Болници и лекари - голямото разочарование

  • 7 359
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 585
Бьрди,
Цитат
О една страна разбирате че не може да се работи без съвремено оборудване, апаратура, от друга страна употребата им извън Бг правело лекарите там по-неквалифицирани в сравнение с Бг-ките? Как така?
Нали винаги каzваШ,че бьлгарската педиатрия (че и не само педиатрията) е прогиzнала и zатьнала до уШи от руски методи,учение и тн...
Това на Запад го zнаят много добре и zатова са сметнали,че не може да става сравнение с другите Школи.
Щом не приzнават веднага дипломите zначи има zаЩо Wink

Но и в БГ сьм среЩал много кадьрни лекари.За сьжаление от моя скромен опит,се броят на прьсти...

И това ми стана интересно...
Цитат
Каквито си гласувате да Ви управляват, такива резултати ще има
Обикновено иzборите не се повлияват от никакви народни гласове.РеШенията винаги се вzимат много преди иzборите. Peace
Здравей,
Радвам се че се включваш от "гнилата" немска държавица Wink
Не си разбрал-за друго ставаше въпрос. От една страна те казват че състоянието на Бг педиатрия било зле, защото нямали апаратура. От друга страна обвиняват лекарите навън че били "безмозъчни" и лошо квалифицирани, защото само на апаратура разчитали (което не е вярно, разбира се). Това е абсурда в съжденията. Въпроса е само до нивото на квалификацията и информацията. В Бг имат всичко от информацията и 0 подход да я усвоят и работят по нея.

Не става въпрос за това какъв процент са добрите. Става въпрос за това, добрите потвърждение на правилото ли са, или изключение от него.
Ами виж какво пишат всички тук- под "мнение" ("да търсим компетентно мнение...") те разбират мнение на всеки, само не и на педиатър. Под мнение на 'специалист" мнозинството в Бг изобщо няма пред вид мнение на педиатър. Това "от много ниво" е станало така.

# 61
  • Мнения: 4 150
Явно не сьм раzбрал....
Честно каzано некадьрници има и тук.Най много сьм среЩал такива от "стоматологичен характер".Учил,странствал,курсове,апаратура и една пломба не може да сложи...Пречат му рьцете. Mr. Green

# 62
  • Мнения: 8 585
Да се намери добър лекар навсякъде се иска търпение и опитване. И търсене. Въпрос на "химия" и добър резултат е избора.

# 63
  • Мнения: 4 150
Цитат
Да се намери добър лекар навсякъде се иска търпение и опитване.
Нали...докато ми опадат zьбите... Mr. Green

# 64
Момичета, не  знам за чуждестранните болници, но по българските е пълен хаус. Моля да  ми посочите добър хирург - дерматолог във Варна, за извършване операция на мастен липом, мисля че така беше медицинското название на "подкожна мазнина".

# 65
  • Мнения: 8 585
Цитат
Да се намери добър лекар навсякъде се иска търпение и опитване.
Нали...докато ми опадат zьбите... Mr. Green
Е, не отиваш за пломби веднага. Zа преглед отиваш, поразпитваш първо, събираш препоръки...
Така е... навсякъде е така. И за педиатрите е така Mr. Green

# 66
Тя от само себе си не е сложна интервенция, но все пак човек се замисля, когато му предстои операция... Ще  бъда благодарна на всички, които ми посочат имената и   месторабота.                      

# 67
  • Мнения: 297
Не знам кои специалисти са по-добри-българските или датските. От разказа обаче виждам че датските са ОПИТАЛИ, макар и малко драстично(поне според твърде емоционалния разказ на майката), да намерят решение на проблема с детето със съвременни методи и апаратура.
за разлика от това, българските определено не могат- и поради липса на апаратура, и поради тоталното си нежелание да работят съвестно, смятам заради вечното виждане че са прецакани парично.
Лично бях свидетел (не искам да си спомням за този момент) в инфекциозно отделение в варна как се сваля температура- с замръзнали банки глюкоза и разтвор( от фризер!!!) които се увиват в парцалче и се слагат на гърдичките на детето на голо часове наред!!! Смятам метод от времето на инквизицията...но масово прилагащ се на всички малки пациенти в отделението с висока температура. Дори желанието ми да ЗАКУПЯ лекарство, което ми посочат беше спряно, защото нямало нужда..
Който метод доведе до още 3 седмици лечение на бронхит в последствие #2gunfire

# 68
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
абсолютно съгласна съм вярно е че така се сваря Т и не само при вас а и тук в Бургас

# 69
  • Мнения: 2 757
Anita, и тук е като в Швеция явно. Аз отдавна съм осъзнала и признала грешката си, че подложих детето си на това мъчение. Обвинявам единствено себе си за случилото се. Сама съм дошла в тази държава и ако не ми харесва реда тук никой не ме държи насила. Разказах за патилата си с информативна цел, а не за да порицая някой. Не казвам и дали са добри лекарите тук, дали са по-добри или лоши от българските - навсякъде има и всякакви. Не мисли, че не съм се интересувала как да помогна на детето си със запушен нос.Казаха ми разбира се че трябва главичката му да е повдигната и беше. Но според мен това не е достатъчно - трябва и да се носи, да се движи детето. Трябва и да суче колкото и да не може това помага малко за носа. Трябва и да се успокои, а не да реве. Хората искаха да ми помогнат, но проблемът тук е, че на хората мозъците са промити. От една страна, че животът им е лесен и не им се налага много да мислят как да се борят с трудности, а от друга, че зорлям системата се грижи по всякакви начини да им промива главите и да ги роботизира.
Birdie, не мисля, че съм гледала като убита 2-3 години. Гледах и влизах в час. Наистина имах по-големи очаквания от Дания, но се разочаровах. Според мен след тези 2-3 години има три насоки да се развият нещата - или не ти харесва системата и се спасяваш, или ти промиват мозъка и ставаш като стадото, или, ако си мислещ човек приемаш системата, но дотолкова, долкото на теб ти изнася така че да не нарушаваш законите на страната, но в същото време да се възползваш от вратички, които ти дават известна свобода, която иначе тотално липсва. Накратко казано - действаш с хитрост. В комунистическа Дания си непрекъснато под окото на Биг брадър, нямаш свой живот. Но все пак има малки легални възможности да имаш що годе нормален живот. Нито българската нито датската система и здравеопазване ми харесват. Лека полека и в БГ става както навсякъде в Европа, и там да ида няма да се спася от зависимостта на системата. Не знам какво имаш предвид казвайки, че не мога да приема живота в Европа. Ако става на въпрос, приемам я по по-добре от този в БГ. Но си имам и своите забележки. Ако имаш предвид, че отказвам да стана поредната безмозъчна овца от стадото, може би си прав. Но да ти кажа, познавам  датчани, които само на пръв поглед са овце от стадото. Но реално са мислещи хора и използват системата по всевъзможни начини, вместо да се примиряват и да карат по течението.Номерът е да се научиш на лиемерие - да си като другите, но само наужким. Та ако имам сериозен проблем със себе си той е, че не мога да бъда фалшива, когато се налага
Ал, за много неща медицината е безсилна - непрекъснато се убеждавам в това. Преди от чужд опит, а лека полека и от личен. Лекарите може да знаят много, но явно недостатъчно

# 70
  • Мнения: 8 585
Скъпа,

Наблюденията  са точни. Но интерпртацията отразява нашият манталитет.
Тези общества не живеят заради обществото. Тези общества живеят заради индивида, семейството, семейният кръг.
Те нямат нужда от обществено общуване, защото то е глупост в комунистическият му смисъл. Тоест, дали пие съседа тихо, мен изобщо не ме интересува. Ако иска да му помогна или вдига шум-това е друг въпрос. Затова тези общества изглеждат "затворени" и егоистични.
Комунистическият манталитет да си "гледаме през ключалките" там не важи.
От друга страна държавата е присъстваща. Но как да Ви пречи това? никак. Трябва да се свиква на ред. Не на Бг анархия и беззаконие.

Хората там изглеждат малко типизирани и еднакви. Да, така е може би. Но те така живеят своя живот и му се радват. Трудно е да ги доближите, но ако стане (особено при смесени бракове е по-лесно) ще откриете много интересни неща.
Вие също може да живеете своят... въпрос на тренинг е.

Цитат
Но да ти кажа, познавам  датчани, които само на пръв поглед са овце от стадото. Но реално са мислещи хора и използват системата по всевъзможни начини, вместо да се примиряват и да карат по течението.
Ето-учим се от тях. Без да се промените из основи, няма да можете да ги разберете. Без да ги разберете или разбирате, няма да можете да живеете там. Избирайте...
Патологичното Бг недоверие, мнителност, пренебрежение и комплекси за тези страни не важат.
Ако сте в болница-се доверявате. Иначе сте извънземна. Ако не се доверявате, намирате начин да се противопоставите. Ако го правите по техните правила, ще Ви вземат насериозно. Ако не го, ще ви пращат социалните служби.

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 18:08 от Birdie

# 71
  • Мнения: 4 150
Бьрди,мисля,4е неЩо не схваЩаШ....
Като е ЕС не оzначава автомати4но "блестяЩа zдравна система."
Каzвам го и като вьтреШен човек,ежедневно в таzи система.Корупцията е на високо ниво,врьzките сьЩо играят роля,религия сьЩо....Да не говорим,че в ЕС монопольт "медицина" е zаЩитен от zакони,които са доста нечовеШки...
Имал сьм какви ли не случаи...
Едно е да си убеден в правотата на дадена медицина,друго е сляпо да й се довериШ.

И когато става дума zа собственото ти дете е най тежко да се вzеме реШение,особено от лаик.

Пак Ще го кажа.Реалност е zа сьжаление.По zакон. bowuu
Децата са на дьржавата,не на родителите.Децата са теzи,които носят най тежкият товар и които най много страдат от системата,zаЩото правата им са ограничени до това какво реШение Ще вzеме zа тях дьржавата,а не родителите.

# 72
  • Мнения: 8 585
Да, така е. За "блестяща" не става въпрос. Нито за универсално "по-добра".
Предпочиташ да се върнеш в Бг и да "опиташ" родната политическа сган? И да видиш как тя се отнася с Бг граждани (без религия)?
Предпочиташ НЗОК пред някоя добра немскоговоряща клиника?
Понякога губим мярка за сравнение с времето. Аз също... но се ощипвам за да не го правя... Wink
Ти си живял малко в Бг -моите най-хубави години минаха там (от хронологична гледна точка, не от житейска). Това го казвам защото базата ми за сравнение е голяма. А и годините в крайна мизерия дават безкрайна храна за размисъл. И сравнение.

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 21:29 от Birdie

# 73
  • Мнения: 650
Birdie, просто спри, няма смисъл. Не разбра ли че българското образование е най-доброто, българските лекари най-добрите, тук пишат най-грамотните и образовани хора и всички разбираме от всичко-няма шест пет Laughing  И най важното ние не сме промити мозъци Joy Joyно всички други са Joy Joy Поредното доказателство.. Peace Аз не съм доктор и съм далеч от това призвание, но досега заставам след всеки твои пост, който съм прочела. Когато човек извърви пътят на реализация на двете места и наистина живее в страната и не се клатушка тук ли там ли започва да вижда истината по добре.

Ники Фин, голяма паника те е обзела-просто си този тип човек-жалко че не можеш да видиш нещата трезво, може би с годините нещата ще си дойдат на мястото. Прилича ми на поста на една френска мама, която си беше оставила детето само в колата на летището и след като беше получила само глоба беснееше. Тук виждам че искаш проблема да ти се разреши но по някакъв неизвестен за мен твой начин и ако не е по твоите представи действаш доста неадекватно. Доста е трудно да разбереш какво изпитва едно бебе Peace особено първото. Синът ми вдига на балон всички при педиатъра без да го пипнат-аз какво да направя според теб newsm78
Пожелавам ти нослето да се отпуши постоянно и да се успокоиш,защото това е само началото  bouquet

# 74
  • Мнения: 2 757
SG1, , говориш като човек, който никога не е живял в Дания. Познах ли? В Америка нещата са доста по-различни от тук. Пък и не съм изкарала всички с промити мозъци, въпреки че всички сме такива до известна степен - не може да не се повлияеш от обществото. Наистина исках помощ за бебока ми, но не точно в тази тема. За щастие когато я писах той беше вече добре. Вярно не може да знаеш какво изпитва едно бебе. Но ако си истински загрижен и ти пука все ще намериш някакъв човешки начин да го накараш да се почувства малко по-добре. Освен това тук има доста неща неща, които повече ми харесват от БГ. Само мисълта, че би ми се наложило да живея в БГ ме разтриса. Може и да не гледам напълно трезво на положението. Но защо си мислиш, че ти гледаш по-трезво от мен  newsm78. Всеки си има своя представа за нещата и е нормално тя да се променя с времето, защото фалшът навсякъде е прекалено много и замазва очите. А адекватно действие е също много субективно понятие

Общи условия

Активация на акаунт