Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 791
Ще ходим на море с баткото, а бебчо ще го оставим в къщи на едната баба Rolling Eyes Още не е окончателно, но ... немога да убедя мъжо да вземем Стафи! Ако станело това, ами онва ... ooooh! Много се притеснявам какво ще правим? Кърмя го кажи речи на поискване - храни се долу-горе на 3-4 часа, като имаме въведено зеленчуково пюре и каша. Дали ще успея да задържа кърмата си няколко дена? Мисля да пия лактогенен чай и да се цедя по три-четири пъти на ден (егати почивката  ooooh! ще стане), но дали това ще е достатъчно newsm78 Моля посъветвайте ме!!! Какво да правя ако неуспея да навия мъжо! Мисля да отита при докито предваритено и да я помоля на консултацията да му каже, че е по-добре да вземем бебчо. Ама все пак не вярвам да го навия, голям инат е   Twisted Evil

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
А на мъжа ти каза ли му,че след като не си с бебето има реален шанс кърмата ти да намалее и дори спре?Не го ли трогва възможността детенцето да бъде отбито толкова малко?Моята майка навремето когато съм била на 6 мес. е отсъствала за няколко дни и когато се е върнала аз просто съм отказала да суча и край с кърменето.Така че даже и да си задържиш лактацията не се знае на какво мнение ще е бебока като се върнеш.
Опитай се да го убедиш,че оставянето на детето е в ущърб за самото дете,освен това дебело подчертай,че почивка прекарана в цедене за теб не е никаква почивка.Накарай го да погледне и от друга гледна точка,не само от собствения си комфорт.

# 2
Най- добре в случая е да вземете бебето с вас,колкото и да не му е приятно на мъжа ти(не,че на теб ще ти е много лесно),защото при всички случаи ще има някакви последствия.Най-малкото,че докато се кърми детето е много тясно свързано с майката и една раздяла,дори за няколко дни ще бъде преживяна много тежко и от него и от теб.

# 3
  • Мнения: 791
Знам момичета, но ... за сега не успях! От пролетес сме за приказвали за това и той не та не! Даже според него щяло да бъде по-добре да му връчим шишето с АМ още откакто направи 6мес! Стигало му половин година!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
А детето ти досега приемало ли е АМ?И изобщо нещо от шише?Знаете ли дали изобщо ще пие АМ?

# 5
Единственият ми съвет към теб в случая е да започнеш да отбиваш бебето още от сега.АМ ще промени режима на бебето,то трябва да свикне с него и ти също.Въпреки всичко ще стане на мъ жа ти .Мисля,че ти така ще бъдеш по-спокойна.

# 6
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Ако аз трябваше да решавам, също щях да си взема детето, или да пропусна семейната ваканция. Така всички ще са спокойни. Може би със съпруга ти трябва да проведете по-сериозен разговор за вземането на решения относно детето по принцип. Ти си майката, и ти знаеш какво е най-доброто за бебето, разбирам, че кърменето е важно за теб. Важно е и умението да налагаш решенията си за чисто женски работи, каквато е кърменето.
Другото решение за теб е ДА СЕ ОТКАЖЕШ ОТ ПРАВОТО СИ НА ГЛАС в семейния съвет. Ако има достатъчно време, можеш да замразяваш кърма във фризера за периода на отсъствие, така няма да се налага внезапно преминаване на АМ. Намери си по възможност и хубава помпа, цеденето е трудна работа. Моят опит с оставяне на бебето само за 48 часа доведе до рязко намаляване на кърмата, въпреки усърдното цедене и до двуседмични мъчнотии за мен и бебо докато се оправят нещата. Успех, каквото и да решиш! Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 056
Спокойно, кърмата ти няма да спре, ако се цедиш през определен интервал (4 часа е добре).
Но, ако моят съпруг реши, че не иска детето с нас, просто ще си гледа работата - или всички, или никой. Как тъй ще остави 6-месечно КЪРМАЧЕ!!!
Това да не е торба с картофи!
Кажи му две приказки, бе, жена, как тъй ще се оставиш да те командорят!
Ти си майкаат и ти решаваш за бебето!

# 8
  • Мнения: 2 159
е момичета недейте да нападате така жената, тя все пак иска съвет относно кърменето, а не по семейни спорове Mr. Green
мисля, че лактацията няма да ти намалее като се цедиш на определен интервал, но не знам дали бебето ще те приеме обратно като се върнеш Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 791
Да пило е АМ ,като беше на 1месец, се наложи да пия антибиотик, и се наложи да спрем кърменето за около 3 дена, цедях се преди да го нахранех с АМ-а и така макар и да намаля кърмата успях да задържаположението, а той после с лекота засука. Ясно ми е че ще се обърка режима му, но ако започна отсега с АМ, това означава че със сигурност няма да се върнем на кърма, а аз не желая това Naughty
Свекито ще гледа бебчо, а днес я навивах и успях да я навия, да застане на моя страна. Така че и на неината подкрепа разчитам, само че те се виждат рядко и влиянието ще да е малко.
Незнам ама трудно ще се откажа - ако обаче не успея да го взема, то поне ще направя всичко възможно, като се върна да му предложа кърма!

# 10
  • Мнения: 3 760
В такава ситуация или взимам бебето, или си оставам вкъщи!  Naughty Дори сега не бих го направила (нищо, че дребната е на 1,8 години).
Дори и да не е кърмаче пак не бих го оставила на такава възраст...Лятото не се отбива, а и бебенцето е толкова мъничко  Cry
Жалко, че съпругът ти не те подкрепя и смята, че 6 месеца кърмене е достатъчно  Rolling Eyes
Дано успееш да го уговориш  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Кърмените по-големи бебета са доста упорити и това,че е пило АМ на 1 месец не е никаква гаранция,че ще го приеме сега.Почти всички изцяло кърмени по-големи бебчета,които познавам,отказват АМ от шише,а повечето категорично отказват шише като цяло.Ако си решила да тръгваш,свиквай детето по-отрано(ако изобщо поиска),с АМ,защото ти гарантирам,че АМ-то на 1 месец не му е оставило никакъв спомен.Ще бъде доста травмиращо изведнъж мама да изчезне,че и да ти тикат гумен биберон с нещо странно на вкус,като ти си искаш цицата...
Незнам,моля те не се обиждай,но според мен това е жестоко спрямо детето.На твое място аз няма да отида на почивката,щом мъжът ми е толкова категоричен и неиска бебето.

# 12
  • Мнения: 1 081
Има шанс за лактацията ти, не е сигурно за повторното засукване като се върнеш обаче. Но ще си замълча относно оставянето на 6месечно кърмаче, заради леко егоистични прищевки на таткото и няколко дена на море...

# 13
  • Мнения: 229
При нас имаше идентична ситуация, така че ще ти я разкажа подробно, а ти ще направиш своята преценка.
Ние отидохме на море без Бебо, оставих го на майка ми, която той не познава особено добре, че живеем в различни градове и не се виждаме често. Двамата със съпруга ми много се колебахме, не сме свикнали да бъдем егоисти и да мислим за себе си преди децата и с много притеснения решихме на морето да вземем само каката. И това беше най-страхотната почивка, която сме имали. Имаше много семейства с дечица като Бебо и сърцето ми се свиваше като чуех плач, но някак се справих. Приятелка ми даде помпа на "Авент" и с нея се изцеждах - първо четири пъти на ден, а накрая - три пъти. Никога не съм знаела колко изяжда бебока, но се ококорих, защото през първия ден без особени усилия изцедих около литър и двеста милилитра.
Да, кърмата постепенно намаляваше и в деня на връщането обратно вече бях изцедила около шестстотин милилитра, но кърма имаше и човечето след три дни си възстанови необходимата доза.
Когато се върнахме за мой ужас категорично отказа да суче, никога не съм вярвала, че ще откаже така любимото му действие #Crazy, плаках и се отчаях, но по съвети от форума, през нощта, като се разплака, съвсем естествено му дадох да суче и той съвсем естествено си се възползва - правим го от една година все пак! Laughing И сега, две седмици по-късно си е все същото пристрастено кърмаче. Не забелязвам да е кой знае колко травмиран от моето отсъствие, на снимките с баба си и дядо си е все засмян.
Основната грешка при майка ми беше, че тя не беше настоявала да приема течности и той беше малко обезводнен и отслабнал. Ададптирано мляко и кисело такова беше отказал категорично - пиел чай и вода, но по около двеста милилитра в денонощие - несравними с онези литър и двеста, за които говорех.
Не се сещам друго, ако нещо ти е интересно - насреща съм.

