Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 авг. 2007, 15:52 ч.

Автоимунен тиреоид на Хашимото

• 2 173
  • 3
  •   1
Отговори
Четох, че много от вас пишат, че за хипотиреодизъм едновременно с приема на Euthyrox или L-Thyroxin взимат и селен. Бихте ли ми казала по колко и точно какъв е препарата - име, фирма и т.н.

# 1
Селен се купува от всяка аптека, препоръчителния прием е 100 или 200мг дневно. Селена е хранителна добавка, така че какъвто намериш - такъв.

# 2
За антителата пия по една таблека Аспирин протект и Цефасел 100 мг, но може селена да е на всяка фирма. Има и едни таблетки Селен + витамин Е (според някои изследвания вит. Е подобрява усвояването на селена). Аз пия вит. Е отделно.

# 3
  • Варна
Искам да попитам и вас които сте се сблъскали с моя проблем.Имам Автоимунен тиреоид на Хашимото с хипер функция след раждане.По предписание на лекарката пих Пропицил,селен и Пропраналол за сърцебиене.В началото дозата на Пропицила беше много завишена,което доведе от висок FT4 да падне много под долната граница.Като резултат от това жлезата ми се увеличи видимо и имам лек дискомфорт от това.Докторката каза че се е получило от високата доза на Пропицила и като се нормализира хормона ще спадне и гушата.Сега вече съм на 1 таблетка пропицил,но и гушата не спада(дори ми се струва че е по-голяма).Като се погледна в огледалото само нея виждам.Някой знае ли дали наистина както казва докторицата ще спадне или ще си остана като пеликан Shocked

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт