Трява да направя аборт!

  • 22 980
  • 206
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 380
xenia, при цялото ми уважение - много книги си чела и филми гледала. Фантастични.
Живяла съм година в Ямайка ( меката на вудото ) , мъжа ми сега е в Хаити, ама нито аз, нито той зомбита не е виждал.

Сори за офф - а

Олинце, нещо си в грешка мила. Познавам много хаитянци и като се заговори за вуду (при тях се нарича по друг начин) и се снишават...За това не се говори открито. Забранено е със закон (за да се издава специален закон, значи несъмнено съществува). Но въпреки законите, на плантациите работят оживени мъртъвци защото е безплатна работна ръка, която дори не трябва да храниш. По селата в Хаити при погребение на хората се прави специален ритуал от шаман по вуду. Пълни се устата на мъртвеца с пръст и се зашива. Това се прави за да не може да отговори на магьосника при евентуална магия и да не бъде "съживяван".

Вудуто е факт и от Африка се разпространява в много страни. Дори дочувам, че се практикува вече и в Русия.

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
xenia, не разбирам защо вярваш на всички фантасмагории, които чуеш или прочетеш, а не те интересува научното обяснение на тези "феномени". Понякога отговорите са толкова прости, а не искаме да ги видим... Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 4 380
Душата на детето слиза 40 дни преди раждането. До онзи момент, това е сбор от клетки. За какво дете става въпрос при 8-седмична бременност? Кръвен съсирек колкото орех и никакъв видим зародиш още. Това е.

Това изказване е гадно  Sick
А децата които се раждат преди термин, какво ? Те души нямат ли? И зародиша болка не изпитва?!
Хайде глупости за успокояване на гузна съвест!

Не казах 40 дни преди ТЕРМИН, а 40 дни преди РАЖДАНЕ. За да се роди детето на еди-коя си дата, на небето е било планирано. И душата му е слязла 40 дни преди тази дата независимо от термина.

Изпитването на болка няма нищо общо с одухотворено същество. Знаеш ли има такава магия вуду...С нея оживяват мъртъвци и ги правят зомби. Ходят си тела, които всъщност са празни тела на починали хора, тела без души.
Извинявам се за офф-а,но моето дете като се роди с предизвикано раждане, какво е станало с душата му,след като доктора е планирал кога да се роди?
Xenia,не знам дали знаеш,но в 8 седмица има сърдечна дейност.


Това което "доктора е планирал" е било планирано много по-рано на оня свят. Сърдечната дейност не е свързана с душата. Зомбита без души също имат сърдечна дейност макар и по-слаба.
Без значение сърдечната дейност, в 8-ма седмица зародиша е кръвен съсирек като желе с миниатюрна семчица като от грозде вътре.

# 33
  • Мнения: 4 380
xenia, не разбирам защо вярваш на всички фантасмагории, които чуеш или прочетеш, а не те интересува научното обяснение на тези "феномени". Понякога отговорите са толкова прости, а не искаме да ги видим... Rolling Eyes

Като например? Кое е научното обяснение на "съживяването" на починал човек? Между другото, той ходи, работи, но тялото му продължава да се разлага така както би ставало в гроба.

# 34
  • Мнения: 1 488
Ехееееееее каде го чукаш, каде се пука! Заглавието е трябва да направя аборт! Ако нещо сте пропуснали този момент. Вземете открийте нова тема за зомбитата,че на мен ми стана интерсно или аз да я пусна?

# 35
  • Мнения: 4 380
Колкото и да изглежда на пръв поглед различно, но въпросът за зомбитата и бебетата преди вселяването на душата са съвсем близки. И едното и другото е някакво същество, куп от клетки, които функционират за сметка на жизнената енергия на друг човек.

Не може да се говори за убийство когато душа няма.

# 36
  • Мнения: 1 008
Здравей,самият факт,че пускаш такава тема означава,че не си готова да направиш аборт.Не може да се даде съвет нито в едната,нито в другата посока,но смятам,че не си подготвена да понесеш абортът,това е тежко изпитание не само за физиката,но и за психиката,ще имаш нужда от подкрепата на близките си каквото и да решиш,според мен имаш нужда най-вече от това-от близък човек-по-възможност безпристрастен/не съпруга ти/,на който да се опреш и да намериш емоционална подкрепа.

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
xenia, не разбирам защо вярваш на всички фантасмагории, които чуеш или прочетеш, а не те интересува научното обяснение на тези "феномени". Понякога отговорите са толкова прости, а не искаме да ги видим... Rolling Eyes

Като например? Кое е научното обяснение на "съживяването" на починал човек? Между другото, той ходи, работи, но тялото му продължава да се разлага така както би ставало в гроба.
Тук в загадки е поредицата "Мистериозната Вселена на Артър Кларк" http://www.kolibka.com/2.html. Мисля, че първият филм е за отделянето на душата от тялото, а вторият- за зомбите. Всички са интересни и си заслужава да се гледат Peace

Ехееееееее каде го чукаш, каде се пука! Заглавието е трябва да направя аборт! Ако нещо сте пропуснали този момент. Вземете открийте нова тема за зомбитата,че на мен ми стана интерсно или аз да я пусна?
Много се надявам авторката да е взела решение. Дано се включи скоро. Ако темата е още актуална ще трябва да си изтрием спама.

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не може да се говори за убийство когато душа няма.
Няма доказателство, че няма душа. С разни догадки голям грях можеш да си сложиш.

# 39
  • Мнения: 4 380
Не може да се говори за убийство когато душа няма.
Няма доказателство, че няма душа. С разни догадки голям грях можеш да си сложиш.

Фактът, че този набор от клетки не може да функционира без жизнената енергия на майката е достатъчно доказателство.

Линка ти не ми се отваря.

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Фактът, че този набор от клетки не може да функционира без жизнената енергия на майката е достатъчно доказателство.

Линка ти не ми се отваря.
Първото няма да го коментирам.

Линка на мен ми се отваря, но ако имаш проблем влез в www.kolibka.com, иди на Загадки и от там- на филмите на Артър Кларк (не забравяй и субтитрите).

# 41
  • Мнения: 1 008
Xeniq,важно е как Отчаяна чевства живота вътре в нея,не какво той представлява от биологична гледна точка.Тя определя кое за нея има или няма "душа".момичето има нужда от емоционална подкрепа,защото тя възприема аборта като убийство и само това е важно-как тя го възприема.Твоето е като някаква защита-приемаш,че бъдещото дете е сбор от клетки и така се предпазваш от необходимостта да се справяш с емоционалната страна на въпроса.Вероятно ако и Отчаяна започне да се "защитава" по този начин ще постигне успокоение,което обаче ще е временно и може да има сериозни последици по-късно.

# 42
  • Мнения: 2 401
Отчаяна, направи това, което ти казва сърцето (клише, но това наистина ще бъде правилното решение в твоя случай).  Доводите ти за прекъсване на бременността, главно тези описани от Рамада са глупости на квадрат. Там всичко е поправимо, всичко може да се промени, докато аборта - няма начин.  Най-страшното е, че може да ти нанесе непоправима психическа травма (доколкото те усещам като те чета).  Виж пак какво е написала Марияна - един наистина зрял пост. Успех каквото и да решиш.  Hug

# 43
  • Мнения: 4 380
Xeniq,важно е как Отчаяна чевства живота вътре в нея,не какво той представлява от биологична гледна точка.Тя определя кое за нея има или няма "душа".момичето има нужда от емоционална подкрепа,защото тя възприема аборта като убийство и само това е важно-как тя го възприема.Твоето е като някаква защита-приемаш,че бъдещото дете е сбор от клетки и така се предпазваш от необходимостта да се справяш с емоционалната страна на въпроса.Вероятно ако и Отчаяна започне да се "защитава" по този начин ще постигне успокоение,което обаче ще е временно и може да има сериозни последици по-късно.

Точно за това Вероника отворих дума за душата. Много "неуки" жени смятат това за убийство и се самобичуват, което е абсолютно ненужно, вредно и разрушаващо за тях самите чувство произлизащо от нищото. Защото това не е вярно просто.
Неуки тук казвам в смисъл на хора, които не са чели достатъчно по въпросите за душата.

Рени ако това трябва да се тегли, не е за мен. Компа ми не издържа подобна тежест на плещите си. На последно дихание е горкия. newsm78

# 44
  • Мнения: 2 401
Абе Ксения, ти си яко чалната мацка  Grinning (с добри чувства).  Пусни нова тема моля те.

Общи условия

Активация на акаунт