# 14
  • Мнения: 4 966
Много съжалявам и аз, че мъжът ти не те подкрепя. Ние заминаваме в края на месеца - всички! Баткото също го водехме от много мъничък, въпреки че не беше кърмаче и спокойно можехме да се разделим за една почивка. Не си представям обаче да съм някъде повече от ден-два без децата, не сме го правили с мъжа ми, а и той не може без тях за повече време. Освен това сега знае колко ни е хубаво с бебка да се кърмим. Понякога подпитва до кога ще продължаваме, но аз му казвам - няма да е скоро! Просто му липсва компанията вечер на салатка и ракийка  Laughing!
С баткото се изцеждах и му давах кърма до 6 месеца. Не ми намаля млякото, но на мен ми омръзна.  Била съм глупава!
Успех!

# 15
  • Мнения: 872
Дано успееш да убедиш таткото да вземете бебо с вас на почивка.Но след 6 мес. да минеш изцяло на АМ при положение ,че имаш кърма- ето това не го разбирам.Трябва да дадеш на таткото да прочете малко литература за ползите от кърменето или го накарай да посети този форум-може би ще си промени мнението.Изтъкни и факта,че храненето с АМ ще е неизгодно от икономическа гледна точка,всепак АМ са  скъпички,а на тази възраст бебетата доста папкат.Дано имаш успех

# 16
  • София
  • Мнения: 6 235
Въпреки че не ми е работа да давам такива съвети, ама най-добре да успеете да убедите таткото да вземете бебето и бабата с вас (аз така бих постъпила, миналата година сестра ми беше с нас, хем синът ми беше на 1г.5м.). Но ние по принцип не оставяме и не бихме оставили детето (скоро децата Simple Smile) да ги гледа някой друг повече от 2-3 часа.

Конкретно на въпроса ти: мисля, че ако цедиш ще запазиш лактацията, може би ще понамалее млякото, но ако бебо после засучи ще се нормализира. Но ти си реши дали ще имаш възможност на 3-4 часа да цедиш, и колко ще си починеш, още повече, че ще мислиш само за бебо. Успех и приятна почивка! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 30
Честно казано не мога да си представя да отида на почивка без детето ми. Само като си представя как се успокоява, когато го гушна...Имах запушени канали и два пъти се налагаше майка и мъжът ми да го хранят с шише. Милото, какъв рев, чак се зачервяваше. Друго си е да усети мама. Бебчетата познават най-напред майките си, усещат миризмата им, гласа.И ти си съгласна да лишиш детенце от всичко това само, за да угодиш на съпруга ти.
След като наистина не можеш да убедиш мъжа ти да вземете бебчо- не ходи. Защо ти е да ходиш където и да било! И не стига това, ами и неприятното изцеждане! Ама каква почивка ще изкараш!
Ще извиняваш, че на преден план излезе съпругът ти, а не изцеждането, но е възмутително и несправедливо. И все пак се включи да ни кажеш какво си решила в крайна сметка.Успех!!!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 724
Животът е различен, хората също и изобщо не смятам, че ние имаме право да обсъждаме мнението на съпруга ти. никоя от нас не знае какво се е случвало с него през тия 6 месеца и защо настоява да сте сами. Ами ако това е важно за вас двамата?
не мога да давам съвети как да поддържаш кърмата, аз самата се лутам в тези въпроси, при всички положения вземи помпа и цеди. Ако намериш електрическа, вероятно ще е по-добре...
Ако имаш много кърма, защо не замразяваш, после майка ти може да дава на бебо размразена кърма, а на АМ.
Стискам ти палци да си решила случая  и след почивката да се кърмите отново.

Общи условия

Активация на акаунт