Относно проходилките...

  • 1 430
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 300
Здравейте,
Имам питане относно проходилките. Една акушерка ми спомена, че когато слагам дъщеря си в проходилка трябва да и обувам обувчици с твърда подметка, желателно е да са ортопедични но и обикновени ставали, за да може да се оформи ходилцето на детето и да се научи то да стъпва правилно, иначе в последствие се получавало изкривяване. Чувам го за пръв път и искам да разбера вярно ли е и дали сте го спазвали?

# 1
  • Мнения: 4 496
Според моето лично мнение,с каквото и да е обуто детето,в проходилка не може да стъпва правилно,защото не стъпва на цяло ходило,а само на пръстчета.Пак казвам,това е мое мнение.

# 2
  • Мнения: 593
Според моето лично мнение,с каквото и да е обуто детето,в проходилка не може да стъпва правилно,защото не стъпва на цяло ходило,а само на пръстчета.Пак казвам,това е мое мнение.
споделям мнението, ние бяхме с буйките на КК в проходиката

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Слагах дъщеря ми в проходилката боса/чорапи/ Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Темата ти сигурно ще стане доста обширна и с много противоположни мнения.
Иначе относно обувките при прохождоне-някои педиатри препоръчват ортопедични обувки,добре обхващащи глезена.Повечето обаче препоръчват детето да проходи босо.Относно проходилките-същата работа.Сина ми е на 9 месеца,имаме,но не сме го слагали.Защото имам доверие на моята педиатърка,а тя е твърдо против тях.Според нея проходилка може да се ползва едва когато детето започне да ходи/например не много стабилно/,но поне се е научило как да стъпва и да пази относително равновесие без опората на проходилката.
Засега го оставих моя да се учи да пълзи,това е естественият ход на нещата.

# 5
  • Мнения: 950
В проходилка (и въобще в къщи) дъщеря ми е или боса, или с чорапи (ако е студено). На мен ортопед ми каза да оставям детето колкото се може повече време босо/с чорапи.

# 6
  • Мнения: 2 746
Познат ортопед ми е казвал да не слагам сина си в проходилка изобщо или ако го слагам да е след 9-тия месец.Детенцето ми има супер прави крачета и добре оформени ходилца.Същото беше и по отношение на слагането да сяда - каза ми да не бързам, аз го сложих седнал на 7.5 мес.И така си заякна, почна да се изправя, да ходи  и изобщо не съм го насилвала  и не съм се състезавала с майките, дето децата им проходили на 10 мес. и дето гледат на другите дечица едва ли не като на недоразвити.

# 7
  • Мнения: 27 524
Не съм го чувала. В топло време е бил бос, в студено - с някакви обувчици.

# 8
  • Мнения: 474
По мои наблюдения стъпването на пръсти е период, който преминава с или без проходилка. Да, аз също купих с твърда цяла подметка и малкия от 9,5 месеца го слагах в проходилка. Проходи си нормално миналата седмица- на 1 год. без 4 дни, стъпва добре и няма проблем. Единствено трябва да съобразиш обувките да са му добре на размер. Аз в началото купих едни по-големички, с перспектива. Груба грешка беше! Кривеше си едното краче и му халтавеше глезена. Като купих по-малкия размер нещата се оправиха.

# 9
хехе тук са отре4ени и проходилките и ортопеди4ните обувки, какво остава за комбинацията

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
По чорапки/терлички го слагах. Занапред обаче, ако е рекъл Господ за второ, тая джаджа ще я пропуснем. Доста дълго време преди да проходи стъпваше на пръсти и страшно много се притеснявах, само защото се поддадох да му купим проходилка, че се "кефело" детето вътре... ...  Naughty

# 11
  • Мнения: 10 982
Защо се смята, че проходилките са вредни? Така и не ми стана ясно.

# 12
  • Мнения: 263
И ние проходихме боси и без проходилки Simple Smile.

# 13
  • Мнения: 990
Слагах ги в проходилка по чорапки.

# 14
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Следя темата - на 8-ми ни идва бънджито, а след 2 седмици и проходилката  Peace

Общи условия

Активация на акаунт