момичета, помагайте.... гарнитура към печено агнешко

  • 4 984
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Момичета, хелп! Нужна ми е идея за гарнитура към печено агнешко. За съжаление имам само месо, без дреболиите, така че не мога да спретна дробине. Всичко, което ми подадете като идея, ще ми бъде от полза.  Blush Така не се бях докарвала  Shocked

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 21:07 от Morena

# 1
  • Мнения: 1 708
Аз като нямам дреболийки,правя ориз с гъби! Peace

# 2
  • Мнения: 5 998
Ами в нас го правим така...последно го правихме за именният ми ден, имаше много хора и всички бяха очаровани...ето и рецептата
Необходими продукти:
2с.л зехтин
1кг. агнешко, нарязано на кубчета
2 глави кромид, нарязани на ситно
50гр. глава целина, нарязана на ситно
1ч.л. настърган корен джинджифил
3с.л нарязана на ситно люта чушка
2 домата, обелени и нарязани наситно
1с.л. лимонов сок
1ч.л млян бахар
100-175мл. бира
1 кисела краставичка(може и прясна)обелена и нарязана на ситно
40гр. зелени маслини с извадени костилки

Приготвяне: Зехтинът се загрява в тиган на умерена температура. Агнешките късчета се запържват, докато покафенеят. Изваждат се и се отцеждат от мазнината. В тигана където е било месото се слагат лукът, чесанът, целината, джинджифилът, лютата чушка и зелената чушка и се задушават докато омекнат. Месото се връща към зеленчуковата смес, прибавят се доматите, кимионът, бахарът и бирата. Ястието се оставя да къкри на тих огън,докато месото стане много меко и почне да се разлага. Ако е необходимо се сипва още бира. Накрая се прибавят киселата краставичка и оцетат. Ястието се разбърква и оставя да ври още 15мин. Приятен апетит!

Дано съм ти била в помощ с тази рецепта. С уважение!  Grinning

# 3
  • Мнения: 1 564
Аз като нямам дреболийки,правя ориз с гъби! Peace
И аз така правя. Grinning

# 4
  • Мнения: 493
Аз като нямам дреболийки,правя ориз с гъби! Peace

 Peace Peace Peace

# 5
  • Мнения: 2 550
аз пък не обичам дреболии, но ориз с гъби като плънка много  Grinning

# 6
  • Мнения: 279
Картофи-сварени,обелени и нарязани на кубчета се запържват в масло,посоляват се и се наръсват обилно с нарязан пресен джоджен.

# 7
  • Мнения: 5 183
Картофи-сварени,обелени и нарязани на кубчета се запържват в масло,посоляват се и се наръсват обилно с нарязан пресен джоджен.
Ммммммммм, и това е много добре.

# 8
  • Мнения: 195
Предлагам два варианта за печено агнешко:
       I-ви вариант:
       Агнешко с ориз-пилаф

       Запържи ориза  с масло, докато стане прозрачен, залей с гореща вода, посоли на вкус и го свари на тих огън. Нареди месото в средата на голяма чиния, а наоколо във вид на венец изсипи ориза и поръси леко с черен пипер. Около ориза нареди репички, нарязани като розички, или го украси с тънка ивица от задушени моркови. Поднеси ястието със зелена салата.
        II-ри вариант:
       Приготвяш сос, като запържиш 1 лъжица брашно и 1 лъжица доматено пюре с 2 лъжици мазнина. Добавяш и малко бульон. Соса да ври 10-15 минути.
      Нареди месото и го полей с малко сос, от едната страна сложи пържени картофки, а от другата - грах с масло. Отделно поднеси салата.
       Дано Ви е вкусно!
     

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Може да направиш  спанак с ориз и гъби.Също може да приготвиш и талятели (спагети,трицветни макарони)със спанак(лапад,коприва) и сметана.  chef

# 10
  • Мнения: 952
Виждам че мацките са ти дали добри идеи за гарнитурата ,аз искам само да добавя че много върви зелена салата към агнешкото. Ако намериш на пазара вземи мисля че ще ти хареса Peace

# 11
  • Мнения: 500
Аз обикновено правя ориз със спанак(лопуш).А зелената салата е задължителна! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт