За фризера

  • 7 984
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 65
Срам ме е, но пак питам ,значи трябва да се поизпържат и тогава да се замразят? Embarassed

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Изумихте ме с тези краставици! Верно ли стават за нещо като се извадят от фризера?
Преди 1989 в суперите на по-големите градове продаваха замразен таратор в картонени кутии.
А иначе по-темата: замразявам всякакви зелени подправки-копър , магданоз, целина, босилек.Замразявам и печени чушки и печен патладжан. Плодове не замразявам , въобще не ми харесват като се размразят.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242

Момичета , а тиквички и патладжан на филийки  сурови дали могат да се замразят във фризера ? newsm78

На мен не ми пречат, че после са гумени; използвам ги за приготвяне на супи или манджи, не за пържене.

# 18
  • Мнения: 460
Изумихте ме с тези краставици! Верно ли стават за нещо като се извадят от фризера?
Преди 1989 в суперите на по-големите градове продаваха замразен таратор в картонени кутии.
А иначе по-темата: замразявам всякакви зелени подправки-копър , магданоз, целина, босилек.Замразявам и печени чушки и печен патладжан. Плодове не замразявам , въобще не ми харесват като се размразят.
зависи как ги замразяваш!аз слагам ягоди и малинки!ред пло,ред захар,ред плод и най-отгоре захар!!!трябва да ги запечаташ със захарта!и като ги изавадиш ги оставяш в хладилника да се размразавът и те си пускат и сок.отиваш в м-на взимаш една сметана,разбиваш я ,слагаш в чашки от плодовете-размразени вече поливаш ги със сметаната ,а над сметаната поливаш със сака от плодовете и става страхотен десерт!!!да ти е сладко!  bouquet

# 19
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Много полезна тема Hug. От един месец имаме хладилник с фризер и съм се наканила да пълня фризера със зеленчуци за зимата. Основното ще са чушки за пълнене, домати за готвене.
Моля да ми обясните как бланширате тиквичките преди замразяване. Искам да си замразя нарязани на дълго тиквички за да си ги пека в грил-тигана  Laughing

# 20
  • Мнения: 3 410
Момичета, като замразявате домати, след това как си изваждате колкото ви трябват от  кутията newsm78

# 21
  • Мнения: 2 199
Освен всичко изброено слагаме и бамя Simple Smile лееееко бланширана  Blush
Поне се консумира.

Цитат
Изумихте ме с тези краставици! Верно ли стават за нещо като се извадят от фризера?

Дам стават  Wink

Един трик, може и някой, някога да го е споменал, ще ме извините  Flutter
Та ние нарязваме краставичките на кубчета и ги слагаме в торбички или кутия от маргарин 250 грама за да има точно за едно ядене (4 членно семейство) Wink
през зимата когато ни се дояде таратор слагаме в купа замразените краставички и отгоре добавяме киселото мляко и така оставяме на стайна температура да се "размрази"
Пробвали сме и други начини първо да размразим краставичките, после кисело мляко , но  Sick

а това размразяване с мляко най се доближава до вкуса на истинския таратор, това от опит
 Party

# 22
  • Мнения: 12 681
Момичета, като замразявате домати, след това как си изваждате колкото ви трябват от  кутията newsm78
Можеш да пробваш да ги замразиш отначало в някакви малки съдове - пластмасови чашки, купички или нещо подобно. После си изваждаш "формичките" и си ги насипваш в пликове каквито са ти удобни, за да заемат по-малко място. Като готвиш, си вземаш от "формичките" и пускаш направо във врящата тенджера, както са замръзнали.
Иначе вкъщи замразяваме много магданоз, нарязан направо (добра идея е да не се реже мокър, иначе после става една голяма буца); копър (също подсушен), тиквички (изпържени); зелен боб (бланширан); коприва, лапад, спанак (попарени и в пакетчета за по едно готвене);домашно прясно мляко (като си взема по-голямо количество от село, си го сварявам и го насипвам в пластмасови бутилки от минерална вода по половин литър, много е удобно, понеже вкъщи само един човек го пие и си вади по малко);печени чушки; сурови чушки за пълнене (оставяме ги пълво да увяхнат леко, за да не са много твърди и като ги изчистим, ги пъхваме една в друга донякъде - по-малко място заемат). Сега това се сещам. За месото е ясно. Напоследъксвикнах да имам винаги във фризера един-два лимона, нарязани предварително на резенчета - голям кеф е после де си пусна от тях в питието или просто в чашатас вода, а и в хладилника иначе винаги изхвърлям по някой лимон, който не е използван целият.

