Дечко в голямо легло

  • 3 140
  • 51
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 239
Как учите децата си да спят на голям креват? Иска ми се да започне вече да си спи в голямо легло (креватчето й е тясно вече), но се чудя с какво да я предпазя от падане! ThinkingЕдна приятелка ми спомена, че в магазините се предлагали някакви специални прегради, но аз лично таковая нещо не съм виждала!
Е и аз се сещам за номера със столовете до кревата, но ми се иска да е нещо по-елегантно!
Вие как постъпихте, когато преместихте детето си в голям креват? Whistling

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393




 За това става въпрос.Ние пропуснахме тези прегради,слагахме нещо меко на земята до леглото.Изтърси се точно три пъти,след това сме нямали аварии. Peace


# 2
  • Мнения: 550
Това чудо от къде го намерихте?Продават ли се?Скоро и на нас ще ни се наложи да мислим за това.

# 3
  • Мнения: 1 172
В един момент просто си можеше. Не съм го учила.
За всеки случай му слагам 2 стола до леглото. Започна да спи на голямо легло на около 2,6г. Мисля, че столовете вече не са му нужни и ще ги връщам в трапезарията. Досега не е падал. А доста се върти, докато спи. В градината мисля, че нямат прегради и други такива приспособления.

# 4
  • Мнения: 3 367
..до днес 1-2 /седмица пада; става  и си ляга обратно..няма видими трайни нарушения Laughing, на пода е мокет..
преместихме я около 3 години,дотогава си беше залостена в кошарата..

# 5
  • Мнения: 3 336
И аз имам размишлени яна тази тема напоследък, но като гедам няма други роители - ентусиасти при деца под две години. Моите и двамата са по 87 см и смео мога да кажа, че леглата са им тясни. Мятат се като риби на сухо цяла нощ. И по някое време искат да ги взимам при мен на голямото легло, а легнат ли там спят непробудно. Затова съм се замислиа дали да не ги прехвърля там вече newsm78

# 6
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 726
Аз също мисля напоследък за това. Ще купуваме ново легло. В яслата спят на малки, неоградени легълца.

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Това чудо от къде го намерихте?Продават ли се?Скоро и на нас ще ни се наложи да мислим за това.

 Продават се,имаше в Пакостник,но в момента май нямат налични.Има аналогичен вариант и на ТСМ,който е доста по-евтин.Точно когато търсехме обаче нямаше никъде и по принуда бързо свикна без никакви прегради. Mr. Green

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И аз имам размишлени яна тази тема напоследък, но като гедам няма други роители - ентусиасти при деца под две години. Моите и двамата са по 87 см и смео мога да кажа, че леглата са им тясни. Мятат се като риби на сухо цяла нощ. И по някое време искат да ги взимам при мен на голямото легло, а легнат ли там спят непробудно. Затова съм се замислиа дали да не ги прехвърля там вече newsm78

  Моите и двете бяха под 2 години,когато ги преместихме на големи легла. Peace

# 9
  • Мнения: 3 146
Чела съм, че преди 3 годишна възраст не е добре да се слагат децата на легло без прегради...

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Големият го отделихме чак на 5г. и тогава стана много лесно, защото той беше горд, че вече си има собствена стая и собствено легло.
Сега с малката мисля да изчакам поне година още. Да спре да се напикава. За нея мисля да е по-рано, защото няма да е сама в стаята, а ще е с брат си, поне докато той няма възражения.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 850
На 2г и 1м сложихме малката на ъглово легло.Аз правя следното-под долния чаршаф слагам прегънато едно одеяло.По този начин детето ако тръгне да пада,се опира на преградката . LaughingМного съм умна Mr. Green.Проблема е,че не знам при деца,които се въртят много,дали ще има ефект.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 339
Ние махнахме само решетката на детското легло. Постилам колкото намеря меки завивки  пред леглото му. Падаше в началото, или спеше с дупето на земята, от кръста нагоре на леглото. Ставах и го вдигах обратно. Преди лягане му напомнях, че ако падне през нощта , трябва пак да се върне на леглото. Не знам дали го прави Simple Smile  За около седмица свикна и вече не пада.
Аз пак си постилам завивки, за всеки случай. Не знам как свикна , нали уж спи... но факт...

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
 Щерката е спала в детското легло, без решетки до към 5 г.(но то беше от големите 1.70). Това обаче не й попречи като я сложихме на голямо легло да пада няколко пъти.
 Сина спи на голямо легло от 3 годишен - падал е само веднъж.
 
 Явно си се научават след няколко инцидента. На мен по-скоро проблема ми е в завивките, които се свличат.

# 14
  • Мнения: 4 496
Приближих леглото на баткото до леглото на малкия,и често-често ги намирам един до друг.Тази преграда на снимката би ми вършила добра работа.А малкия спи на легло за големи от 2 годишен.

Общи условия

Активация на акаунт