Удряли ли са ви мъжете ви?

  • 15 122
  • 228
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
При мен се случи.Удар в слепоочието отляво,после отдясно-не беше шамар,удар с опакото на ръката,който не остави синини,само схванат врат и много душевна болка.Ако това има значение-карахме се заради бившата му уж вече любовница.Преди това ме беше хващал за врата и стискаше силно,очите му наляти с кръв....след това при други скандали многократно ме е влачил за тениската до като не падна на земята....От 2 години не ми е посягал...но съм все нащрек ,сега събрах смелост да попитам-случвало ли се е на някоя от вас,как постъпихте,това ли е домашно насилие?Скоро ме попита дали искам да отидем на семеен терапевт(пуснала съм отделна тема за това).Вече не знам-обидно ми е и неспокойно,искам да разбера как е в другите семейства,прощавате ли вие подобно поведение?

# 1
  • Мнения: 600
току-що прочетох и двете ти теми. ще бъда пряма - според мен твоят мъж е задник, прости за думата  - онова изказване на жените и изневерите + боя - аз бих го напуснала ВЕДНАГА. още след първия бой и втората изневяра(толкова ми е прагът на търпение).

успех, ще ми се да се справиш Hug

# 2
  • Мнения: 3
Честно да ти кажа аз се разведох с един такъв екземпляр, не можах да издържа, бях се наплашила и дълго време след това се стрясках, отрази се на нервите ми. Не знам какво да те посъветвам, но определено не е за предпочитане да живееш в страх, че всеки момент може да ти се нахвърли и да те пребие! Naughty Ще си потрошиш нервите като мен! А ако имаш дете - още по - лошо за детската психика да гледа как татко бие мама. Не, не го приемам и смятам, че няма да се промени! Щом веднъж ти е посегнал, ще продължава да го прави и за в бъдеще! И ще продължава да ти изневерява! Много ми прилича на моя бившия, да не е той!  Wink

Последна редакция: чт, 09 авг 2007, 16:43 от Реника

# 3
  • Мнения: 47 958
не, не ме е удрял, но е бутал вещи и мебели, а също и много се караме
свекър ми обаче много тормозеше свекърва ми- вкл удари, изгаряне с ютията, веднъж е стрелял по масата в хола, късал й е дрехи, не ми се изброява повече
всичко започна постепенно, със все по-често повтарящи се "инциденти"
при него сме викали полиция- отзовават се и стряскат насилника, но реално нищо друго не правят, освен ако не се подаде някаква жалба и т н , но пък при него имаше поне временен ефект, до новия изблик
в крайна сметка се разделиха, макар и на стари години
ако е съгласен на консултант, не се колебай, зщото повечето мъже не признават проблема

# 4
  • Мнения: 473
Не ми се е случвало подобно нещо, но за да не ти се случва друг път просто улови момента, в който трябва да спреш да приказваш. Понякога ние сами сме си виновни, ако аз не млъкна в определен момент сигурно ще ме смачка. Нервите човек лесно си изпуска, усещала съм момента, в който ако не спра скандала, или ще счупи нещо или ще ме фрасне. Не искам да оставаш с впечатлението, че смятам, че ти си виновна, но наистина с мъжете трябва много внимателно да се правят скандали.

# 5
  • Мнения: 185
не, не ме е удрял, но е бутал вещи и мебели, а също и много се караме


Същото и при нас,но съм сигурна,че ако кривна от правия път няма да се пколебае да ме удари,няколко пъти ooooh!

# 6
  • Мнения: 47 958
тристан, и имаш право, и нямаш
свекърва ми е ужасно плямпало, изкарва хората извън нерви често, не само мен, а повечето хора които я познават, но от друга страна побой над физически по-слабо същество, и то жена, и то собствената ти, която обичаш от толкова години, родила ти е деца и т н-е това нормално ли е при каквито и да е обстоятелства?! в никакъв случай!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не, никога не ми е посягал.
 Аз съм казала, че само да посегне и веднага го напускам(да си знае). Въобще за някои неща съм толкова категорична и изпълнителна в решенията си, че просто няма да отстъпя и стъпка от принципите си. Дори шамар при голям скандал няма да понеса, а да ме влачи някой, да ме души ...
 Да, това е домашното насилие. Мислиш ли, че можеш да живееш в страх и да подскачаш при най-малкият шум, да се съобразяваш с всяка дума дали ще го ядосаш, постоянно да мислиш как ще реагира той...?!
 
 

# 8
  • Мнения: 2 270
Моя мъж никога не ми е посягал, не искам да се заричам, но ако се случи не бих се поколебала да го напусна.
Темата е много лична за мен, защото баща ми е такъв - домашен насилник, дълго време не откривах мъж за мен - зарязвах ги, само защото са ми повишили тон . . . толкова бях стресирана, че при по-рязки движения изпадах в паника.
Хората не се променят - бягай докато не е увредил трайно теб или децата ти, ако имате такива!
Бъди смела!

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
 ShockedУжас! Опазил ме Господ Praynig
Защо търпиш? Не можеш да се издържаш сама, страх те е да не те довърши или пък го обичаш още?
Потресена съм!

# 10
  • Мнения: 52
Да,на мен ми се е случвало и все още съм с този човек.Чак и на мен не ми се вярва.Факт е че спря да го прави от няколко месеца,но докога ли ..........Причините не винаги са караници и това,че ние жените не знаем кога да млъкнем.Понякога една моя гримаса,физиономия е била повод да хвърли предмет,да ми удари шамар,щипе или бута.
И миличка,въпросът ти е риторичен,да това твоето също е домашно насилие.
В началото търпях,защото все още имах чувства към него,после заради детето,но напоследък обмислям евентуален развод.
Човек живее един живот и заслужава да го изживее пълноценно!Така,че пожелавам ти да си щастлива!!!!!

# 11
  • Мнения: 494
Не ме е удрял никога,дори когато зверски сме се карали(впрочем аз съм не по-малко бойна и гръмогласна),но аз също четох и темите и ...telerika...този твоя... newsm78...Знам всички задръжки и доводи,които  спират една жена да зареже съпругът си(обсъждани са тук ,във форума ,1 000 000 пъти),но този твоя,няма да се промени,само може да се влоши и на твое място бих го зарязала...Не са едно и две нещата,заради които си струва да се замислиш къде е твоето място и дали изобщо някой заслужава(какъвто и да е,каквото и да е направил) отношение като това на съпругът ти към теб.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Не е хубаво човек да се "кани", ама само ако ме удари веднъж,  бих спряла да му говоря и да се грижа за него, докато не ми се извини "подобаващо", втори път- бих избягала при приятелка с парите, а третия- молба за развод (или му бия шута, ако нямаме брак съответно). #Cussing out

# 13
  • Мнения: 263
Това, което описваш за мен си е живо малтретиране и не бих го търпяла! Бих си тръгнала веднага!

# 14
  • Мнения: 1 675
Да.
Случи се един-единствен път.
След това - стана бивш мъж.
Аз съм си крайна, не страдам от излишно любопитство дали "ако", би ми посегнал отново.

Общи условия

Активация на акаунт