Чай от копър и анасон - как???

  • 24 869
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Искам да давам на моето бебе чай от копър и анасон но незнам как да го приготвя-запарва ли се, вари ли се, в какви пропорции?  newsm78
А също така и кога и по колко се дава?
Помагайте Praynig

# 1
  • Мнения: 288
Добре в аптеките има капки против колики,защо ти е да му даваш на такова малко бебче разни отвари  Hug Има чай на Хип от копър,който може да се дава от първата седмица

# 2
  • Мнения: 430
Ако е за колики вьобще не помага аз давах на моето бебе капки еспумизан

# 3
  • София
  • Мнения: 679
Купуваш една опаковка копър и една анасон смесваш ги и на 500мл. вряща вода прибавяш 1ч.л. от сместа, запаряваш 5мин. и прецеждаш.

# 4
  • Мнения: 3 069
Най-добре е да попиташ в аптеката.
Ние сме пробвали с всички налични медикаменти от БГ + Инфакол + 2 вида американски.Всичките са на симетиконова основа, разликата е в концентрацията.
Като видях, че нищо не помага започнах да му давам чайче на ХИПП с копър.

# 5
  • Мнения: X
Не е по темата точно, но да споделя, че при нас този чай не само, че нямаше ефект ами и направо му се отвръщаваше на малчо. Анасона мирише ужасно!

# 6
  • Мнения: 545
Като купиш копър в аптеките, на опаковката пише - май беше нещо от сорта 100 мл. вода и една ч.л. копър, вече не помня. Аз в началото доста упорито всеки ден варях, а малката не искаше друго освен кърма и не го лизваше. Стигала съм до там да й го давам с лъжица с надеждата нещо да помогне срещу силните колики ooooh!. Накрая просто се отказах. Има и чайче на ХИП срещу колики, както и Бебезан чай. Пробвай - не искам да те плаша, но нищо на нас не ни помогна, освен времето - давах и Еспумизан, Саб, Бейбинос, Инфакол - все тая. Бях длъжна да пробвам всичко Mr. Green Успех и дано при вас коликите не са така упорити.

# 7
  • Мнения: 6 461
Предлагат се бебешки чайчета ,които съдържат копър и анасон.
Мисля ,че е най добре да вземеш от тях.

# 8
  • Мнения: 6 461


Успокояващ чай - съдържа екстракт от липов цвят и лайка
Чай при дихателни възпаления - съдържа мента, мащерка и анасон - отхрачващ чай, против кашлица
Чай при колики - съдържа лайка, копър и анасон - подобрява храносмилането

# 9
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Предлагат се бебешки чайчета ,които съдържат копър и анасон.
Мисля ,че е най добре да вземеш от тях.


Подкрепям. Специално направени за бебета, с правилни пропорции и всичко.  Peace

# 10
  • Мнения: 229
благодаря на всички за отговорите
зная за чайчетата на Хип, но се чудех дали не мога сама да си ги забъркам Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз давах на Ники чая на Фип с анасон и копър, който е гранулиран и се разтваря веднага във вода. Май наистина нямаше някакъв ефект. Rolling Eyes

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз също взех чая на Хип от копър,но много мирише и малкия изобщо не иска да го вкуси.
Едно време на нас са ни давали от копър и анасон,но не е имало ефект против коликите.В аптеката ще ти кажат как да го приготвиш.

# 13
  • Мнения: 438
На хип има от копър анасон и още нещо. Не съм го ползвала. Иначе правя на Звездо от копър на хип, но не съм забелявала да помага кой знае колко, пък и не го харесва мн мн, защото не е достатъчно сладък знам ли. Иначе съм най-доволна от бебезана, помага ни повече от капките. Продават го в аптеките.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 130
Аз купих чая на Хип за храносмилане който е след втория месец. Той е с копър и анасон - миреше гадно и в началато мишленцето не искаше изобщо да го пие но сега й е най-любимата напитка и дори след като спрях капките еспумизан нямаме проблеми с коликите. В момента си пие по около 150-200 мл от него на ден и нямаме никакви колики от почти 1 месец.

Общи условия

Активация на акаунт