Дългокърмещи майки - да пообщуваме- част 3

  • 13 803
  • 313
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Здравейте и от нас,

Най-накрая имам малко свободно време за да се включа и аз в групата на дългокърмещите. Любомир е почти на 1г2м и си суче доста начесто. Навън поразреди от 10 месечен, но в нас ли сме сме като скачени съдове  Rolling Eyes Надявам се поне до 2 годишен да го кърмя (дано бабите не ми скочат)

Иначе по обсъждания въпрос: Баба ми е кърмила майка ми около 2 месеца- после е преминала на брашняна каша. Брат ми е кърмен 40 дни, а аз 20 - следва Хумана и киселом мляко при нас. В родата на мъжа ми са по-добре май. Дядо му е кърмен до 3 годишен, баща му до 1г 6м, той за жалост около 2 месеца  Sad

# 31
  • Варна
  • Мнения: 758
За разхлабване аз пих Дуфалак няколко пъти. Не ми помогна (но то и по време на бременността не ми действаше). Не се отрази и на Косара. Някой беше ми споменал за някакъв течен парафин, но така и не се наканих да проверя за какво става въпрос и да пробвам. Тъй като още докато си бях с шевовете, като бонус към запека ми се появиха и хемороиди, си купих балон за клизма от аптеката и си карах с нея докато се нормализираха нещата (пиех нещо хомеопатично).

# 32
  • Мнения: 393
Аз да попитам кога настъпва така наречената инволюция и къде мога да прочета някакво инфо по въпроса?

# 33
# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Хайде и аз най-накрая да се запиша при вас  Grinning
С едно мноооого трудно начало, недоносено бебе ( 2 кг  Rolling Eyes), хранене с изцедена кърма и преминаване на гърда чак на 2 месеца  Wink Радвам се, че преминахме всички изпитания и все още си имам кърмаче  Praynig

По въпроса за родата и кърменето - ние със сестра ми сме кърмени много малко - аз 3-4 месеца, тя не е засукала (също като Калина в началото) и майка се цедеше (разликата ни е 6 г. та помня много ясно как се изцеждаше на ръка).
Баба е кърмила майка около 3 месеца и тогава е разбрала, че пак е бременна с вуйчо ми и е отбила  Rolling Eyes А иначе същата тази моя баба специално дойде след раждането да ме насърчава да кърмя колкото може повече, даже ми казваше да не гледам часовника и да я храня , когато поиска  Laughing
Обаче сега с това "дърто"кърмаче всички около мен само се пулят, никога не са чували, че толкова дълго може да се кърми и всекидневно чувам какви ли не коментари  Crossing Arms #Crazy ... най-честото, че била голяма глезла , нямало да се откаже, щяла да ме хапе, вредно било и т.н.

# 35
  • Мнения: 393
микки ,благодаря ти много за помощта HugУстанових, че почти е настъпило времето при нас, но ще го оставя той да определя темпото Wink

# 36
  • София
  • Мнения: 6 250
Аз не съм от няколко месеца кърмачка, но скоро пак ще съм  Party, та се чувствам част от екипа. Wink

От баба знам, че баща ми е кърмен до 3 г. Аз съм кърмена 3 месеца, майка получава страшен мастит и никой не й казва, че и след това може да продължи да кърми и започват да ми дават кисело мляко. Брат ми и сестра ми след това са кърмени до 9 м. някъде, помня, че майка даваше дори всеки ден на Майчин дом в Ямбол кърма, когато брат ми беше бебе. Но заради ранното захранване се отбиват (даже сестра ми още на 7м. май) и майка много ми се радваше, че не бързам да захранвам и съжалява, че тогава не е имало на тях кой да им каже. На мъжа ми баба му беше единствената, която ме подкрепи когато Емко беше на 4 м. и още незахранен - Браво, не бързай да му даваш пюрета, после цял живот ще яде манджи.

# 37
  • Мнения: 4 181
Майка ми ме е кърмила до 1г и 3 месеца, брати ми е кърмен до 6 месеца. Майка ми казва, че сам се е отбил, а тя ревяла, защото имала кърма за 3 бебета Tired Може би е изкарал стачка някаква, ама тогава кой да ги знае тези неща  Rolling Eyes
Моят син напоследък като стои 2,3 часа при баба си и 1-та работа като ме види е да ме строи да сядам и давам "ам"  Laughing, няма значение дали е вкъщи или навън. Честно казано навън вече малко странно ме гледат  Sad
Есента ще тръгва на ясла и ще видим как ще я караме  Confused

# 38
  • София
  • Мнения: 6 250
Есента ще тръгва на ясла и ще видим как ще я караме  Confused
Моят тръгна на ясла на 1г5м и нямаше проблеми, сучеше си за "добро утро" и "лека нощ". Единствено първата седмица след като го взема ми висеше на гърдите с часове, без изобщо да пусне и то дърпа, дори и нищо да не пуска вече. Явно от стреса на новото място.

# 39
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
 Laughing Записвам се, че това ми е една от любимите теми

# 40
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Хайде и аз да кажа за моята баба  Grinning И друг път съм го писала, ама нищо.

Майка ми е кърмена до 1г 2м, леля ми до 1г 4м. Отбити рязко - баба ми тръгнала на работа. Като я питах защо не ги е кърмила сутрин и вечер поне, вдигна рамене - кой да знае, че може? Не се е сетила... Захранени педагогически - с топени в манджа залъци. Майка ми е била дълги години кльощава и злояда, леля ми - пълничка и ящна... Впрочем акушерката я съветвала да захрани децата по-рано. Баба ми питала - с какво? Ами с препечена брашнена каша, ама децата често развиват рахит от нея. На баба ми това й се видяло пълна глупост и двете деца били изцяло на кърма съответно до 1,2 и 1,4 години.

Прабаба ми е кърмила всички деца до следваща бременност - по 2 години. Най-малкия (когато вече селската учителка й разяснила как да се пази от бременност и нямала повече деца), до над 3 години. Отбити вероятно с някой бабешки лек от типа на телената четка.

Баба ми също разправя за едно дете от тяхното село, дето само си носело столче за кърмене и искало мляко на филия (т.е. майка му така му предлагала, като бил навън да играе). 5 годишно - баба ми малко се смее, т.е. до 2-3 години е било съвсем приемливо да се кърми, но към 5 вече не е било толкова често срещано. Става дума за с. Орлов дол, Тополовградско (а баба ми е кърмила в гр. Тополовград)

# 41
  • Мнения: 679
Много интересни истории споделяте. Жалко, че вкъщи никога не е ставало дума за това, а вече няма кого да питам.

# 42
  • Мнения: 2 282
Леле колко много нови лица! Добре дошли!  Hug

# 43
  • Мнения: 1 503
Цитат
Впрочем акушерката я съветвала да захрани децата по-рано. Баба ми питала - с какво? Ами с препечена брашнена каша, ама децата често развиват рахит от нея. На баба ми това й се видяло пълна глупост и двете деца били изцяло на кърма съответно до 1,2 и 1,4 години.
Бу-Баба ти и тя по модата Naughty

Аз да се похваля,а и да се оплача...
Ние вече 2 вечери спим по 7 часа без да търсим"цици".Това ми се случва за 2-ри или 3-ти път Mr. Green.А дано се задържим така по-дълго newsm78Приспиването обаче е ад от известно време.Мъчим се по час и кусур.До преди 3-4 дни се оплаквах ,че става в 8(а заспиваше в 12) и той започна да става в 7.30 Thinking
Някой да знае за кризи на възраст 1г и 4-5 м newsm78?

# 44
  • Мнения: 2 282
Някой да знае за кризи на възраст 1г и 4-5 м newsm78?
Зъби или пристрастено кърмаче newsm78

Общи условия

Активация на акаунт