Кога за първи път...

  • 1 339
  • 15
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 921
отидохте с бебо на почивка?
Много ми се иска да отидем някъде този или другия уикенд и искам бебчо да е с нас, но се чудя дали не е още малък за такива пътешествия? Освен това незнам как ще се оправим с изваряването на шишетата и как ще топлим водата за млякото ако сме на хотел...
Споделете опит моля.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
За първи път пътувахме с Таня, когато беше на 5 месеца.
За топленето на млякото - вземи си бързоварче и някакъв съд или малко котлонче или ел. кана. Ако нямате стирилизатор, пак с бързовара и в някаква тендежра можеш да ги извариш.

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ами за стерилизация - суха, идеално.
а за топлата вода - дали имаш бързонагряваща кана? Thinking - също  е решение.

бебето спокойно може да пътува, не виждам защо не?

# 3
  • Мнения: 3 562
Ние пътувахме за първи път когато беше на 8 месеца и беше истински кошмар Sign Exclamation

# 4
  • Мнения: 1 770
Анди беше на два месеца, когато пътувахме. Всичко беше идеално. За преваряването на водата - термокана. Кърмехме се, така че млякото не го мислех въобще, но за изваряване на шишетата си вземи стерилизиращ разтвор или таблетки и някакъв подходящ съд. Малко дрешки, кърпа и памперси и готово. Имай предвид, че много от нещата, които вземеш, ще са напълно излишни. Не си усложнявай живота и го давай по-просто. Проблеми никакви.

# 5
  • Мнения: 3 777
Сега да не припадне някой - когато бебо беше на 3 седмици.
Беше средата на Януари.
Носех духалка, кана за топла вода и таблетки за стерилизация.
Беше супер, никакви проблеми.
Оттогава до ден днешен - всеки уикенд сме някъде извън София на минимум 100 км.
Така че смело.

# 6
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Моя син беше на почти 3 месеца,когато се наложи да пътувам до Варна с влака.Никакъв проблем smile3524 той си спеше,като му дойдеше време за ядене го кърмех.Количката си я бях свила.Давай смело!  car003 А и детето трябва да свиква на промени.Рядко има бебета,дето не понасят пътуванията-дано твоето не е от тях! newsm41 ПРИЯТНО ИЗКАРВАНЕ

# 7
  • Мнения: 1 809
На 3 месеца беше Хриси...пътувахме без проблем 200км...
Стерилизиращи таблетки на chicco (ако сте в хотел) но ще ти трябва и съд,където да сложиш таблетка+вода+шишета и биби
Бързонагряваща кана
термос
и дрешки-ти си знаеш
количката в багажника и това е!
Приятна почивка!

# 8
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Супер сте:)
Много много ви благодаря! Още утре ще взема таблетки и сме готови:)

# 9
  • Мнения: 918
На два месеца беше Явор, водихме го до Гърция, никакви проблеми, за полевите условия и аз като другите мами, а и това че се кърмехме също облекчаваше нещата. А за къпането тъй като не намерихме леген, купихме малка надуваема лодка и го къпехме в нея.
Не му мисли много, ще изкарате супер #Milti

# 10
  • Мнения: 1 793
миналото лято за пръв път заведохме малкия на море. тогава беше на 3 месеца и половина. отрази му се много добре. и на плаж го водехме, но за по един час сутрин и следобяд без да го топим в морето. малко на слънчице и след това разходки по цял ден.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
За първи път път пътувахме, когато Мони беше на 3 месеца - на 250 км.. Определено сега ни е доста по-трудно пътуването. Когато беше мъничка, проспиваше целия път, като се будеше само за да хапне (кърмех я). Сега обаче й е скучно, трябва да имаме подготвени куп играчки и разни нови неща (дреболийки), да спираме по пътя, за да я разсеем.

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Когато Елина беше на 40 дена я заведохме на море.
Спа като коте през цялото време.

# 13
  • Мнения: 2 142
С Ема отидохме на почивка за по-дълго, когато беше на 3 месеца. Преди това ходехме почти всеки уикенд при родителите ми. Заминахме на Велинград за 10 дни, от които в 5 бяхме сами- двечките, защото тати идваше за уикенда. Когато беше на 5, заминахме тримата на море за месец.
Моя близка приятелка за ужас на всички, доведе щерка си от Лондон когато стана на 40дни, при това беше зима. Мисля че няма проблем, ако бебчето е здраво да пътувате и почивате! Приятна почивка!

# 14
Аз също исках да ходим с бебка на Сандански,но педиатърката ми каза да изберем друго място което не е с по висока надморска височина от1000м,защото ние сме на морето и изкачването до 1год на по голяма надморска височина било проблем.Със слизането не е такъв проблема.Тя ми каза "едно е да живееш в София и да отидеш на море ,а съвсем друго от море на такава височина"
Ама никога не бях се сещала за такова нещо Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт