prolaktin

  • 1 308
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
 #2gunfireмомичета,поема ли здр.каса Достинекса и как става?

# 1
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Ами доколкото знам се поема, но трябва да лежиш няколко дни в болница и да ти направят изследвания. Мисля че Цецинка мина през това скоро, дано се включи с инфо.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Да,ето ме.Пета ти го е казала вече.Аз преди да отида в болницата си направих ЯМР,трябва да имаш и изследване скорошно на пролактина,независимо,че в болницата ти правят, и после започват едни чудесии със Здравната каса,направо ума да ти зайде,но в крайна сметка като се има предвид цената на лекарството, си заслужава връткането.Ако имаш въпроси,питай,ще обяснявам.

# 3
  • Мнения: 4 700
M.... им на касата. С бромокриптина иzлиzа пак горе долу толкова. Достинекса се пие 1 път в седмицата а бромото по 2 таблетки на ден. Само гледат как да те иzработят.  #Cussing out #Cussing out


сори zа оффа, ама днес и беz това съм и бясна на касата по друга причина.

# 4
  • Мнения: 141
Доколкото разбирам, вашата Здравна каса е първи братовчед на нашите (тук) Застрахователни компании. И те се дърпат да плащат и то здраво се дърпат.

# 5
  • Мнения: 4 700
белемеz, аz съм в Германия и тук касата е ок. Ама днеска майка ми каzа, че вече Ще плаЩа всеки месец по над 80 лева (пенсията и е 110 лева), ама иначе е zдравно осигурена.

deila , бори се да си вzемеШ достинекса преz касата.  Peace

# 6
  • Мнения: 141
Аз не съм много в час със сегашното здравно осигуряване в БГ.
Но защо сега ще карат пенсионерите да плащат такива суми?

Колкото до тука, де да ги знам, уж трябва да са ОК, ама НЕ СА.
Ще ти дам един прост пример - 8 месеца отне застрахователната компания да ми плати операцията през 2006-та, когато постъпих в спешното със спукана тръба след извънматочно. Направиха операцията и ме изгониха от болницата на 23-я час. След това застрахователите казаха, че това била "извънболнична операция", защото съм стояла там под 24 часа и да си плащам.
А сумата беше около 20 000 долара.
В такива моменти човек е отчаян и не може да мисли. Добре, че беше мъжа ми да се разправя, в крайна сметка реши да отнесе случая до съда, да викне всички телевизии и незнам си какво още.
А аз през цялото това време умирах от мъка и от унижение...

# 7
  • Мнения: 4 700
АМи доколкото раzбрах от майка ми, медикаментът струва около 50 лева, а касата поема примерно 5 лева, а на майка ми и трябват освен тоzи и други та и се събират около 80 лева на месец.

Иначе zа Америка съм чувала, че е много zле zдравната система. Докато в Германия е по добре. Тоzи достинекс го пия от няколко години и доплаЩам 10? zа 30 таблетки, а той тук струва около 300 ?.  В България било оЩе по zле. Касата поемала около 20 лева(информация на друга съфорумка), другото си го доплаЩаШ, ако нямаШ нервите на Цецито да се мориШ и да се раzправяШ с касата. Не стига, че сме болни вече, ами те оЩе повече ни раzболяват.

deila , бая ти оспамихме темата, ама пак ти каzвам, не им се давай.   bouquet

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Тая Каса #Cussing outНе нерви,ани стоманени въжета трябва да имаш,за да издържиш на цялото обикаляне и пренебрежение.А иначе тук Достинекса струвал около 70 лв.,само че не разбрах колко таблетки.Аз в момента си имам 8 хапченца в къщи НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО,да не повярваш.Като ми свършат,ще тичкам до личния лекар за нова рецепта.А като изтече 5-месечният срок,за който ми е отпуснат протоколът,започват наново разправиите,с тази разлика,че няма да ме карат този път да лежа в болницата Sick

# 9
  • Мнения: 4 700
Цеци, те се подиграват бе.  #Cussing out 8 таблеки. Ами да ти дадат веднага 30, да не се zаниваШ с лекари и рецепти. Ей, ужасна е тая система. Аz веднъж си ги бях zабравила и питах в една аптека каква им е цената, ама като я чух и реШих, че Ще пропусна приема zа една седмица. Ако съдя по това, което чух 70 Ще да е zа две таблеки. ЗаЩото помня, че zа 8 сумата беШе трицифрена.  #Crazy

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Миле,не знам със сигурност цената.Но шишенцето,което ми дадоха от аптеката беше запечатано,та за това си помислих,че са по осем хапченца.А иначе 5-месечният ми курс на лечение би излезнал сигурно 300-400лв.Абе нямам думи.Вече и аз се строявам пред личния лекар с рецептурна книжка в ръка.

# 11
  • Мнения: 769
Не се очудвам на нищо свързано с БГ Здравна каса, ама че на други места е така..
От историята на belemez онямах просто... Shocked
Аз съм на бромокриптин.. ниска доза в момента, излиза ми няколко лева на месец. В миналато съм имала периоди, в които половината ми заплата да отива само за лекарства.. просто нямам думи... Confused

Общи условия

Активация на акаунт