Въпросче към тези чиито мъже пътуват?

  • 933
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте,
Мъжа ми скоро се завърна от няколко месечно пътуване в чужбина.
Много ми липсваше и го чаках с нетърпение, но нещата между нас не вървят след като се върна! Сякаш е друг човек - пренебрегва ме, излиза с приятели и познати и сякаш прави всичко възможно да се засичаме по-рядко вкъщи.
За да излезем на разходка онзи ден бях принудена да вдигна грандиозен скандал и да се разрева, за да "измоля" час - два да сме заедно! Опитах се да говоря с него (защото според мен това е начина да се решават проблемите), но без резултат, в отговор получих: Ти сега какво искаш? Не ме спирай от нищо? Кво сега заключен ли ще ме държиш? и т.н. - аз излезнах виновна и даже откачената, която иска мъжа й да е само до нея.
Дали е период на приспособяване или просто любовта си е отишла? Дали му е по-добре без мен?
Приемам съвети всякакви
Благодаря предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами как да ти го кажа по-деликатно Tired Да, хората се променят постоянно и когато не са заедно, за да се адаптират в движение към промените, после стресът е по-голям. Това е по-добрият вариант, да е просто адаптация. Лошият е наистина вече да няма интерес към теб, да е срещнал друг човек или просто да е станал темерут от самотния живот. Или ще мине, или ще се влоши. Виждала съм и двата варианта. Нищо не можеш да направиш, освен да чакаш Confused

# 2
  • Мнения: 4 978
Не знам какво да ти кажа.
Когато двама души са разделени често и за дълги периоди от време има опасност отношенията им да се променят.
Свиква се да си сам, или свободен, необвързан, и след това връщането обратно към отговорностите и ангажиментите става трудно, а понякога невъзможно.
И мен ме е страх от това.

Дай му малко време и не го притискай.

# 3
  • Мнения: 2 270
Моят мъж също се прибра от дълго отсъствие преди седмица - промяна има (не може да няма), но бъди търпелива - според мен е период на адаптация (особено ако тази дълга раздяла ви е за първи път). Аз също се отпитвам да подходя с търпение и разбиране към него, въпреки че пожела да отложим правенето на бебе за по нататък, а преди да замине имахме силното желание за дете!
Пожелавам ти силата да издържиш този период!  bouquet

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Дано е само период и не му стане навик.

Моя мъж, за да е с нас с бебето и детегледачка отказа да наема. Но той си идва на 3 месеца за 2-3 седмици и се стараем да сме 24 часа заедно - като сиамски близнаци.

Дай му свобода на мъжа си, но ако прекали ще е лошо. А когато сте заедно, да ти помага и да ти обръща 100 % внимание.

# 5
  • Мнения: 494
Какво ще рече това "дай му свобода на мъжа си..."???Изобщо не мога да се съглася...Адаптацията,колкото и да продължава,не е ли нещо и за двамата?Тя,жената,като си е в къщи,да не би да няма нужда от такава или тя е била с мъжа си през това време и за нея проблемите от отдалечаването не важат??Това е искрено разминаване с действителността,много ви моля...Моят мъж също постоянно пътува и често отсъства за дълго.При това,вече от повече от три години е на тази работа и съвсем не говоря празни приказки.Пак казвам,че не би трябвало да сме по-толерантни към тяхното адаптиране,а да забравяме,че ние сме в абсолютно същата позиция...На мен,лично ,винаги ми трябва време и малко търпение,за да се "пренастроя" на вълна "мъжът ми си е в къщи".Въпреки че искрено се радвам.Говоря за ежедневните и чисто материални неща,но и за емоционалното "пренастройване". Аз съм попадала и на моменти пак попадам в подобни ситуации(като на авторката).
Това,което правя ,е да не оставям мъжът ми да мисли,че само на него не му е лесно.Винаги,без да вдигам скандали и с възможно най-малко истерии и сълзи,обяснявам как се чувствам и какво мисля по въпроса.Твърда съм по отношение на това,че моите представи за семейство се различават представата за живота на "свободните хора" и ако на някой това не му харесва,значи не харесва изобщо семейството.Като резултат,моят мъж винаги си взема поука и спира да се държи като "неженен".Слава богу,все по-рядко ми се налага да го "превъзпитавам",но ако се наложи,пак ще го правя.Налагам си мисълта,че тези проблеми са неизбежни ,когато има отсъствия и търся доказателства,че всичко това не е липса на любов или пък резултат от необратимо отчуждение...Във всеки случай,не казвам,че ми харесва,но какво да се прави...засега няма друг вариант и трябва да се съобразявам...както и да се боря за семейството ми.На мъжете това много по-трудно им се удава,да не кажа,че почти не знаят как да го направят-на нас,жените,се пада тази работа Sad Sad
Така че ,sunny_ flower ,говори му,внимателно и спокойно,но твърдо и настоятелно.Възможно е да има ефект,както има при мен засега. Ако няма...-или се примиряваш, че загубваш съпруга си или и ти го удряш на "живот по ергенски "и това започва да ти харесва...Само не се оставяй да те убеждава някой,че мъжът има право на нещо,а ти -не!Не може само единият да "разбира",а другият,да не разбира...няма такива филми в семейството...Успех ти желая ,късмет и сила!  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 726
Сякаш е друг човек - пренебрегва ме, излиза с приятели и познати и сякаш прави всичко възможно да се засичаме по-рядко вкъщи.
Човек бързо свиква със свободата, най-вече с тази в мислите му. Дай му време да се реадаптира! Ако пък след известен период поведението му е все така нее..телно, просто сама си нарави изводите. И после ще ми говорят, че разделите били здравословни в една връзка. Глупости! ooooh!

# 7
  • Мнения: 494
Абсолютно си права Kasidy!!!Глупости са!!!Незнам кой "умник" го е казал,но явно не е в час с нещата,които действително се случват в живота.(Оффф,правя много правописни грешки днес,а мразя.Като гледам горния си пост направо се хващам за главата... Embarassed Embarassed,но темата е много лична и за мен и доста" вътрешно "ми идва да пиша по нея... Confused Sad)

# 8
Благодаря на всички, които се включиха в темата!
Силно се надявам да е период на адаптация, както са писали повечето от вас, но аз мисля като ALEX2000 - наистина ми беше много трудно сама (до сега не се бяхме разделяли) и това отсъствие ми дойде в повече.
Така че ,sunny_ flower ,говори му,внимателно и спокойно,но твърдо и настоятелно.Възможно е да има ефект,както има при мен засега. Ако няма...-или се примиряваш, че загубваш съпруга си или и ти го удряш на "живот по ергенски "и това започва да ти харесва...Само не се оставяй да те убеждава някой,че мъжът има право на нещо,а ти -не!Не може само единият да "разбира",а другият,да не разбира...няма такива филми в семейството...Успех ти желая ,късмет и сила!  bouquet

Точно това се опитах да направя - да говоря спокойно, но не успях, неговото безразличие към това за което му говоря ме изкарва извън релси и изпадам в истерия . . .
В безизходица съм, обичам го повече от всичко, но не искам да се примирявам с това отношение към мен!

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
И после ще ми говорят, че разделите били здравословни в една връзка. Глупости! ooooh!
Абе и това не е съвсем така. Ако връзката е здрава, а разделите кратки, могат да подействат много стимулиращо и освежаващо. Но си е до конкретен случай, общи правила няма.

# 10
  • Мнения: 2 270
И после ще ми говорят, че разделите били здравословни в една връзка. Глупости! ooooh!

Абсолютни глупости са наистина! Peace
Всеки път изживявам тежко разделите с мъжа ми, никога не се свиква с това положение!

# 11
  • Мнения: 494
Не се примирявай,sunny,точно така!Но си помисли за това,че ако нещата не се оправят,може би е дошло време за нов подход.защо не опиташ да го предизвикаш?Знам,че звучи много трудно,още повече че го обичаш и това би ти причинило угризения на съвестта.Но си струва да видиш как би реагирал той,ако ти се "дръпнеш",започнеш да излизаш сама,да казваш,че "сега е твой ред" за лично време и пр.Не говоря за изкуствена показност,а за това да намериш с какво да се занимаваш и той да разбере,че ни си патката,дето ще стои в къщи,ще се моли,ще се унижава и ще чака благоволение,защото така няма да си го "върнеш".Трябва да разбереш,ако щеш сама за себе си,къде си ти,в приоритетната му система,за да си наясно:има ли или няма смисъл да се бориш за брака си.Във всеки случай,не оставяй нещата така и не си причинявай повече да търпиш това унизително положение.Дори да ти е трудно,покажи му че нещата могат и да се обърнат.Ако пак няма промяна,тогава,за жалост,дилемата ти ще е от съвсем друго естество.все пак,желая ти късмет.дано и той още те обича.Ако е така-ще си го върнеш и ще разбере какво ти причинява.И това ще се промени.Успех!  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 161
Поведението на мъжа ти е изненадващо.Мъжът ми също пътува и липсва по 8-9 месеца.Когато се върне иска да сме заедно всяка минута.Изпитва желание постоянно да сме заедно,докосва ме,ако искам да изляза някъде сама,дежурната реплика е:Не можеш ли да изтърпиш още малко?Дори понякога се обиждам от това собственическо чувство ,което притежава.Но в крайна сметка толкова години е така,че вече съм се примирила.Та исках да кажа,че когато хората са разделени,после всичко е много хубаво и вълнуващо,като постоянен празник е.Аз поне така го чувствам,и децата също.Аз си мисля,да не би нещата при вас да са били по този начин и преди да тръгне на път?

# 13
  • Мнения: 3 634
Обикновено казвам на баща ми :"Точно свикваме да живвем без теб и сега пак трябва да се учим да живеем с теб!".
Факт е, че е в първите дни излгежда малко неориентиран. Даже имам чувството, че бърза да си навакса пропуснатото от живота тук - само чете вестници, гледа новини, разпитва ни какво сме правили. След няколко дни става отново "нормален". 2-3 дни преди да замине пък започва да се отдръпва. Не се интересува от нищо, което не е свързано с предстоящото заминаване.
И така вече 25 год., но майка ми не твърди да са се отчуждили. Разпитвай го, разказвай му...мъжете забравят да споделят. Мисля, че от нас зависи да поддържаме близките контакти  Peace

# 14
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Не се предавай...измисли начин да отидете някъде само двамата,за да си върнете предишната близост Grinning
Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт