Към мамите родили в АГ,ОБ или "Майчин дом" - Варна

  • 12 727
  • 71
  •   1
Отговори

Анкета

Коя болница за раждане предпочитате?

Опции:

# 45
  • Мнения: 324
Да, но мисля че там ти дават чаршафи - не трябва да носиш твои.
Но по-добре да каже някой, който е лежал там - аз бях на 4-ия.

Точно заради това се учудих, какво му е вип-ското на този ВИП, щом чак и чаршафите ще трябва да си носиш  Simple Smile
Въпреки, че щом си във ВИП, би трябвало всичко да ти осигурят, ама хайде, другото го приемам някак.
Благодаря за отговора! Ще пусна питане в една от другите теми.

# 46
  • Мнения: 53
Бих добавила към списъка с нещата за раждане едно кремче garmastan за  зърната.В първия момент може да се усети неприятна болка или разраняване ,затова този крем бързо ще оправи проблема.За окръжна болница,което майче е решило да ражда там, е добре да си вземе и риванол(дано да го има по аптеките,че чух че е изтеглен) за да зараснат по-бързо външните шевове и да не боли толкова.На мен лигнина  като 1 кг количество едвам ми стигна.Колкото по-често се използва ,толкова по-добре, затова е хубаво да се запасите с малко повече.

# 47
Здравейте,

Аз съм се насочила да раждам към д-р Скочев от Окр.б.ца. Още ми е рано да планирам раждането, но ме интересува колко струва сега там плановото секцио? Моля някоя мама която е раждала там да пише.

# 48
  • Мнения: 2 922
Защо питаш, какво точно те притеснява? На мен ми се вижда малко странно това, че си била в болница само 3 дни след секцио /

Аз също стоях само 3 дена след секцио в Майчин дом  - чувствах се добре и по взаимно съгласие с лекаря ми ме изпизсаха на 4-тия. Първият път стоях 5 дена.

# 49
  • Мнения: 4 418
......................................................................................... Пиша този ред на мисли, защото аз си позволих лукса да родя с уговорка, да платя пари , които взех назаем, "с нагласата" че ще ги давам.Добре ,че бебето се роди розово и здраво,въпреки че пъпната му връв се скъса и плацентата остана в мен. За зашиването - не ми се говори!Трябва да си правя операция сега заради недобре зашити външни шевове и ме е страх. А пък нормален интимен живот-какво да кажа!
Това е защото се изплаших и реших да дам пари.
Иначе още веднъж да кажа ,че персоналът от окръжна болница си свърши работата както трябва до края на моя престой.
Само дето някой друг си прибра пая в джобчето!

Как са си свършили добре работата като трябва да ти правят операция ,за да оправят стореното тогава???!!??


На въпроса раждах в Майчин дом нормално при д-р Яков.Никой не ми е споменавал за секцио даже напротив,д-ра настояваше за нормално.


quote author=slivanka link=topic=213379.msg4677073#msg4677073 date=1186772238]
 След това реших в Майчин дом. Там се възмутих от лакомията им за пари които и без това си бях решила да дам но начина по който си ги искаха беше долен и така се озовах в Окръжна.
успех в избора
[/quote]

Това не ми е ясно?!Какво означава долен начин на искане на пари?Та там няма нищо под масата и никакви подкупи,рекети и пр..Има установен ценоразпис и за всички цените са еднакви.Ясно е написано кое колко струва и никой и стотинка повече не ти иска!!За разлика от др. болници..

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 22:32 от mimozata

# 50
  • Мнения: 17 401
Здравейте,

Аз съм се насочила да раждам към д-р Скочев от Окр.б.ца. Още ми е рано да планирам раждането, но ме интересува колко струва сега там плановото секцио? Моля някоя мама която е раждала там да пише.

Нищо не струва, нали е по кл.пътека. Уговаряш се с доктора, и ако искаш- даваш, ако не искаш- не Simple Smile

# 51
Денка, благодаря за отговора. Аз си мислех, че има някакви фиксирани цени. Като знам колко излиза едно секцио във ВИП-а в АГ, направо не мога да повярвам, че тук всичко минава по ЗК.  

# 52
  • Мнения: 17 401
НЯмам представа дали, ако секциото е по желание, т.е без показания, не се заплаща някаква сума според ценоразпис....

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 132
НЯмам представа дали, ако секциото е по желание, т.е без показания, не се заплаща някаква сума според ценоразпис....

В България/и не само/ секцио по желание няма. "Ценорасписът" е за доктора, за да ти измисли показания.

# 54
Здравейте, пиша за първи път път във форума. Моето е бебе няма още месец. Аз родих на 27 август в Майчин дом със секцио. Секциото беше по мое желание, а в последствие се оказа,че и по медицински причини се налага. От самото начало ходих там на прегледи при моята докторка Наталия Юдова. Страшно съм доволна от нея, тя ме наблюдава, оперира, в екип с д-р Яков / той присъства на почти всички операции/. Въпреки,че е млад лекар операцията ми е много добре направена, през цялата бременност усещах лекарката като приятел, беше ми дала личния си телефон и съм я безпокоила доста пъти, когато имах болки и не се чувствах добре.  Наблюдаваше бременноста ми професионално, дори позна точните килограми на бебето, то се роди по-дребно 2750 кг, но вече е наддал с цял килограм. Ако те интересува нещо по-подробно кажи, ще ти отговоря.

# 55
  • Мнения: 4 418
Наталия Юдова е дъщеря на педиатър-Юдова.Когато аз бях на ЖК и раждах там Н.Юдова беше стажант,стана ми симпатична,защото беше много внимателна,явно вече работи пълноправно..

# 56
  • Мнения: 603
аз раждах в Окръжна болница края на декември. Стаите се чистят всеки ден и мога да кажа че ми обръщаха внимание и лекари които не познавам по точно не са ме оперирали. А за бебето и аз исках отначало да е постоянно при мен но след това бях благодарна че това не е така. След операцията ме болеше доста и едва ставах а какво остава по цял ден да се занимавам с него. Така си почиваш и събираш сили за отглеждането у дома.

успех в избора

 Peace Подкрепям напълно. Много съм доволна от обслужването. Лежала съм преди време в АГ - повече няма да стъпя там, нищо, че личния ми гинеколог работи там. Там те преглежда единствено доктора на който си платил или който е бил на смяна, когато са те приели. В Окръжна не е така. Предават си дежурствата като обикалят стаите и си обясняват за състоянието на родилките, за новостите или измененията в състоянието на жените.
Живот и здраво като имам второ пак в Окръжна ще бъде.

# 57
  • Мнения: 603
Здравейте,

Аз съм се насочила да раждам към д-р Скочев от Окр.б.ца. Още ми е рано да планирам раждането, но ме интересува колко струва сега там плановото секцио? Моля някоя мама която е раждала там да пише.

Нищо не струва, нали е по кл.пътека. Уговаряш се с доктора, и ако искаш- даваш, ако не искаш- не Simple Smile
И това подкремям. Аз бях така. Имах уговорка със Скочев. Изобщо за пари не е ставало дума никога. