Споделете вашите рецепти ......

  • 1 111
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 126
Става дума за рецепти за ястия приготвени в пликовете за печене дето се продават.
Миналат седмица направих пълнена домашна кокошка с ориз,вътре в плика сложих и картофки и де що заеленчуци намерих и подправчици - стана разкошно.Много вкусно мммм...... Grinning То аз не ядох де,щото бях нещо не добре и нямах апетит,ама ароматът който се носеше още ми е в сетивата Mr. Green

Та ми хрумна идеята (прищявка на бремнен мозък по скоро Wink) да ви попитам правите ли такива месца в плик и какво друго мога да спретна за разнообразие и с какв да овкуся.
Благодаря предварително на отзовалите се Hug

# 1
  • Мнения: 2 126
Ауууу пълна скука в мойта тема,голям срам Embarassed
Дали не съм я написала ясно Thinking

# 2
  • Мнения: 4 111
Здравей! Аз никога не съм ползвала такъв плик. Мисля, че в готварската книга на БГ-мама съм срещала подобни рецепти.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 819
Аз правя само пиле с картофи:
пилето на порции +картофи на едро - овкусени със сол, черен пипер ,червен пипер и розмарин и намазани с олио/зехтин/ и масло.
Слагам ги в плика+малко вода и пека

# 4
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Правя в плик домашен заек,пълнен.Дробчето и бъбречетата  ги запържвам с повечко лук,слагам и гъбки,подправки по желание.Посолявам отвътре и отвън добре изкиснатия заек,намазвам със смес от червен пипер,чубрица,чер пипер и олио,напълвам с изпържената смес и слагам в плика.Малко вино,може и бяло и червено,и ако имам моркови,слагам нарязани на колелца.Дръжки магданоз отстрани и някоя скилидка чесън.Завързвам и пека на не много силна фурна,да се задушава.Става разкошно и вкусно. Hug

# 5
  • Мнения: 172
В плик приготвям картофки с пиле, само картофи и най-вече риба. Ние обичаме пъстърва, осолявам филетата, черен пипер и резенчета лимон, малко масло и бяла вино и пека. Не цапа фурната и не мирише   Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 2 671
Най-често правя котлети или пилешки бутчета със зеленчуци - месото овкусявам с малко сол, червен пипер и черен /напоследък си го спестявам, че и Щурчо си хапва вече с нас/, изсипвам различни замразени зеленчуци - броколи, бейби морковчета, царевица, грах, брюкселксо зеле, нарязвам глава лук на шайби и овкусявам със сол и чубрица. А, забравих да кажа, че първо омазнявам плика със зехтин.
Дано ти хареса!

# 7
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз правя в плик само скумрия.
Изчиствам и осолявам скумрията (за нас обикновено 3 броя ни стигат) и във вътрешността на коремчето слагам счукан чесън и копър, малко черен пипер.
Слагам рибите в плика, масло на парченца навсякъде върху тях и от вътре, заливам с един изцеден  лимон и също слагам нарязани няколко резена лимон отгоре върху  всяка риба.
Връзвам плика, набождам на няколко места и пека във загрята фурна 35-40 минути.
Рибата става много крехка, не мирише цялата кухня, а също и фурната се запасва от пръскане  Peace

Общи условия

Активация на акаунт