# 23
  • Мнения: 117
natka твоята идея за лимона много ми хареса и ще си я открадна  Simple Smile
Иначе освен всички изброени зеленчуци аз замразявам и много плодове, понеже много обичаме компоти, а нямам къде да държа буркани, освен това плодовете ги използвам и когато правя торти.

# 24
  • Мнения: 952
Обикновенно всяка година слагам във фризера:
1. Печени и обелени чушки(понякога са и небелени, но пък ми е много по-лесно зимата ако са изчистени)
2. Чушки за пълнене(не ги бланширам - зимата вадя и пълня както е замръзнала - вкуса е на току що откъсната чушка)
3. Грах - бланширан
4. Настъргани тиквички(отцедени - стават чудесни кюфтенца от тях)
5. Магданоз, копър, целина - нарязани на ситно слагам в кутии от маргарин. Тази година ще сложа и джоджен.
6. Опечен и обелен патладжан за кьопоолу. Вече сложих няколко пакета, като тази година добавих и печени чушки и доматче. Така зимата само ще размразя, смеля и подправя на вкус.
7. Малини, боровинки, къпини - замразявам ги първо в пластмасови чашки, а после слагам в найлонови пликчета. Зимата ги ползвам в разни сладкиши, мъфини, кексове(раздробявам ги както са замръзнали и слагам към тестото или сместа за желиране)
8. Тази година замразих и пасирани круши, пасирани праскови за малкия ми племенник.
9. Тиквички на кубчета (за ориз със зеленчуци)
10. Гъби
Засега за това се сещам.

Много ми харесаха идеитe за краставичките и страхотна вегета от чушки,моркови,домат и магданоз - ще си ги открадна. 

Аз и сестра ми в момента обмисляме как точно да замразим за бебчо зеленчуци за през зимата. Засега мислим да нарязваме на кубчета в малки затварящи се найлонови пликчета, колкото за едно ядене. Чакам и вашите идеи.

Последна редакция: нд, 26 авг 2007, 17:12 от Ralfieta

# 25
  • Мнения: 12 681
natka твоята идея за лимона много ми хареса и ще си я открадна  Simple Smile
Пробвай - няма грешка! Освен, че играе ролята и на ледче, като е замръзнал лимонът, после му излиза всичкият сок, т.е. вкусът му се усеща по-силно в питието  Simple Smile Е, ако става дума за витамин Ц, нещата малко куцат, ама аз си ги замразявам за кеф, а не заради витамините.

Ralfieta, опитвала ли си джоджен, след като е бил замразяван? Много ми е любопитно дали си запазва аромата, ние все изсушен използваме вкъщи.

# 26
  • Мнения: 460
nati,вкуса на джоджена се запазва!!аз винаги си замразявам!! Peace

# 27
  • Мнения: 952
Нати не съм замразявала досега. Sladka hapka ми даде тази идея и мислех да се възползвам тази година. Иначи и ние досега само сушен ползваме у нас.

# 28
  • варна
  • Мнения: 263
Джоджена си остава със същия вкус и аромат.Всички зелени подправки трябва да са измити и абсолютно изсушени.Нарязани на ситно.Аз ги слагам в малки найлонови торбички,с червената лентичка отгоре,които се водят -с цип.Теса най различни размери. Втях си замразявам всички зеленчуци.

# 29
  • Мнения: 4 546
тази година няма да правя зимнина - всичко е безумно скъпо  Shocked
иначе слагам нарязани подправки, като ми останат от готвенето - копър, магданоз, също нарязани морковчета.

Общи условия

Активация на акаунт