Лазаня с кори за баница

  • 16 623
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 375
Обикновено си меся кори за лазаня, като ме мързи Laughing, я правя с юфка, но вчера експериментирах с кори за баница и стана чудесна.
На дъното на тавата бешамелов сос, 3-4 кори, смес - задушена от 500 г кайма, 1 парче наденица, 2 гл. лук,1/2 гл чесън, 200 г гъби, 400 г домати, черен пипер, настърган кашкавал, пак 4 кори, бешамелов сос, смес, кашкавал, 3 кори, бешамелов сос, 4 кори. Нарязва се на парчета и се пече.

# 1
  • Мнения: 375
Забравих нещо - малко преди да стане готова, се наръсва с кашкавал и допича 5-10 мин.

# 2
  • Мнения: 491
И аз съм пробвала, ама не ми харесва. Сигурно е до майстора  Flutter

# 3
  • Мнения: X
Правила съм.Хареса ми и мъжа ми я хареса.
Но съм на мнение, че нищо  не може да  замени корите за лазаня.

# 4
  • Мнения: 27 524
И аз съм правила, но си прилича на баница с месо. Много е вкусно, но с корите за лазаня си е друго  Peace

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Аз я правя винаги с кори за баница - така я харесваме всички. Но по малко по-различен начин: Запържвам лук, слагам каймата, като се позапържи и тя - настъргани домати, накрая - подправките. Отделно си разбивам 2-3 яйца с 5-6 лъжици кисело мляко и натрошено сирене. В тавата редя пласт кори - каймяна смес - кори - яйчена смес - и така ги редувам, докато свършат. Върху най-горния пласт кори слагам малко яйчена смес, която си отделям, преди да сложа натрошеното сирене - около 2-3 лъжици, колкото да се намаже най-горната кора. Слагам да се пече. Малко преди да е готова - вадя, нарязвам на ромбове, поливам я с 1 чаша газирана вода, като гледам да сипвам най-вече в нарязаното, настъргвам кашкавал и я слагам за още няколко минути във фурната.

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
най- сполучливият вариант на лазаня, с нещо различно от класическите кори за лазаня, е с останали катми или палачинки.

правя я в кръгла форма и става супер. Peace

# 7
  • Мнения: 2 550
и аз съм правила, но не с финни кори
забарвих им името на другите

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Онзи ден правих такава. Да, прилича си на баница с месо, но е ужасно вкусна.
Аз използвах от онези печени кори за баница, в кутиите.

# 9
  • Мнения: 465
И аз съм правила, но си прилича на баница с месо. Много е вкусно, но с корите за лазаня си е друго  Peace

и аз мисля така Peace

# 10
  • Мнения: 1 608
И аз съм правила, но си прилича на баница с месо. Много е вкусно, но с корите за лазаня си е друго  Peace
Peace Имат си специфичен вкус.

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Обикновено си меся кори за лазаня...

може ли рецептата, аз имам само за спагети...

# 12
  • Мнения: 375
Утре - трябва да погледна в тефтера точните продукти.

# 13
  • Мнения: 47 981
споделете как става с корите от ония печените?след всяка кора ли плънка? и реже ли се?
а с обикновенните- между 4 кори слагали се мазнина или друго или само се слагат 4 кори наведнъж?
звучи ми много вкусно и искам да пробвам

# 14
  • Мнения: 375
Обикновените кори се слагат една върху друга без мазнина помежду им.

# 15
  • Мнения: 375
asyalein - обещаната рецепта за корите  за лазаня

300 г брашно
3 яйца
1 с.л. олио
щипка сол
 Замесва се тесто от тези продукти, разделя се на 2 топки и всяка се разточва, така че да е около 3-4 мм. Разрязва се всяка кора на правоъгълници приблизително 14 на 7 см. Така получените правоъгълници се пускат в съд с вряща вода с малко олио за около 3-4 мин. Изваждат се и се поставят върху кърпа или хартия да поизсъхнат около половин час, след което вече се прави лазанята. 

# 16
  • Мнения: 1 608
300 г брашно
3 яйца
1 с.л. олио
щипка сол
 Замесва се тесто от тези продукти, разделя се на 2 топки и всяка се разточва, така че да е около 3-4 мм. Разрязва се всяка кора на правоъгълници приблизително 14 на 7 см. Така получените правоъгълници се пускат в съд с вряща вода с малко олио за около 3-4 мин. Изваждат се и се поставят върху кърпа или хартия да поизсъхнат около половин час, след което вече се прави лазанята. 
Peace
Задължително ще пробвам!

А какво брашно използваш?

# 17
  • Мнения: 491
Тинче, изключително добра ти е рецептата - нали ти я беше пускала преди? От както пробвах твоята, "забравих" моята.
Става обаче доста, едната топка е за една голяма тава лазаня - аз сварявам квадратите от едната топка, а от втората изсушавам за следващия път.

# 18
  • Мнения: 375
Това количество тесто стига за една лазаня, а брашното е най-обикновено.

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein - обещаната рецепта за корите  за лазаня

300 г брашно
3 яйца
1 с.л. олио
щипка сол
 Замесва се тесто от тези продукти, разделя се на 2 топки и всяка се разточва, така че да е около 3-4 мм. Разрязва се всяка кора на правоъгълници приблизително 14 на 7 см. Така получените правоъгълници се пускат в съд с вряща вода с малко олио за около 3-4 мин. Изваждат се и се поставят върху кърпа или хартия да поизсъхнат около половин час, след което вече се прави лазанята. 

благодаря ти, попитах те за рецепта, защото корите, които аз купувам не пасват на тавите ми...
иначе аз имам рецепта за спагети, но тя е само с жълтъци, затова те попитах за твоята...
моето брашно е тип 405 дано стане с него Thinking

# 20
  • Мнения: 375
Предполагам, че ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт