За фризера

  • 7 974
  • 67
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 263
Момичета, давайте идеи какво и как  почвате да слагате във фризера-нали вече е време за фризера.

# 1
  • Мнения: 3 360
Аз слагам червени чушки повечко,защото ги обичаме.Та-пече ги мъжа ми с газова горелка/изтърбушени от семената де/ и след като изтинат ги слагам небелени в пликчета и готово Simple SmileПосле вадиш,белиш лесно и са като прясно изпечени PeaceОт зеленчуците замразявам грах,малко зелен боб и понякога гъби,като ги бланширам преди да ги сложа във фризера.
аааа,замразявам и подправки,нарязани на дребно.Това е от мен bowuu

# 2
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Аз също много замразявам за зимата зеленчуци. Предимно чушки печени и непечени (за пълнене). Замразих си коприва, спанак, малко ягодки, боровинки и черешки. Обезателно искам зелен боб, грах и понеже имам много домашни моркови, замразявам и тях, че иначе ще се развалят.
Ще следя темата с интерес, давайте идеи  Simple Smile

# 3
  • Кърджали
  • Мнения: 30
Откакто се оперирах от сърце, си купих фризер и съм много доволна.Замразявам печен патладжан,пържен на колелца и издълбан и леко изпържен за пълнене,тиквички на кубчета, чушки пекани и обелени,зелен фасул,спанак,лозови листа,нарязани продукти за гювеч,доматен сок/замразявам го в купички за крем карамел, след което ги изваждам и ги слагам в торбички и си взимам по едно или две за готвене/подправки всякакви,чушки за пълнене/сурови/, плодове  /посипвам със захар и ги слагам  в кутии/.Фризера ми е незаменим помощник.

# 4
  • Мнения: 6 001
Ами...краставички(да има за таратор),печени и непечени чушки, моркови,тиква(нарязана и готова за консумиране),копър,...еми това повече месо замразяваме...  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 674
Замразявам много чушки/за пълнене/ и печени, когато не ме мързи Embarassed. Наблягам  също на доматите, взимам от тези дългите, есенните - минавам ги през комбайна да се смелят, слагам ги в кутии от сладолед и съм много доволна, защото е  лесно и имат незаменим вкус, нищо общо с консервираните.
Слагам малко зелен фасул, предварително бланширан и  тиквички на колелца. Подправки също ще си сложа есента. И риба също, носят ми я от морето.Тази година пропуснах да си замразя ягодки, малинки и боровинки, ама реших да се прабвам с компоти и се изложих WinkФризерът няма такива грешки, затова си го обичам Simple Smile

# 6
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Ние задължително слагаме пакетчета с настъргани тиквички и моркови, стават чудесни за супички или други ястия; слагаме и настъргани моркови с нарязани на малки кубченца чушка; задължително настъргани краставици с копър и магданоз, за тараторче през зимата. Другото нещо са печени и сурови чушки. Мама ми дава бланширан зелен боб с чесън, който става за манджа и за салатка. Замразяваме и подправки, но по-малко.

# 7
  • Мнения: 491
Изумихте ме с тези краставици! Верно ли стават за нещо като се извадят от фризера?

# 8
  • Мнения: 6 001
Ами при мен стават...пробвай и ще видиш

# 9
  • Мнения: 460
О-о-о-о-о печени червени чушчици Crazy Crazy!!направо задръствам фризера.обожаваме ги -особенно с катъчец!!! Crazy Crazy
тези дни си напрвих в пликчета нарязано:чушки,моркови,домат и магданоз.страхотна вегета е!! Simple Smileонзи ден си напуках чушленца и хоп пак там!!зелен пресен лук -и той там,тиквички,моркови а бе всичко!да са живи и здрави фризерите!! Laughing

# 10
  • под тепетата
  • Мнения: 9 261
Повечето неща ги бланширам,според указанието в книгата -чушки за пълнене,грах,зелен фасул за супи,мусака и гювеч,тиквички на кубчета за супа,патладжан на кубчета,полуопържен патлкаджан на филии за гръцка мусака.
 Небланширани -чушки нарязани за фасул,супи,пица;магданоз,копър.
 Малини,боровинки -посипани със захар в кутийки.
 Задушени в масло -спанак,гъби. 

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 16:40 от bilqna_69

# 11
  • София
  • Мнения: 4 294
Замразявам -
1. грах суров, никаква обработка;
2. печени зелени чушки - целите, не изкормени и необелени, после като се извадят от фризера и леко се отпуснат много по-лесно се маха обелката им;
3.печени червени чушки - изчистени отвътре, пак необелени;
4. сурови чушки за пълнене - само изчистени отвътре, никаква термична обработка;
5. тиквички нарязани на кубчета;
6. магданоз нарязан на ситно в кутия от сладолед;
7. копър нарязан на ситно в кутия от сладолед;
8. спанак

Ами май това е от зеленчуците  Thinking

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Аз слагам тиквички на кубчета. Магданоз и копър в малки пликчета. Суров зелен пипер, само изчистен, необработен. Общо взето е това- моркови, грах и подобни си купувам замразени  Grinning

# 13
  • Мнения: 65
 
Момичета , а тиквички и патладжан на филийки  сурови дали могат да се замразят във фризера ? newsm78

# 14
  • под тепетата
  • Мнения: 9 261
може,но после са като гумени. При бланширането се запазват витамините и хранителната стойност, а нали все пак целта е не само да ядем, но и да е качествено.

# 15
  • Мнения: 65
Срам ме е, но пак питам ,значи трябва да се поизпържат и тогава да се замразят? Embarassed

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Изумихте ме с тези краставици! Верно ли стават за нещо като се извадят от фризера?
Преди 1989 в суперите на по-големите градове продаваха замразен таратор в картонени кутии.
А иначе по-темата: замразявам всякакви зелени подправки-копър , магданоз, целина, босилек.Замразявам и печени чушки и печен патладжан. Плодове не замразявам , въобще не ми харесват като се размразят.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184

Момичета , а тиквички и патладжан на филийки  сурови дали могат да се замразят във фризера ? newsm78

На мен не ми пречат, че после са гумени; използвам ги за приготвяне на супи или манджи, не за пържене.

# 18
  • Мнения: 460
Изумихте ме с тези краставици! Верно ли стават за нещо като се извадят от фризера?
Преди 1989 в суперите на по-големите градове продаваха замразен таратор в картонени кутии.
А иначе по-темата: замразявам всякакви зелени подправки-копър , магданоз, целина, босилек.Замразявам и печени чушки и печен патладжан. Плодове не замразявам , въобще не ми харесват като се размразят.
зависи как ги замразяваш!аз слагам ягоди и малинки!ред пло,ред захар,ред плод и най-отгоре захар!!!трябва да ги запечаташ със захарта!и като ги изавадиш ги оставяш в хладилника да се размразавът и те си пускат и сок.отиваш в м-на взимаш една сметана,разбиваш я ,слагаш в чашки от плодовете-размразени вече поливаш ги със сметаната ,а над сметаната поливаш със сака от плодовете и става страхотен десерт!!!да ти е сладко!  bouquet

# 19
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Много полезна тема Hug. От един месец имаме хладилник с фризер и съм се наканила да пълня фризера със зеленчуци за зимата. Основното ще са чушки за пълнене, домати за готвене.
Моля да ми обясните как бланширате тиквичките преди замразяване. Искам да си замразя нарязани на дълго тиквички за да си ги пека в грил-тигана  Laughing

# 20
  • Мнения: 3 410
Момичета, като замразявате домати, след това как си изваждате колкото ви трябват от  кутията newsm78

# 21
  • Мнения: 2 199
Освен всичко изброено слагаме и бамя Simple Smile лееееко бланширана  Blush
Поне се консумира.

Цитат
Изумихте ме с тези краставици! Верно ли стават за нещо като се извадят от фризера?

Дам стават  Wink

Един трик, може и някой, някога да го е споменал, ще ме извините  Flutter
Та ние нарязваме краставичките на кубчета и ги слагаме в торбички или кутия от маргарин 250 грама за да има точно за едно ядене (4 членно семейство) Wink
през зимата когато ни се дояде таратор слагаме в купа замразените краставички и отгоре добавяме киселото мляко и така оставяме на стайна температура да се "размрази"
Пробвали сме и други начини първо да размразим краставичките, после кисело мляко , но  Sick

а това размразяване с мляко най се доближава до вкуса на истинския таратор, това от опит
 Party

# 22
  • Мнения: 12 571
Момичета, като замразявате домати, след това как си изваждате колкото ви трябват от  кутията newsm78
Можеш да пробваш да ги замразиш отначало в някакви малки съдове - пластмасови чашки, купички или нещо подобно. После си изваждаш "формичките" и си ги насипваш в пликове каквито са ти удобни, за да заемат по-малко място. Като готвиш, си вземаш от "формичките" и пускаш направо във врящата тенджера, както са замръзнали.
Иначе вкъщи замразяваме много магданоз, нарязан направо (добра идея е да не се реже мокър, иначе после става една голяма буца); копър (също подсушен), тиквички (изпържени); зелен боб (бланширан); коприва, лапад, спанак (попарени и в пакетчета за по едно готвене);домашно прясно мляко (като си взема по-голямо количество от село, си го сварявам и го насипвам в пластмасови бутилки от минерална вода по половин литър, много е удобно, понеже вкъщи само един човек го пие и си вади по малко);печени чушки; сурови чушки за пълнене (оставяме ги пълво да увяхнат леко, за да не са много твърди и като ги изчистим, ги пъхваме една в друга донякъде - по-малко място заемат). Сега това се сещам. За месото е ясно. Напоследъксвикнах да имам винаги във фризера един-два лимона, нарязани предварително на резенчета - голям кеф е после де си пусна от тях в питието или просто в чашатас вода, а и в хладилника иначе винаги изхвърлям по някой лимон, който не е използван целият.

# 23
  • Мнения: 117
natka твоята идея за лимона много ми хареса и ще си я открадна  Simple Smile
Иначе освен всички изброени зеленчуци аз замразявам и много плодове, понеже много обичаме компоти, а нямам къде да държа буркани, освен това плодовете ги използвам и когато правя торти.

# 24
  • Мнения: 952
Обикновенно всяка година слагам във фризера:
1. Печени и обелени чушки(понякога са и небелени, но пък ми е много по-лесно зимата ако са изчистени)
2. Чушки за пълнене(не ги бланширам - зимата вадя и пълня както е замръзнала - вкуса е на току що откъсната чушка)
3. Грах - бланширан
4. Настъргани тиквички(отцедени - стават чудесни кюфтенца от тях)
5. Магданоз, копър, целина - нарязани на ситно слагам в кутии от маргарин. Тази година ще сложа и джоджен.
6. Опечен и обелен патладжан за кьопоолу. Вече сложих няколко пакета, като тази година добавих и печени чушки и доматче. Така зимата само ще размразя, смеля и подправя на вкус.
7. Малини, боровинки, къпини - замразявам ги първо в пластмасови чашки, а после слагам в найлонови пликчета. Зимата ги ползвам в разни сладкиши, мъфини, кексове(раздробявам ги както са замръзнали и слагам към тестото или сместа за желиране)
8. Тази година замразих и пасирани круши, пасирани праскови за малкия ми племенник.
9. Тиквички на кубчета (за ориз със зеленчуци)
10. Гъби
Засега за това се сещам.

Много ми харесаха идеитe за краставичките и страхотна вегета от чушки,моркови,домат и магданоз - ще си ги открадна. 

Аз и сестра ми в момента обмисляме как точно да замразим за бебчо зеленчуци за през зимата. Засега мислим да нарязваме на кубчета в малки затварящи се найлонови пликчета, колкото за едно ядене. Чакам и вашите идеи.

Последна редакция: нд, 26 авг 2007, 17:12 от Ralfieta

# 25
  • Мнения: 12 571
natka твоята идея за лимона много ми хареса и ще си я открадна  Simple Smile
Пробвай - няма грешка! Освен, че играе ролята и на ледче, като е замръзнал лимонът, после му излиза всичкият сок, т.е. вкусът му се усеща по-силно в питието  Simple Smile Е, ако става дума за витамин Ц, нещата малко куцат, ама аз си ги замразявам за кеф, а не заради витамините.

Ralfieta, опитвала ли си джоджен, след като е бил замразяван? Много ми е любопитно дали си запазва аромата, ние все изсушен използваме вкъщи.

# 26
  • Мнения: 460
nati,вкуса на джоджена се запазва!!аз винаги си замразявам!! Peace

# 27
  • Мнения: 952
Нати не съм замразявала досега. Sladka hapka ми даде тази идея и мислех да се възползвам тази година. Иначи и ние досега само сушен ползваме у нас.

# 28
  • варна
  • Мнения: 263
Джоджена си остава със същия вкус и аромат.Всички зелени подправки трябва да са измити и абсолютно изсушени.Нарязани на ситно.Аз ги слагам в малки найлонови торбички,с червената лентичка отгоре,които се водят -с цип.Теса най различни размери. Втях си замразявам всички зеленчуци.

# 29
  • Мнения: 4 546
тази година няма да правя зимнина - всичко е безумно скъпо  Shocked
иначе слагам нарязани подправки, като ми останат от готвенето - копър, магданоз, също нарязани морковчета.

# 30
  • Мнения: 811
Аз пък се чудя ако бланширам картофи и после ги сложа във фризера дали ще станат като купешките?  Thinking

# 31
  • Мнения: 444
Бланширам червени чушки за пълнене !!! А за краставицата не виждам смисъл .... има я целогодишно

# 32
  • Мнения: 3 622
Във фризера замразявам:
- печени и белени чушки
- чушки за пълнене
- тиквички на кубчета
- настъргани моркави
- магданоз и копър

# 33
  • Мнения: 3 036
Освен всички подправки магданоз, копър и др. - измити и нарязани
гъби - манатирки,печурки в пликчета по 100,200 грама сътветно за супа или ядене..;
карфиол т.е. цветно зеле което обичаме зимата със топено сирене на фурна;
чушки за пълнене, за готвене, за ядене..;
нарязани краставици за таратор.

# 34
  • Мнения: 3 251
Слагам печен и суров пипер, бланширан грах, магданоз и девисил-нарязани,  бланширани картофи (ако е имало доста наранени, или ако изибщо има  Grinning), пресен/зелен/ лук- нарязан .
Като цяло това е - не сме почитатели на тиквичките и патладжана.

# 35
  • Мнения: 8 242
Току що замразих доматки. Слагам ги изчистени в пасатора да ги посмели и после в пликчета за по 1 порция (меря с един черпак). После навивам пликчетата на руло и стават много компактни. Чудни са за готвене  Peace
Иначе по темата - всякакви зелени подправки, чушки печени и за пълнене (леко бланширани, че да се посмачкат), грах, зелен фасул, боровинки, малини, праскови, кайсии..
Пробвала съм с всичко що се продава на пазара, ама тез неща най-стават  Peace
А, имам си запазени шкафчета и за домашни пилета и свинско, ама тях малко по-нататък  Mr. Green

Последна редакция: нд, 26 авг 2007, 14:43 от duhi_puhi

# 36
  • Мнения: 3 410
А аз взех че наблъсках доматките в кутии от сладолед и вече взех да се чудя как ще вадя за по едно ядене  newsm78

# 37
  • Мнения: 867
аз замразявам:
-бланширани чушки за пълнене-1 минута във вряща вода-така се събират повече в пакетче
-печени чушки
-чушки, тиквички и моркови на кубчета
-печен патладжан
-тиква/цигулка/
-зелени подправки
-боровинки

# 38
  • Мнения: 952
eli-di - имам питане за боровинките.
Вие ли си ги берете или ги купуваш.
Тази година на пазара в нашия град боровинки няма  Cry
Засега само малини, къпини и арония съм видяла.

# 39
  • под тепетата
  • Мнения: 9 261
Ralfieta, тук в Пловдив има на пазара, даже са смъкнали цената-6лв., а скоро мернах и дренки, не е лошо и от тях за илач да се намира.

# 40
  • Мнения: 952
bilqna_69 - дренки купихме доста и направихме компот от тях - точно за лекарство  Wink
А за боровинките ще продължа да проверявам всеки ден. Дано и при нас пристигнат - все пак Ст. Загора е близо до Пловдив  Simple Smile

# 41
  • на едно прекрасно място
  • Мнения: 150
bilqna_69 - дренки купихме доста и направихме компот от тях - точно за лекарство  Wink
А за боровинките ще продължа да проверявам всеки ден. Дано и при нас пристигнат - все пак Ст. Загора е близо до Пловдив  Simple Smile
Извинявам се за тъпия въпрос ,ама как така "компот от тях - точно за лекарство"?Питам ,защотото не съм пила компот от дренки ,а искам да го пробвам,и ми стана интересно  newsm78

# 42
  • Мнения: 3 410
bilqna_69 - дренки купихме доста и направихме компот от тях - точно за лекарство  Wink
А за боровинките ще продължа да проверявам всеки ден. Дано и при нас пристигнат - все пак Ст. Загора е близо до Пловдив  Simple Smile
Извинявам се за тъпия въпрос ,ама как така "компот от тях - точно за лекарство"?Питам ,защотото не съм пила компот от дренки ,а искам да го пробвам,и ми стана интересно  newsm78
Компота от дренки има запичащо действие и аз го използвам при случай на разстройство на някой домашен newsm78

# 43
  • под тепетата
  • Мнения: 9 261
И аз така, ама се чудя дали ще им стане нещо ,ако ги сложа във фризера ?

# 44
  • Мнения: 3 410
По всяка вероятност няма да си променят лечебната сила, просто като се размразят ще са меки, но аз съм яла и пресни дренки, които са меки и никак не са зле. Така че смятам и аз да опитам.

# 45
  • Мнения: 952
Krasssona - mama Tin вече ти отговорила. Ние просто така ги консумираме дренките. Понеже харесваме сока и пием повече него, но и плода хапваме разбира се.

Едва ли има проблем да се съхраняват във фризера - дори напротив - ще са по-натурални така.

# 46
  • Мнения: 5 362
Подправки-магданоз,копър,целина,девесил.
Чушки,грах,тиквички.
(Замразявам и рибата,която хваща мъжо Mr. Green )

# 47
  • Мнения: 3 410
Подправки-магданоз,копър,целина,девесил.
Чушки,грах,тиквички.
(Замразявам и рибата,която хваща мъжо Mr. Green )
Той поне мъжоти хваща риба, а моя по цял ден виси и накрая се прибира с няколко попчета с големината на цаца Grinning Няма какво да замразявам
Добре че има зеленчуци!

# 48
  • London, baby
  • Мнения: 800
Спанака задължително ли трябва да се бланшира преди да се сложи във фризера, а ако се сложи суров?

# 49
  • под тепетата
  • Мнения: 9 261
Първо -ще заема много място,второ - като го извадиш си мисля че ще се скашка,и трето -във водата ще му останат доста от полезните вещвства.Аз не го бланширам, а леко го задушавам в масло или олио за минутка (така пише в книгата ми за фризера). Като имам време купувам по кило -две, и след задушаването го разпределям в кутии от маргарин ( 500гр. -за  една супа), та после ми е по-лесно и бързо като готвя.

# 50
  • Мнения: 3 251
Аз пък се чудя ако бланширам картофи и после ги сложа във фризера дали ще станат като купешките?  Thinking
Да, такива стават.
Аз бланширах до сега в палмова мазнина максимално сгорещена във фритюрника за 3-4 секунди и оставям на кухненска хартия да се поеме излишната мазнина и като изстинат и ги прибирам в торбички и във фризера. После вадиш и замразени направо във фритюрника.
Миналата година опитах и със мас /нездравословно/, но станаха по-вкусни.
Трябва да се използва някаква мазнина, която замръзва. Само с олио-не стават.

# 51
# 52
  • Мнения: 139
Спанака задължително ли трябва да се бланшира преди да се сложи във фризера, а ако се сложи суров?

Аз не бланширам спанака.Измивам го и го разстилам на покривка да се отцеди и да увехне леко,после в торбички и във фризера.  chef

# 53
Моля Ви споделете какво и как замразявате във фризера


 newsm78Как замразявате ГЪБИ? newsm78

# 54
  • Мнения: 423
За сега съм сложила във фризера:

- печени необелени червени и зелени чушки;
- чушки червени и зелени за говете нарязани на ситно;
- чушки за пълнене;
- тиквички нарязани на кубчета за супи и манджички;
- краставички на кубчета  и стъргани за таратор;
- карфиол на късани на розички;
- тиква нарязана на кубчета;
- магданоз, копър и целина-листа нарязани;
- пащърнак и целина на купчета;
- броколи на розички ;
- коприва бланширана и направена на  топчета точно за едно говене;
- череши изчистени от костюлки;

# 55
  • плевен
  • Мнения: 44
 welcomeЗдравейте,мами!Включвам се във вашия форум и макар да съм мама на пораснали вече деца/ и баба на внуче/  love001,мисля,че ще бъде приятно да общуваме и взаимно да си помагаме.По темата: от дълги години имаме фризер и ми е голям помощник.Почти съм изключила бурканите. За сега съм замразила:
печени,белени чушки и сини домати вакумирани в пликчета
нарязани зелени и червени чушки също вакумирани
чушки за пълнене бланширани предварително със сол и оцет-в пликчета вакумирани
печени тиквички затворени в кутийки
сурови тиквички нарязани в пликчета вакумирани
риба консерва приготвена в тенджера под налягане затворена в кутийки-готово ядене
всички видове зелении-магданоз,копър,целина/глава,листа/,девисил затворени в кутии
плодове със захар в кутии-ягоди,вишни без костилки,праскови,кайсии
зелени джанки за подправка в супи и др.

# 56
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Копър и магданоз. Всичко останало купувам готово. Например - замразен спанак, или печени чушки. Престояват във фризера само по няколко дни -докато им дойде времето да ги сготвя.
   А, тази година сложих малко бамя - за гювеч.
   

# 57
  • София
  • Мнения: 580
Момичета едно въпрос че от мен,понеже за първи път мисля да сложа патладжан не знам как ще е по добре с кората или без и да го осоля ли  newsm78

# 58
  • Мнения: 3 360



 newsm78Как замразявате ГЪБИ? newsm78

Мия ги хубаво с брашно/стават много  белички Simple Smile/Нарязвам/според желанието ти -може и на ленти /В тежнжерка кипвам вода със 2-3 лъжици сол и пускам във врящата вода гъбите за около 4-5 минути-докато леко поомекнат,но не напълно да се сварят.Оттцеждам,изстиват и ........в пликчета във фризера/по около 100 гр/А после ако ми трябват повече-вадя две Peace

# 59



 newsm78Как замразявате ГЪБИ? newsm78

Мия ги хубаво с брашно/стават много  белички Simple Smile/Нарязвам/според желанието ти -може и на ленти /В тежнжерка кипвам вода със 2-3 лъжици сол и пускам във врящата вода гъбите за около 4-5 минути-докато леко поомекнат,но не напълно да се сварят.Оттцеждам,изстиват и ........в пликчета във фризера/по около 100 гр/А после ако ми трябват повече-вадя две Peace
newsm74 Благодаря newsm51

# 60
  • Мнения: 1 674
Момичета едно въпрос че от мен,понеже за първи път мисля да сложа патладжан не знам как ще е по добре с кората или без и да го осоля ли  newsm78
Аз замръзявам само печени, обелени в пликчета за кьополу. Пробвах мин.год. на кубчета, сурови за гювеч, но станала мн жилави.

# 61
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Моля Ви споделете какво и как замразявате във фризера


 newsm78Как замразявате ГЪБИ? newsm78
   Мия, подсушавам леко /по-скоро оставям ги да изсъхнат сами за няколко часа/ и или ги режа на филийки или ги слагам цели. Имам целогодишно.

# 62
Моля Ви споделете какво и как замразявате във фризера


 newsm78Как замразявате ГЪБИ? newsm78
   Мия, подсушавам леко /по-скоро оставям ги да изсъхнат сами за няколко часа/ и или ги режа на филийки или ги слагам цели. Имам целогодишно.

много лесно newsm10 Благодаря

# 63
  • Мнения: 946
Аз току що си направих 2 кутийки с нарязани на дребно чушка и морков.Слагам в кутийки и магданоз,копър,грах

# 64
  • Мнения: 1 037
Изчетох цялата тема,ама никъде не видях някой да замразява зеле Thinking Нали сега е периода на зелето и се чудя по какъв начин да го замразя,страхувам се,че ако го сложа така нарязано в пликчета,ще почернее Rolling Eyes

# 65
  • под тепетата
  • Мнения: 9 261
sladka_blondinka, за какво ще хабиш място  newsm78 Прясно зеле има цяла зима на пазара.

# 66
  • София
  • Мнения: 607
Освен всичко, изброено дотук - замразявам и лозови листа за сърмички. Бланширам ги за 3 минутки, после слагам по 25-30 листа в торбичка, толкова ни стигат за тенджерката  Laughing

# 67
  • Мнения: 1 037
sladka_blondinka, за какво ще хабиш място  newsm78 Прясно зеле има цяла зима на пазара.
Да,ама нали сега му е сезон и е евтинко,та да използвам Blush
Иначе във връзка с темата да кажа,че замразявам предимно месце,печени пиперки,грозде Whistling

Общи условия

Активация на акаунт