Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора

София

Здравейте момичета
Обръщам се към вас за съвет. От няколко години ми откриха киста на яйчника. След ходене по много лекари накрая двама казаха едно и също - Ендометриоза. Правих миналата година изследване на тумурмаркер на яйчника и се оказа, че показателите са малко завишени, но моя лекар ми каза че това е нормално когато има кистозни процеси. От тогава ме лекува с дуфастон. Пих го 6 месеца, а може и повече. Януари тази година ходих на преглед и доктора ми каза че съм добре. Но от една седмица имам болки в корема и днес отидох при друг лекар, защото моя е на почивка. Та лекарката днес ми каза, че имам киста 3 см. и че не може да ми каже дали е еднометриоза или друга киста, защото това се установявало само с операция. Посъветва ме да се оперирам, като ме успокои че според нея няма нищо лошо. Аз обаче изпаднах в паника. Докторката ми каза също, че не съм за лапаро
а за друга операция. Искам да ви питам някой правил ли е такава операция? Как се е чувствал след това? Бързо ли се възстановяваш? Ужасно ме е страх. Страх ме и от резултатите след операцията и от това дали ще се събудя от упойката. Скъсах се от рев. Моля ви дайте ми съвет какво да правя. Благодаря ви предварително.
Цитирай

Шумен

Преди две седмици на една приятелката и правиха подобна операция. Имаше две кисти и миомен възел. Всичко мина нормално и резултатите от изследванията също са добри.  Дано и при теб да е така.
Цитирай
Съмнявам се,че имам ендометриоза.Само лапароскопски ли се открива,при преглед с ехограф не може ли?Какви са симптомите?При мен е обилен и продължителен цикъл-гледаха ме на ехограф,отхвърлиха другите диагнози/миома,полип,киста/.Предписаха ми противозачатъчни,а цикъла ми пак е същия.Затова искам да видя дали нямам ендометриоза.
Цитирай

Портланд, Орегон

Да, ендометриозата се диагностицира единствено с лапароскопия и нищо друго.
Цитирай

България

http://old.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=248
Цитирай

Един опитен гинеколог може да открие и с обикновен преглед. На мен така ми я откриха, лапароскопия не съм правила.
Цитирай
Рени,би ли ми препоръчала твоя гинеколог.Ходих при двама досега -казват,че ми няма нищо,а проблемите ми с цикъла продължават.Вече не се издържа.Ще съм ти благодарна.
Цитирай

www.ivanov-gynaecology.com
Беше в Германия, но мисля, че вече трябва да се е върнал.
Миналият месец стана доцент- още не е отразено в сайта.
Сега виждам, че в сайта има статия за ендометриозата.
Цитирай

София

Здравей marodidi, мен ме оперираха преди 1 година от ендометриоза в Лозенец. Не е страшно и не отлагай операцията. Кистата ми беше много голяма, но всичко мина. Успех  Smile
Цитирай

София

Здравей marodidi, на 10 този месец ми вадиха киста и миомен възел. Откриха ми я случайно преди месец при ехография на бъбреците в Окръжна болница, сега св. Анна. Туморният ми маркер беше завишен-58 при нормални стойности до 30...лекарката, която трябваше да ме оперира, поиска от мен да подпиша съгласие да ми бъдат отстранени двата яйчника и матката. Изпаднах в паника и буквално избягах от Окръжна болница два дни преди операцията. Отидох в Токуда и попаднах на др.Диков, след нужните изследвания и близо едночасов разговор, бях сигурна, че това е моят лекар. Ден след това ме оперира. По време на операцията се взима проба от самата киста и доколкото разбрах, ако се потвърди ендометриоза се отстранява засегнатия яйчник, а последващото лечение се поема от здравната каса. Но най-важното беше, че пак ще мога да имам деца. За късмет се оказа, че кистата ми е "шоколадова".
Самата операция трае около час  и нещо, под пълна упойка. След това ти дават достатъчно обезболяващи. От там нататък всичко е въпрос на възстановяване. Аз се разхождах по коридора още на следващия ден, бавничко и с много почивки...та така Smile не отлагай в никакъв случай...стискам ти палци   bouquet
Цитирай
Здравей marodidi, на 10 този месец ми вадиха киста и миомен възел. Откриха ми я случайно преди месец при ехография на бъбреците в Окръжна болница, сега св. Анна. Туморният ми маркер беше завишен-58 при нормални стойности до 30...лекарката, която трябваше да ме оперира, поиска от мен да подпиша съгласие да ми бъдат отстранени двата яйчника и матката. Изпаднах в паника и буквално избягах от Окръжна болница два дни преди операцията. Отидох в Токуда и попаднах на др.Диков, след нужните изследвания и близо едночасов разговор, бях сигурна, че това е моят лекар. Ден след това ме оперира. По време на операцията се взима проба от самата киста и доколкото разбрах, ако се потвърди ендометриоза се отстранява засегнатия яйчник, а последващото лечение се поема от здравната каса. Но най-важното беше, че пак ще мога да имам деца. За късмет се оказа, че кистата ми е "шоколадова".
Самата операция трае около час  и нещо, под пълна упойка. След това ти дават достатъчно обезболяващи. От там нататък всичко е въпрос на възстановяване. Аз се разхождах по коридора още на следващия ден, бавничко и с много почивки...та така Smile не отлагай в никакъв случай...стискам ти палци   bouquet
Здравейте всички,
по въпроса за Токуда има много мнениея...Аз самата съм една от потърпевшите - влезнах на 20.08.07 с диагноза киста на яйчника за планова операция - съвсем безболезнена, едва ли не козметична операцийка...
Усмихват ти се, нежни са при прегледа и до там - КАСАПИ!!!!!!!
Без никакво предупреждение заради тази киста ми отрязаха яйчника и тръбата - преподобната и надута докторка Колева. Никой не ме попита за съгласие - което аз в никакъв случай нямаше да дам, 6 пъти прегледи ми правиха - трима различни доктори...Никой нещо не каза - че ще трябвало да се махне яйчника - НЕ ХОДЕТЕ ДА СЕ ОПЕРИРАТЕ ТАМ!!! Вчера излязох - четири дни след операцията те изписват, два пъти за тези 4 дни имаше визитация с лекар... Добре, че бяха сестрите - сестрите в гинекологията - Господ да ги поживи - болните са си само на техните ръце...
След операцията ми съобщиха, че е било наложително да се махне яйчника, защото имало сраствания...с две думи - това е всичко...
Всеки си решава, аз не съм мекушава, но що сълзи пролях там, и така грозно да те окасапят - нямам думи
Пак повтарям - всеки сам решава, аз не искам вече Токуда да я видя и на снимка дори  #2gunfire
Цитирай

sladuranche, ако мислиш, че са ти нарушили правата- съдия я д-р Колева, тая "касапка".
Цитирай
sladuranche, ако мислиш, че са ти нарушили правата- съдия я д-р Колева, тая "касапка".
Точно това смятам да направя
Цитирай

Точно това смятам да направя
Тогава успех и дано справедливостта възтържествува Peace
Цитирай

до морето

Момичета , преди 2 години и нещо и аз бях със 6 см киста .Обиколих куп лекари и най добрите болници,изчетох всичко за тази болест  затова искам да ви споделя моя опит.
 1. ендометриозна и шоколадова е едно и също нещо (казват и така защото е пълна с менструална кръв.
2.Менструацията подхраннва кистата всеки месец затова се изписват хапчета за спиране на цикала за около 6 месеца
3.Не е вярно, че се диагностицира само с лапароскопия, по скоро лапароскопията потвърждава диагнозата
4.Оперира се чудесно с лапароскопия която горещо препоръчвам на всички (изключително лека "операциика" с  2     разреза  по 0.5 см!
5.Броят се на пръсти лекарите които се наемат на такава лапароскопия, защото за пациента е лека и щадяшта, но за повечето лекари невъзможна.Трябва ви лекар виртуоз, добър лапароскопист.Много по-лесно е да ви срежат.
6.Въобще не е необходимо да ви махат яйчниците

Накрая ще кажа, че аз бях със 6 см киста, неповлияваща се на лечение, диагностицирана като ендометриозна от самото начало от добър лекар с добър видеозон. Оперирах се с лапароскопия ( В Майчин дом искаха да ме режат и да махат яйчника) Стоях 2 дни в болницата, на третия бях забравила , че съм оперирана.Не ми отстраниха никакви органи, даже като екстра ми продухали тръбите Laughing До последно невярвах!
Точно 2 месеца по-късно забременях, въпреки лошите прогнози (след ендометриоза) Сега сина ми е на 1г 5м
Всеки решава сам, не се съгласявайте лесно да ви режат и махат органи.
Забравих да пиша най-важното.."виртуозите" са в Шейново ..Попов, Нецов и Ненов.Млади гинеколози учили лапароскопията в Германия.
Лежах с една жена от екипа на треска за злато, която след много обикаляния беше избрала Попов за миомата си.В съседната стая беше Юлияна Кънчева..и тя за лапаро...по късно забременя
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора