Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

anywhere

Пак съм аз!  Razz
Днес пък почнах да се питам - може ли да се прехранва бебето, когато е на кърма? Когато е на адаптирано мляко, знам, че трябва много да се внимава и да не се прекалява с количеството, но не знам как стои въпросът с  кърмата. Повечето майки се тревожат дали кърмата им стига на бебето. Аз също се питам това постоянно, но пък откакто разбрах, че за три седмици е качила цял килограм, започвам пък да се чудя дали няма да я направя някоя шишка. Брат й също качи кило и 300 за първия месец само на кърма, но все пак е момче...  Wink А и тя качи за последните 5 дни 500 грама, което ми се струва малко... множко.  Thinking
И изобщо това количество на кърмата ме притеснява... Колко яде, дали е достатъчно, дали не е много... Нямам и кантарче вкъщи, досега я мерех в болницата като ходихме на контролни прегледи последните дни, ама отсега не знам... Ех, защо циците ми не са разграфени на милилитри, като шишетата!  Idea  Very Happy
Цитирай

До хладилника, който обичам

Не, Зъхи, не се безпокой. Тя така дръпва заради първите дни. Просто много рязко си качва това, което иначе би качила по-плавно и без да усетиш. Не можеш да я прехраниш. Дори да е от по-пухкавите бебета, когато става дума за бебета на кърма, те обикновено се източват и към годинката е трудно да разбереш, че са били 'дундьовци' като мънички. Също така (но ти, разбира се, знаеш това) кърмените бебета доста по-рядко страдат от затлъстяване като възрастни.
Спокойно кърми бебето на поискване и недей тегли твърде често - следи памперсите дали са мокри и бебето дали е весело и спокойно.
Не забравяй също, че бебетата (особено на кърма) често наддават на подскоци - един-два месеца повече, после - по-малко. В крайна сметка обаче, ако делиш качените кг на месеците, излиза съвсем нормално наддаване.
Цитирай

София

Пък аз продължавам да си се притеснявам Sad Ники е 11 кг. Pig А най-странното е, че изобщо не ми изглежда дебел Shocked Има едни бузи и надолу си е ....ми нормално бебе, пухкавко, с гривнички, ама то кое бебе няма Rolling Eyes А с дрехи направо е елегантен Flutter Все пак, дано е вярно това за източването към годинката, щото иначе.....
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

Няма такъв филм!!!
Бебетата си вземат точно колкото им трябва!
А това кой колко наддава е до наследственост и конституция на тялото.
Зъхи, при теб е точно както и Бу каза *- да си навакса. Всичко ще се намести, но бъди готова за 6 седмица - скок в растежа.
Цитирай

При рома, пурите, какаото и бабиериндосите

мнооого мнооого рядко, но виж тази тема :
Колабира след ядене
Цитирай

София

Според мен е малко вероятно.
Ако почне да преяжда значително, ще почне да връща повече от необходимото. Ако много се притесняваш, можеш просто на 10тина минути да й даваш малка почивка, като я изправяш да се оригне. После пак продължавате да си папкате.

Аз съм сглсна с Боо, че детето си наваксва.
Цитирай

Мой Климент преяждаше най-редовно. После връщаше. Оказа се лакомо детето, пък ние си мислехме, че е с рефлукс.
Цитирай

Зъхи, имам един жив пример до мене - сега е да 10 години (без малко) и е едва 30 кг. През първите си три месеца качваше стабилно 1 500 на месец, следващите три - по 1 000 г. на месец, а след това почна да качва по 100, 200 г. На година теглото му беше като на всички други бебета, нищо че на 3 м. приличаше на 6месечен.

Убедена съм, че бебетата "вземат" точно толкова, колкото им е нужно.
Цитирай

София

Цитат на: sladka hapka
Зъхи, имам един жив пример до мене - сега е да 10 години (без малко) и е едва 30 кг. През първите си три месеца качваше стабилно 1 500 на месец, следващите три - по 1 000 г. на месец, а след това почна да качва по 100, 200 г. На година теглото му беше като на всички други бебета, нищо че на 3 м. приличаше на 6месечен.

Убедена съм, че бебетата "вземат" точно толкова, колкото им е нужно.

Това е най-обнадеждаващото изказване, което можех да прочета Praynig Моят на 6 м. приличаше на едногодишно и по градинките се чудят що така не ходи, кандилка се като седи и т.н. Evil or Very Mad Гледат ме съчувствено, а аз  Embarassed
Цитирай

София

Не вярвам, че може да се прехранва.
Да вярваме на интелигентността на природата!

То и моят сладур качи за 5 месеца кърмене на поискване 4,7кг, но не е прехранен, а е много строен, висок и подвижен.

Мами, които хранят с изк.мляко ми намекваха, че претоварвам стомахчето и какви ли още не работи. .... Но това може да се отнася за тях, а не за бебе на кърма.
Цитирай

assenovgrad

Ох, как ме успокоихте с тази тема. Че и моят юнак е на кърмене на поискване + 2 заместени хранения и вече над 9 кг.  И аз все си мисля, че го прехранвам. А то имало и други като нас #Milti
Цитирай

Boulevard of broken dreams

И ние наддаваме доста добре. На 4 месеца Марти беше 7600. Педиатрите не ми вярват - "че каква ще е тая кърма по 1 и нещо на месец да качва".  #Shocked  Единствените ми опасения са заради рахита, но уж следим нещата....... Дори и да яде повече отколкото е необходимо, нищо не мога да направя Embarassed
Цитирай

София

аз съм прослувута с теми, които съм пускала за кг на детето ми. В началото и моето дете много качваше, докато не я захраних сдруга храна. След 6-7 месец нещата корено се промениха, даже сваляше кг. Преди няколко седмици даже пусках тема, че не иска да яде (ядеше твърда храна максимум 70-100мл). Сега да я видиш как яде.  Едно установих със сигурност - всичко е до период на развитие набебето, който си е строго индивидуален за всяко дете.
Цитирай

планетата Земя

И аз доста се чудих дали може да преяжда, защото пък моят син за втория месец (за да съм по-точна за 33 дни) е качил 1870 гр.  #Shocked  #Shocked  #Shocked ?!?!?!
На поискване сме и  похапва често - най-дългата почивка е 3 часа. Понякога обаче цока 2-3 минути.
Обяснявам си факта с това, че се роди малък - 2650 гр. и сега "наваксва". А като се замисля животните (бозайниците де) не хранят децата си под час, но не съм виждала малко коте, куче или козле - затлъстяло...
Та така си се успокоявам и давам повече витамин Д (според предписанията на педиатърката) Smile .
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.