Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 авг. 2007, 12:45 ч.

Въпрос за шофьорска книжка

• 1 169
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
Пускам и в тук едно питане, дано го видят повече хора.
С две думи: шофьорската ми книжка е издадена преди да се омъжа и е със старата ми фамилия. Когато след сватбата си сменях документите за самоличност така и не сколасах да сменя книжката, понеже и без това не шофирам в момента. Приела съм че ми е невалидна старата книжка.
Преди малко се рових се в някакви закони за документи за самоличност, и там пишеше че след смяна на име, срокът за подаване на молба за нови документи е 30 дни. В моя случай е минала повече от година
Имате ли идея дали това е така, да не вземат да ме глобят нещо newsm78
Цяла сутрин звъня в КАТ, никой не вдига по разните отдели, а все пак не върви да се обадя на 166  Mr. Green
Преди малко говорих с един познат който доскоро работеше там, той пък ми каза, че глобявали само за лична карта, а за книжка - не, щото не била официален документ за самоличност. Освен това ми каза, че можело да си карам със старата книжка.
Нищо не разбирам вече.  newsm78
Моля ако на някого му се е случвало нещо подобно, да се включи в темата.   bouquet

# 1
  • София
Омъжих се преди 3 години и си смених само личната карта. Все още карам със старата книжка със старата ми фамилия. Шофирам всеки ден

# 2
Ще имаш глоба някаква, със сигурност.

# 3
За лична карта минималната глоба е 20 лв. Предполагам, че няма да е повече и при шофьорската книжка. А те слагат минималната глоба  Peace

# 4
Никаква глоба няма да платиш. Глоба има само, ако си загубила старата.

# 5
Щом има срок за смяна на книжката, при смяна на името, значи, че при нарувашане и неспазване на срока, би трябвало да има глоба. ИНаче никой не би спазвал сроковете. Не е ли така?  Wink

# 6
  • София
Ми то и глобите малко хора си плащат  Mr. Green
Егати бъркотията, дали да ходя в КАТ изобщо или да се правя на разсеяна и да си карам  newsm78

# 7
Когато си сменях личната карта поради промяна на местожителството, НЕ си смених книжката.
Изрично попитах и ми обясниха, че може и да не я сменям.
А  на  моята  вече й е изтекъл срока на валидност.За това вече си мисля, че ще ми шибнат глоба, макар че не шофирам.

# 8
Никаква глоба няма да платиш. Глоба има само, ако си загубила старата.

Глоба има! Сигурна съм. Само не съм сигурна колко е! Друг е въпроса, че някой на местно ниво може и да си затвори очите! 

# 9
аз си смених личната карта със новата фамилия от след брака чак след 3 години Embarassed
не ме глобиха нищо

# 10
  • София
Мисля, че шофьорската книжка не се води документ за самоличност...както и дипломата за образование. Този тип документи удостоверяват, че имаш право да извършваш определен вид дейности- шофиране, професия и т.н.  Thinking

И понеже се разписвам с моминското ми име съм си извадила удостоверение от общината, че Ганка Петранкова и Ганка Стоянкова са едно и също лице. Peace

# 11
И аз така си кретам. Смених само ЛК. Глоба има със сигурност и мисля, че наистина беше около 20 лева, освен ако не са ги вдигнали. Иначе и аз карам почти всеки ден, но въпросът е в това, че не са ме спирали за проверка. Пък и да ме спрат при рутинна проверка, трябва да сравнят с ЛК и да видят, че името ми е сменено. 20 лв. не са много, но още не съм решила, че са ми излишни за да ида да я сменя.

# 12
С едно медицинско и старата книжка си вадиш новата. Не знам да има глоба. Според мен няма. Срока на книжката е за валидност, а не е задължителелно да я вадиш, както и задграничния паспорт. Просто в момента нямаш право да шофираш с тази, поради изтекъл срок.

# 13
  • София
Моята книжка си е валидна до 2015г. Само дето съм с друга фамилия.
Най-смешното е, че преди малко проверих номера и  в един от сайтовете на МВР, и излезе че е валидна. Предполагам, че при една рутинна проверка, тяхната база данни е същата.

# 14
Поднових книжката си 10 год., след като беше изтекал срока и. При това бях загубила старата. Не ми взеха никаква глоба.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт