Подготовката за бременността и фолиевата киселина

  • 1 542
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 307
Според мен можеш да отидеш в аптеката и да си купиш. В крайна сметка това са витамини. Ще кажеш, че искаш да пиеш профилактично и така. Аз взимах Неофолик /или нещо подобно/.
Успех  Hug

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
Благодаря на всички за коментарите,
Задължително ли трябва лекар да ми я предпише или мога и сама да избера някакви таблетки от аптеката както стандартните витамини? В интерес на истината, чувствам се неудобно как ще отида при личния ми лекар и ще му кажа: Ами ние мислим да имаме бебе след година, искам да пия фолиева киселина и ми каже кое флаконче да си купя!
Не може ли и сама да се справя?
Фолиевата киселина се продава свободно в аптеките и не ти е необходима рецепта за да си я купиш,само си мисля че една година предварително няма смисъл да я пиеш.Аз лично знам за 3м.предварително и така и направих,но както си решиш,така или иначе няма да ти навреди.

# 32
  • Мнения: 52
Колкото по-рано пиеш фолиевата киселина толкова по-добре.Аз не съм я пила преди да забременея..но веднага след като разбрах още дори в първите няколко седмици и за почнах с нея.За сега с моята беба всичко е ОК. Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 534
Пия ФК от два месеца и мисля да я пия и след като забремнея,а защо не и до края  Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 2 967
Доколкото съм чела флиева киселина можеш да започнеш да пиеш 6м. преди зачеването и 3м. преди това витамини за бременна. А по принцип фолиевата киселина е вит.Б6, така че няма проблем от утре да започнеш да приемаш Simple Smile

# 35
  • Мнения: 4 496
Започнах я като разбрах,че съм бременна.Знаех,че може и по-рано,но някакси...да не дърпам дявола за опашката...

# 36
  • Мнения: 140
Аз започнах да я пия 3-месеца преди да забременея и си я пия и досега (9-месец), като в началото имам в предвит преди да забременея я пиех по 1-но на ден, а откакто лекарката ми установи че сам бременна я пия сутрин едно и вечер едно.Успех

# 37
  • Мнения: 49
правихме опити за бебе,но втората чертичка все не се появяваше!!!през всичкото това време и аз като теб се питах за тая фолиева киселина-много неща изчетох!Веднъж много спонтанно влязох в аптеката и си купих!започнах да пия фолиева киселина/бях стигнала до извода,че ако не ми помогне в никакъв случай няма да ми навреди/.И само да вметна ,че точно по това време съпругът ми спря цигарите/от раз/.точно три месеца пих фолиева киселина и дълго чаканата втора чертичка се появи!когато отидох при гинеколога си за да установи бременността ми - беше изненадан ,радостен и ме поздрави-за това,че съм доста отговорна!И ми обясни,защо е толкова важна тази фолиева киселина!По негова препоръка я пих до края на трети месец!!!
 всичко хубаво ти желая,успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт