кърмене след секцио и миомектомия

  • 1 301
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравейте, на 01 родих със секцио. Знаех, че имам и мийома, но предполагахме, че се е свила по време на бременността.За съжаление, се оказа, че не е така, наложи сле след успешното раждане на бебо да отстранят два мийомни възела. Приемах антибиотик, противопоказан за кърмене и сложих беба на гърда на 5тия ден от раждането. Дотогава нямах нищо при изцеждане.
Днес  ни изписаха, от 5тия ден до днес - 7 ми ден, я слагам на двете гърди преди всяко хранете, суче по 30 минути общо и я дохранвам /ако не дохранвах, нямаше да ни изпишат от болницата заради липса на наддаване на тегло/.
На кантара в болницата мерех разлика от 5,10 15  грама.Сед хранене цедя на дъното на помпата.
Днес се прибахме и реших да я държа само на кърма, сука от двете гърди и след 10 минути се разплака. Надявах се да изкара поне два часа, за да я сложа пак, тъй като съм чела такива впостинги тук, но не би...Дадох добавката и я изпи почти цялата, без 10 тина грама, колкото подозирам и че изскува.

Много се надявах да кърмя / с баткото не успях и досега съжалявам- беше аналогичен случай- секцио, захранване с адаптирано мляко, до края на 3 месец сучеше по20,30 гр на ядене/
Бяхо се на строиала позитивно, раждах в Майчин дом, уредих да съм на 12 етаж,а не на етажа на секциото,  защото знаех, че там бебетата са постоянно при майките и таща ще мога да я слагам често на гърда, но...не стана така. Разрешиха ми да я взема едва на петия дена заради операцията / а и истината е, че и сега едва я държа и ходя/ и предполагам, че упойките, антибиотиците и късното слагане на гърда дадоха резултат. Доктора отказа да ми я даде след раждане да я сложа на гърда и така...

Смятате ли, че мога да направя нещо сега.
Пия чай Хип за кърма, и течности повече от 2 литра на ден.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 924
Все пак е хубаво,че суче-някои бебета лесно свикват с биберона първите дни и после е голям зор да ги накараш да сучат от гърда.
Единственият безотказен начин за увеличаване на кърмата е да слагаш бебето да суче много често-всъщност в твоя случай е най-добре да се "сраснете" с малката за няколко дни или поне докато положението се оправи.И запази спокойствие- важно е за отделянето на кърмата.

# 2
  • Мнения: 2 159
Здравей,
Аз също родих секцио, е взех си детето на втория ден, но понеже не бях чела във форума, а и там никой не се постара да ми обясни за кърменето, давах добавката през цялото време в болницата и си мислех, че нямам кърма... От там мисля че дойде целия ми зор с кърменето и до ден днешен.
Аз обаче имах много кърма и даже първия месец се доизцеждах след кърмене, така още повече я стимулирах. При мен проблемът беше в сученето, дърпането и т.н.
Наистина най-важното е да си спокойна, да слагаш бебето колкото се може по-често, имам приятелки, които на всеки час кърмят, за да увеличат лактацията. Пази си зърната, мажи ги с лансинох, за да не се разранят от честото кърмене и това да донесе още повече до дискомфорт.
Също за лактацията освен чая на хип, яж жито, овесени ядки, много вода, колкото можеш повече сън, почивка и търпение.
Не знам дали е правилно и другите мами ще се произнесат, но аз не бих давала добавката, така никак не го стимулираш да суче, да не говорим че съвсем привиква към биберона. Аз даже и вода не давах до 6-тия месец, бяхме само на кърма.
Не е лесно при секцио, особено когато има причини (или както в моя случай чисто невежество) и се сложи на гърда след 4,5 дни. Аз и до сега се боря с последиците, но всички бебчета са различни и важното е да си упорита и уверена, че правиш най-доброто за бебчето. Успех и търпение Hug Hug Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравей,
Аз също родих секцио, е взех си детето на втория ден, но понеже не бях чела във форума, а и там никой не се постара да ми обясни за кърменето, давах добавката през цялото време в болницата и си мислех, че нямам кърма... От там мисля че дойде целия ми зор с кърменето и до ден днешен.
Аз обаче имах много кърма и даже първия месец се доизцеждах след кърмене, така още повече я стимулирах. При мен проблемът беше в сученето, дърпането и т.н.

Благодаря тица отговора , Яна суче, слава Богу, поне засега, по 10-15 минути на ядене от гърда.

Гледах клиповете в брестфийдинг, не знам дали дзахапва точно колкото трябва от ареолата, но не суче само зърното... Проблемът е,че спи по 4 часа и кърменето е през 4 часа. /Аз и давам добавка, предполагам, че това я засища и затова спи/
Притеснавяма се да я оставя само на гърда, това значи  да суче по 10-15 грама /толкова теглех в болницата, че изсуква/...Не знам дали трябва и за колко време- тя ще е на пракика гладна.
И аз се изцеждам след кърмене, но това , което цедя едва покрива шишето.
Дали да не я кърмя както се буди- през 4 часа, а на всеки два да се цедя, /колкото има, макар и с тия капки?/ Следобяд идва педиатъра, препоръча ми я хомеопата, при който водя баткто, била привърженик на естественото хранене, да видим...

Другото, което се чудя, е какво да правя през нощта, миналата нощ, беше ни първа в къщи след болницата, сука и яде в 12 и после спа до 6 сутринта. Четох, че лактацията се стимулира най-много нощем, но дали да я будя? И като ая събудя пак същата дилема- с тия 15 грама кърма какво да правя? Да я оставя само на тях или да давам и добавка?

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
[Дали да не я кърмя както се буди- през 4 часа, а на всеки два да се цедя, /колкото има, макар и с тия капки?/ Следобяд идва педиатъра, препоръча ми я хомеопата, при който водя баткто, била привърженик на естественото хранене, да видим...

Другото, което се чудя, е какво да правя през нощта, миналата нощ, беше ни първа в къщи след болницата, сука и яде в 12 и после спа до 6 сутринта. Четох, че лактацията се стимулира най-много нощем, но дали да я будя? И като ая събудя пак същата дилема- с тия 15 грама кърма какво да правя? Да я оставя само на тях или да давам и добавка?
Мисля, че чудесно си се ориентирала какво да правиш. Действително за увеличаване на млякото е нужно да има много честа стимулация - изпразване на гърдите на всеки 2ч през деня и на 4ч нощем, като гърдите се изпразват поне 8-10 пъти в денонощието (общо за кърмене и изцеждане). Нощните кърмения са много важни - ако бебето спи добре, е възможно да му е достатъчно нощем само да суче, за да се унесе отново, да поспи малко и пак да се събуди. Опитай да видиш как ще реагира - ако е много гладно и не успява да заспи само с кърмене, тогава ще предложиш добавката.
Какво количество добавка даваш? Ако бебето изпива всеки път по 50-60мл добавка, наистина ще спи и ще се буди на 4ч - дали има възможност да предлагаш по-малко количество, примерно 30мл, ако с тях успява да се укроти и да заспи, за да може по естествен път да се буди по-често? Така ще успееш да си спестиш някое и друго изцеждане, а и сукането на бебето е по-ефективно от помпата Grinning
Масажите, които са описани тук, помагат за по-лесно задействане на рефлекса за потичане и съответно за по-ефективно изцеждане, все едно с помпа или на ръка:
http://www.lactationinstitute.org/MANUALEX.html
Изцеденото мляко можеш да събираш (ако стерилизираш или поне хубаво измиваш с гореща вода и препарат помпата преди всяко използване) в отделно шишенце в хладилника и като се събере достатъчно, да го предлагаш вместо добавка от АМ на едно хранене Grinning

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 099
След 2 секцио-раждания мога само да ти препоръчам да се "скачите" с бебето и да оставиш да суче. Аз нощем будех, сменях памперсите и така то полусънено засукваше. Бебето спи при мен, така че кърменето е в полузаспало състояние.
Останалото са ти го казали момичетата вече. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 724
[Дали да не я кърмя както се буди- през 4 часа, а на всеки два да се цедя, /колкото има, макар и с тия капки?/ Следобяд идва педиатъра, препоръча ми я хомеопата, при който водя баткто, била привърженик на естественото хранене, да видим...

Другото, което се чудя, е какво да правя през нощта, миналата нощ, беше ни първа в къщи след болницата, сука и яде в 12 и после спа до 6 сутринта. Четох, че лактацията се стимулира най-много нощем, но дали да я будя? И като ая събудя пак същата дилема- с тия 15 грама кърма какво да правя? Да я оставя само на тях или да давам и добавка?
Мисля, че чудесно си се ориентирала какво да правиш. Действително за увеличаване на млякото е нужно да има много честа стимулация - изпразване на гърдите на всеки 2ч през деня и на 4ч нощем, като гърдите се изпразват поне 8-10 пъти в денонощието (общо за кърмене и изцеждане). Нощните кърмения са много важни - ако бебето спи добре, е възможно да му е достатъчно нощем само да суче, за да се унесе отново, да поспи малко и пак да се събуди. Опитай да видиш как ще реагира - ако е много гладно и не успява да заспи само с кърмене, тогава ще предложиш добавката.
Какво количество добавка даваш? Ако бебето изпива всеки път по 50-60мл добавка, наистина ще спи и ще се буди на 4ч - дали има възможност да предлагаш по-малко количество, примерно 30мл, ако с тях успява да се укроти и да заспи, за да може по естествен път да се буди по-често? Така ще успееш да си спестиш някое и друго изцеждане, а и сукането на бебето е по-ефективно от помпата Grinning



Благодаря ти за съветите.
Вчера идва педиатърката, видя я и препоръча намаляване на добавкта на 30 грама, с лъжичка и сукане на 2 часа.
Последното се оказа почти невъзможно, защото тя продължава и с малко храна да спи много. 15 минути ми отнема буденето, 5-6 минути миенете, сукане от двете гърди по 10-12 минути и даването на добавкапоне още 20 минути- това е поне час и 5 минути. Ако съм започнала в 19, процедурата есвършила в 20.05, как да я храня пак в 21?
Педиатърката ми остави кантар- в 19  ч.яде 30 кърма, 30 АМ
                                                       в 21 до 22 ч. едва сука като спеше - 20 кърма, без добавка - заспа
                                                          00 до 01,30 ч. - 30 кърма, 15 добавка
                                                          02,30ч. - 20 гр кърма,15 добавка
                                                          05,30 до 06,45 - 30 кърма, 30 добавка - не издържах и половината я дадох с биберон вместо с лъжица
                                                          08,00 ч- - 4- минути будене - 10 гр кърма и заспа
                                                          10,40-11,30 ч.- 10 гр кърма,сука много бавно, със спиране и почивки, 20 АМ. Видях, че малко е сукала и изцеждах- за 10 минути 10капки просто нямах кърма
                                                          13,20-14,00 - 30 гр. кърма, 40 АМ пак с биберон беше заспала, когато й набутах биберона.

Не мисля, че мога да я оставя само на гърди, тя дори и гладна, спи, ето от 8 до 10,40 спа самос 10 гр- кърма погълнати, и в 10,40 я будихме с усилия. Другото ,което ме притеснява, че че с този дълъг режим на хранене се изморява, не поема добавката и теглого й днес е по-малко от това вчера.Понякога сякаш суче по-изморено, с паузи.
На това отгоре еадзнат ми гърда мисля, че пуска по-малко, поне я мувам по-рядко да преглъща. Дали има такъв вариант и какъв е изхода?

педиатърката ми изписа лекарство за кърма - Цурукал, Цервикал иил нещо такова, маз се лекувам с хомеопатия и моята лекарка категорично отхвърли варианта за увеличаване на лактацията с лекарство, пия хомеопатично Пулсатила, но без особен успе. Ядох жито и всякакви бабешки лекове.
Ако кърмата ми не се увеличи д овечерта поне да 40-50 гр на ядене, не мисля, че има смисъл да продължавам да я тормозя с едночасово хранене, което завършва с погълнати 30 гр. кърма / тя би трябвало да поема 50-60 мл./

Пепеляшка, при Яна кърменето в полузаспало състояние е невъзможно - имам предвид, че трябва да е относително будна и относително гладна , за да захапе, иначе просто спи. Ако е захапала и е относително гладна, суче и в заспало състояние.
Не мога да я кърмя легнала,иначе не би било зле, защото гърбит ми вече е като кобилица.
Аз също имамо секцио преди това, но сега освен секцио, на практика съм и след операция, което отложи с още 3 дни даването на гърда и така...
Благодаря за помощта...
         


 
                                   

# 7
  • Мнения: 984
Или трябва да кърмиш само от цица или да й даваш кърма само от шише. Двете най-вероятно объркват бебето.
Ако решиш да даваш кърма от шише, може моя съвет да ти свърши работа: цедене през деня на 2-3 часа, а през нощта  - на четири часа. Храниш бебо с шише като се събуди или преди заспиване /зависи колко спи и как се буди/.
Ако не ти достига кърма, тогава може да даваш адапте, но не и преди да си убедена, че кърмата не достига. Когато Ния беше в болницата /до края на 1 си месец/ я теглеха след всяко кърмене и се оказа, че наддава добре с 8-10 кърмения по около 20-30гр. кърма. Всяко бебе е различно и има нужда от различни количества.
Мисля, че не трябва да я будиш ако ще даваш шише, но ако ще кърмиш от цица - трябва.
Просто един дневен режим, до седмица ще го налучкаш /въпреки, че тука може някой да скочи, че кърменето е на поискване - лично мнение/.
Моите гърди също правеха различни количества - нормално е при всички е така мисля. Има една мама [desi] от Отчетни, бебета от 2006 януарки, която много ми помогна. Помогна ми и Бу. И на двете им писах на лични. Успех!!! Hug
Аз кърмих Ния 9 месеца с шишето, за съжаление.

Последна редакция: чт, 09 авг 2007, 15:13 от Mишонита

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бебето има ли жълтеница? Това, което описваш, е типично за бебета със силна жълтеница - те са много сънливи и всяко хранене е борба. Опита ли да я събличаш съвсем гола, когато е време за хранене - само по памперс, без да е завита с нищо? И да не я гушкаш в обичайната поза за кърмене, а във футболната топка - така няма много контакт с кожата ти, не се затопля и унася и вероятно ще суче доста по-ефективно. Ако бебето е облечено, загърнато с пеленка и при това гушнато в мама, това го унася твърде бързо и няма да може да се нахрани. Важно е да я държиш будна - освен събличането голичка може и да изтриваш лицето й с намокрена с вода кърпичка, за да я разбуждаш. Другото, което памага бебето да поема повече кърма на едно хранене, е прилагането на Компресия на гърдата, като гърдите се сменят в момента, когато бебето престане да суче активно на едната гърда, след това суче на другата, пак се връща на първата и т.н. По този начин прехвърлянето и засилената струя го разбуждат и като компресираш гърдата, ще успяваш да я накараш да поеме повечко мляко.
Тази ситуация наистина е омагьосан кръг... Лекарството, което лекарката ти е препоръчала, е една добра мярка и стандартно се препоръчва в комбинацията с ефективно изцеждане с електрическа помпа, което обаче е трудно осъществимо у нас - а и виждам, че ти не си склонна на този вариант. Хомеопатията също е добър избор - но би трябвало да има забележим ефект най-много след 48ч, така че ако няма - обърни се към хомеопата си да смени средството, авно не е подбрал подходящия препарат. Все пак е важно да знаеш, че нито едно средство няма да има ефект, ако гърдите не се изпразват добре чрез сучене и цедене. Цеденето може да бъде трудоемко и в началото да е безрезултатно - гърдите не са свикнали да реагират на помпа, а на бебе, затова понякога е нужна упоритост, докато се научиш да цедиш и научиш тялото си да пуска млякото при изцеждане, а не само при сучене. Не се отчайвай - това може да отнеме време, но ще се получи след няколко дни опити, докато му хванеш цаката и забележиш някакво увеличаване на количеството. 10 минути изцеждане обикновено не са достатъчни, за да предизвикат рефлекс на потичане, особено ако си напрегната, боли те гърба и си обезсърчена от дългата борба с храненето. Затова може да оставиш цеденето само за междинните моменти - след като си се поуспокоила и си починала след опитите за кърмене, а ако има кой да ти направи малко масаж, също може да е много от полза - с палците на ръцете започва от гръбначните прешлени и ги раздалечава по протежение на ребрата, и така при всеки прешлен до края на ребрената дъга.
Нормално е да се чувстваш съвършено обезсърчена и претоварена - едночасова борба на гърдата, а след това те чака и цедене, на което гърдите ти не реагират добре и малкото количество допълнително те отчайва. Сигурно си и все още изтощена след тежкото раждане и операцията. Затова прецени за какво имаш сили в момента и не се притеснявай от това, че се налага да даваш добавка или че не успяваш да вместиш абсолютно всичко от тези неща във въртележката между храненията Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 1 724
Бебето има ли жълтеница? Това, което описваш, е типично за бебета със силна жълтеница - те са много сънливи и всяко хранене е борба. Опита ли да я събличаш съвсем гола, когато е време за хранене - само по памперс, без да е завита с нищо?

Благоваря за подкрепата. Има съвсем лека форма на жълтеница.
Благодаря ти и за съвета за събличането и за позата - събличала съм я, но не само по памперс, а с блуза. Имаш предвид цялото хранене да е по памперс или само до относителото й събуждане?

Четох за компресията предии опитвах да приложа тази част със стискането на ареолата, стремя се да не сменям често гърдите, защото понякога захапването е доста трудно. Не знам дали успявам да направя точно това, което се описва, но при притискането на ареолата бебето засуква по-активно.

Има леко увеличаване на приема на кърма /ако се има вяра на електронните кантари/ и , ако ми стигнат нервите, ще опитам до утре вечерта да я държа само на кърма.
много ценя това, което пишеш за добавкта, в такива моменти наистина има нужда някои да ти каже, че има и друг изход, и той не е толкова страшен...

Или трябва да кърмиш само от цица или да й даваш кърма само от шише. Двете най-вероятно объркват бебето.
Ако решиш да даваш кърма от шише, може моя съвет да ти свърши работа: цедене през деня на 2-3 часа, а през нощта  - на четири часа. Храниш бебо с шише като се събуди или преди заспиване /зависи колко спи и как се буди/.
Ако не ти достига кърма, тогава може да даваш адапте, но не и преди да си убедена, че кърмата не достига. Когато Ния беше в болницата /до края на 1 си месец/ я теглеха след всяко кърмене и се оказа, че наддава добре с 8-10 кърмения по около 20-30гр. кърма. Всяко бебе е различно и има нужда от различни количества.
Аз кърмих Ния 9 месеца с шишето, за съжаление.

Засега не е възможно да я кърмя със шише, убедена съм, че тя изсмуква повече, отколкото аз цедя. Проблемът не е в нейното смукане, а в моето количество кърма.Кантара показва при 20 минути кърмене 20-30 мл поета кърма. За същото време цедене аз цедя не повече от 10 мл. Не ми се иска докато суче сравнително активно да се цедя и да давам със шише, пък и ще е толкова малко, че...

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ох горката, ами ти кога спиш като гледам описаното направо ми става жал Rolling Eyes
Нямаш ли под ръка опитна кърмачка да види на място как суче бебето и евентуално да промениш поза, ако ти е възможно след операция Thinking (поне болките в гърба да избегнеш)
Мисля, че на този етап и постоянното мерене също те стресира малко или много.
Хедра е дала вече ценни идеи; а каква помпа имаш всъщност, сега се сетих, че може да се опита и с друга помпа, ако с тази не си доволна Thinking

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бебето има ли жълтеница? Това, което описваш, е типично за бебета със силна жълтеница - те са много сънливи и всяко хранене е борба. Опита ли да я събличаш съвсем гола, когато е време за хранене - само по памперс, без да е завита с нищо?

Благоваря за подкрепата. Има съвсем лека форма на жълтеница.
Благодаря ти и за съвета за събличането и за позата - събличала съм я, но не само по памперс, а с блуза. Имаш предвид цялото хранене да е по памперс или само до относителото й събуждане?

Четох за компресията предии опитвах да приложа тази част със стискането на ареолата, стремя се да не сменям често гърдите, защото понякога захапването е доста трудно. Не знам дали успявам да направя точно това, което се описва, но при притискането на ареолата бебето засуква по-активно.

Има леко увеличаване на приема на кърма /ако се има вяра на електронните кантари/ и , ако ми стигнат нервите, ще опитам до утре вечерта да я държа само на кърма.
много ценя това, което пишеш за добавкта, в такива моменти наистина има нужда някои да ти каже, че има и друг изход, и той не е толкова страшен...
За цялото хранене имам предвид да я държиш голичка - не е страшно, достатъчно топло е, а и все пак бебето има контакт с теб, така че няма да му стане студено. Можеш да го наблюдаваш за настръхване на кожичката - това би бил сигнал да му метнеш лека пеленка отгоре, но наистина нека да е гола зя цялото хранене, за да стои будна.
Компресията не е притискане на ареолата, а по-скоро нещо като масаж и притискане на гърдата, но далеч от ареолата, като така се смъква млякото от горната част на гърдата - искаш ли да погледнеш филмчетата ей тук за това как се прави, също е с новородени бебета, така че ще е съвсем подходящо за възрастта ви (скролвай надолу, компресията е #15 и под нея са филмчетата):
http://www.breastfeedingonline.com/newman.shtml
Горе главата - независимо че нещата сега не вървят идеално, е важно да можеш да минеш през този период, все едно по какъв начин Grinning Когато бебето малко се ококори, свикне със света и попорасне, нещата ще изглеждат по съвсем друг начин и ще е доста по-лесно Hug Познавам поне няколко мами, които също започнаха с много лош старт и до края на първия месец бяха със значително количество добавка (повече от половината хранене на бебето), но като се оправиха от тежкото раждане и бебетата пораснаха малко, успяха да минат изцяло на кърмене. Дори да не е така, никой не е казал, че кърменето трябва да е 100% или нищо - смесеното хранене също си има своите предимства и всяко количество кърма е важно за бебето Hug

# 12
  • Мнения: 393
Хедра и останалите момичета са ти дали много ценни съвети и напътствия. Исках да споделя, че също родих със секцио и едновременно с това ми направиха миомектомия. Разрешиха ми да кърмя бебето едва след петия ден, до който аз се изцеждах и изхвърлях кърмата заради антибиотика, който пиех. След това докато бяхме в АГ-то бебка не пожела да засуче въпреки усилията ми. Изцеждах й дозата преди да ми я дадат. Опитвах дали ще засуче и след като не успяваше й давах кърмата от мое шише с по-малка дупчица. Успяхме едва след като се прибрахме и все още я кърмя.
Ще се справите!!!  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 1 724
[.
Компресията не е притискане на ареолата, а по-скоро нещо като масаж и притискане на гърдата, но далеч от ареолата, като така се смъква млякото от горната част на гърдата - искаш ли да погледнеш филмчетата ей тук за това как се прави, също е с новородени бебета, така че ще е съвсем подходящо за възрастта ви (скролвай надолу, компресията е #15 и под нея са филмчетата):
http://www.breastfeedingonline.com/newman.shtml

Благодаря ти, наистина не го бях схванала. Опитах така, мисля, че има известен ефект.
Не успях да я оставя само на кърма, виждам, че е малко. Все пак, имаме хранения с плюс 10,20 грама, което е окуражително.
Убедена съм, че едната ми гърда пуска по-малко. Предполагам, че трябва да я цедя всеки път, но не се получава съвсем...
Още един проблем, който остана- бебето определено смуче повече, отколкото аз мога да изцеждам. Ползвам помпа Авент, след хранене събирам от двете гърди мах 5-10 грама, ако цедя около 20 минути. Не ми е за първи път , с баткото ползвах доста по-лоша помпа.

dbs, благодаря ти за подкрепата, дано последваме вашия пример.
Благодаря на всички Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 1 724
тъкмо увеличихме кърмата - от 20,30, сега суче обикновено по 40 гр., понякога50,60, два пъти 70 и сега имаме нов проблем. Днес бяхме на консултация, записахме се при д-р Сотирова, която е билав център Детско здраве/четох добри отзиви за нея и д-р Даскалова8ато подкрепящи кърменето/
малката е наддала 300 гр. за 8 дни, което е добре. Проблемът е, че педиатърката иска да увелича количеството на добавката. Сега обикновено пие 40 кърма и 30 добавка. Тя настоява общото количество храна до края на седмицата да стигне 100 мл. Правихме пробно кърмене в кабинета, Яна изсука за 25 минути само 30 мл. и педиатърката не се съгласи да остане с това количество добавка /30 мл./.
Отново не знам какво да правя- ако увелича добавката, се страхувам да не намалее кърмата. От друга страна снощи от 23 часа е само на кърма до днес следобяд, обикновено изсмуква половината от онова, което би трябвало да яде и заспива /сега в 15 ч беше много гладна, в 13 ч беше яла 30 мл, в 15 отново само 30 мл, вдигнах ръце и дадох и добавката от цели 60 мл./
Поведението на педиатърката не ми се струва много подкепьящо кърменето, но може би грлеша, тя расте и не може да стои само на 30 мл.

Общи условия

Активация на акаунт