Похвалвам една боя за коса

  • 150 048
  • 186
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 752
Случайно попаднах на темата, а утре трябва да се боядисвам. Досега и аз немога да си намеря цвета и смятам да пробвам тази боя. Моля ако някой знае Младост къде мога да я намеря да сподели.

# 76
  • София
  • Мнения: 202
В аптеки Ремедиум я има със сигурност,но нещо е слаб избора на русите цветове и поне на мострите много добре жълтеят,поне аз не видях пепелно от по-светло русите  Cry

# 77
  • Мнения: 113
 Относно окислителя на гърба на каталога не пише ли за кой цвят какъв окислител съответства? Или на опаковката на самата боя? Все някъде трябва да е посочено.

# 78
  • София
  • Мнения: 234
Може би има значение дали взимаш светъл или тъмен нюанс и съответно какъв % трябва да е окислителя? newsm78
Да, процента е в зависимост от нюанса и интензивността, която искаш да постигнеш...например за русите са между 20, 30 или 40%, като с 40% става най-светло, но е и най-агресивно към косата...разбира се избора най-вече зависи от цвета на основата и какво се търси като ефект
Аз лично също си вземам 30%, резултата като светлост е в горния ми пост Rolling Eyes 

# 79
  • Мнения: 1 923
[...Иначе ето такава ми е косата след светло пепелявото:
http://img401.imageshack.us/img401/7220/hpimky9.jpg

Страхотен цвят!!!С кой номер боя го постигна и какъв ти е естествения цвят?

# 80
аз днес си купих мн,св,пепеляво русо интересува ме ти обезцветявала ли си я преди това или кичури да си имала защото аз не съм защото основата ми е тъмно руса искам да я просветля без да я обезцветявам мн ми хареса твоя цвят страшен е браво това с кой номер е аз взех 9,1

# 81
  • София
  • Мнения: 234
[...Иначе ето такава ми е косата след светло пепелявото:
http://img401.imageshack.us/img401/7220/hpimky9.jpg
Страхотен цвят!!!С кой номер боя го постигна и какъв ти е естествения цвят?

Живанка, мерси  Hug ако не се лъжа номера му е 10, абе най-светло пепелявото от серията  Mr. Green Основата ми е по-златисто русо...иначе естествения ми цвят е тъмно кестеняв...

peti_to - Не съм се обезветявала преди това, само с боя...имам някакви древни останки от кичури, но те са многократно покривани и като гледам разлика с долния пласт коса почти няма  Thinking
За тъмно руса основа май 9,1 си е Peace И аз се чудех много дали него или 10 да взема, понеже 9,1 е осезаемо по-студен и пепелен..ама накрая реших да действам с десятката, за да не стане кофти контраст с основата ми newsm78
Пиши после при теб как се е получило  smile3539   

# 82
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Боята е супер наистина, ползвах я около година.
Обаче, девойки - внимавайте с окислителите Naughty, по възможност използвайте най-слабия, 30% и 40% са доста силни.
Моята коса е тънка и се изтощи ужасно, доста време ми трябваше да я възстановя и по тая причина се върнах отново на L' Oreal Recital.
И не е заради русото, фризьорката ми се боядисваше с тъмно червен цвят, окислителят е прекалено агресивен, а нейната коса е с доста по-здрав косъм от моята.
Изкушавам се пак да се направя с Maiandra-та, но не смея именно заради окислителите Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 1 923
[...Иначе ето такава ми е косата след светло пепелявото:
http://img401.imageshack.us/img401/7220/hpimky9.jpg
Страхотен цвят!!!С кой номер боя го постигна и какъв ти е естествения цвят?

Живанка, мерси  Hug ако не се лъжа номера му е 10, абе най-светло пепелявото от серията  Mr. Green Основата ми е по-златисто русо...иначе естествения ми цвят е тъмно кестеняв...


Аз искам точно такъв цвят!!!Основата ми също е по-златисто руса,но естественият ми цвят е русо-червеникав или да кажем риж Mr. Greenragazza ,ти какво би ме посъветвала да си взема като номер и процент окислител?Разбира се ще разгледам и каталога и ще питам продавачката,но не знам на колко компетентна ще попадна,така че ще съм ти благодарна ако ме посъветваш-все пак имаш опит вече с тази боя Peace

# 84
"Обаче, девойки - внимавайте с окислителите" - май е наливан тук окислителя и по-малко като количество спрямо боята.
Вероятно това е причината. Кел файда да се вземе хубава боя с лош окислител?
Пробвах я върху обезцветена коса и почти не хвана цвета - нямаше покривност, но това може да е и заради обезцветяването.

# 85
  • Мнения: X
И аз съм доволна от нея. В момента съм кестенява. Нямам проблеми и с другите бои, но вследствие вашите реклами и аз вчера я пробвах у дома. Наистина косата ми е мека, но няма тоя блясък, както от ECHO и да ви кажа честно аз ВИНАГИ добавям в боята 3-4 с. л. зехтин и блясъка, гъвкавостта и цъфналите краища ги няма ! Пробвайте !  bouquet

# 86
  • Мнения: X
Този път не сложих зехтин, обаче, затова сега нямам блясъка скойто съм свикнала, но ще си направя маска с майонеза- пак е супер, но не е за мазни коси. Просто си втриваш майонезата и си вършиш работата, докато тя си върши нейната. Много практично е.

# 87
  • София
  • Мнения: 234
[...Иначе ето такава ми е косата след светло пепелявото:
http://img401.imageshack.us/img401/7220/hpimky9.jpg
Страхотен цвят!!!С кой номер боя го постигна и какъв ти е естествения цвят?

Живанка, мерси  Hug ако не се лъжа номера му е 10, абе най-светло пепелявото от серията  Mr. Green Основата ми е по-златисто русо...иначе естествения ми цвят е тъмно кестеняв...


Аз искам точно такъв цвят!!!Основата ми също е по-златисто руса,но естественият ми цвят е русо-червеникав или да кажем риж Mr. Greenragazza ,ти какво би ме посъветвала да си взема като номер и процент окислител?Разбира се ще разгледам и каталога и ще питам продавачката,но не знам на колко компетентна ще попадна,така че ще съм ти благодарна ако ме посъветваш-все пак имаш опит вече с тази боя Peace

...здравей, чак сега видях поста ти  Whistling, ами спокойно можеш да опиташ с 10 (най-светлото) или 9,1 (една степен по-тъмния пепелен нюанс)...на място като ги видиш ще прецениш кое ти допада повече... Peace
За окислителя - ако търсиш по-светло рус ефект е по-добре да си вземеш 30%, но по принцип по-силния процент подсилва и жълтеенето в корените, заради процеса на изсветляване Rolling Eyes С 20% е по-щадящо за косата, но получения цвят при първо нанасяне на светла основа обикновено е с около тон по-тъмен от този на каталога. 
Общо взето това мога да споделя като впечатления, пиши ако искаш после как се е получило  Hug

# 88
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз съм доволна от нея. В момента съм кестенява. Нямам проблеми и с другите бои, но вследствие вашите реклами и аз вчера я пробвах у дома. Наистина косата ми е мека, но няма тоя блясък, както от ECHO и да ви кажа честно аз ВИНАГИ добавям в боята 3-4 с. л. зехтин и блясъка, гъвкавостта и цъфналите краища ги няма ! Пробвайте !  bouquet

Този зехтин не пречи ли на боята да боядисва (и аз как си зададох въпроса, но предполагам ме разбираш)?

# 89
  • Мнения: X
Не, напротив, а цвета си е все-така наситен.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт