Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Dania

Днес сестрата ме стресна, че не прави очен контакт с Теди. И аз не успявам, но майка ми е убедена, че прави и ме беше подлъгала. Не ме гледа, не следи движещи се предмети... Не знам доколко е нормално това положение. Сега е на 1 месец коригиран. Иначе след 2 дни става на 2 месеца, а според книгите тези неща трябва да ги прави на 1 месец. Някой имал ли е подобен проблем. Иначе Ева ни гледа.
Цитирай

varna

моя син беше на месец и половина като го изписаха от неонатологията и чак 2 месеца след това почна да се забелязва, че се заглежда и вижда предмети и хора-а иначе мен си ме следеше-по отрано като му приказвам и др,но може да се е орентирал по гласа или ми е виждал сянката-засега развитието му е нормално.питай някой детски офталмолог
Цитирай

София

Темата ти ме стресна,недей така Wink
Рано му е още,ако на три месеца не следи тогава почвай да се притесняваш Peace
Пробвай с ярка играчка ,на растояние две педи  пред очите му,първо да фиксира,след това я предвижи на страни и пиши какво е станало Hug
Цитирай

Бургас

ех мами стига де!моя жорко е на 3 месеца и също не следи с поглед сега аз се плаша.оле!още е в майчин дом но ще взема сериозни мерки и аз,вече е 2 300  дали да се притеснявам?
Цитирай

...au bord de la mer

NikiFin не се притеснявай- ще започне да ви следи с поглед.Дечицата ни са недоносени и донякъде това си оказва влияние.
Цитирай

Не слагайте децата под един знаменател. Не следели с поглед - ами непукисти са Smile  Хайде не си създавайте сами тревоги. Здрави са ви дечицата, дайте им време  Peace
Цитирай

София

Не слагайте децата под един знаменател. Не следели с поглед - ами непукисти са Smile  Хайде не си създавайте сами тревоги. Здрави са ви дечицата, дайте им време  Peace
ShockedКакво ли щеше да стане ако мислех по този начин ooooh!
Мила,пишеш в подфорум на недоносени деца,при някой от които престоят в кувьоз е отнел напълно зрението им,и знаеш ли,не месеците ,а дните имат значение . Това може да го каже само родител ,който не знае колко е тежко да загубиш зрението на детето си,повярвай ми не ти го пожелавам.Извини ме за грубия тон ,но това за някой тук е страшно болна тема и според мен родители като NikiFin са достойни за уважение,защото искат да са сигурни ,че са направили всичко навреме,по добре малки притеснения сега отколкото цял живот страдание.

Малко статистика:
*- Колко българчета годишно ,загубват зрението си ,заради ретинопатия на недоносеното?

- Около 100.*- извадка от текст който е публикувала Иви в темета за ретинопатия Peace

« Последна редакция: пт, 10 авг 2007, 14:39 от Viki i mama »
Цитирай

Темата ти ме стресна,недей така Wink
Рано му е още,ако на три месеца не следи тогава почвай да се притесняваш Peace
Пробвай с ярка играчка ,на растояние две педи  пред очите му,първо да фиксира,след това я предвижи на страни и пиши какво е станало Hug
Peace
На едномесечна възраст все още бяхме в кувьоз. Казаха ни да купим гумена играчка , обикновена, но в много ярък цвят ( електриков). Оранжевото ми се стори най-атрактивно  Laughing. Слагаха му я вътре " за да се учи да фокусира" ( все още не можеше да се направи оценка на състоянието на очите).  Когато "го засякоха", че гледа в нея много бавно я придвижваха за да видят дали я следи с поглед. От момента на поставянето и до проявяването на интерес мина мнооого време. Първоначалното следене също беше "накъсано" и за кратко.   bouquet
Цитирай

Някъде там...........

Аз пък мисля, че има от какво да се притесняваш!  Peace Най-добрия показател е майчиния ти инстинкт, който явно ти подсказва че МОЖЕ БИ има нещо нередно! Още повече имаш база за сравнение /подразбирам че имаш близнаци/!  Hug Но за да си сигурна, най добре направите преглед при офталмолог!  Peace Желая ти успех и пиши как е минало!  Hug
Цитирай

varna

е какво става има ли подобрение?
Цитирай

Dania

да определено има подобрение  Hug
Цитирай

София, "Младост 3"

ДАни дълго не искаше да се заглежда а и на шум не реагираше
доносенобаче тежко раждане . загуба на тонове,форцепс,  кислородна палатка
но се оправи - темперамента му е много мудничък без за сега да намирам някакви реални отклонения от нормите...е по-бавен е но все пак в нормите
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.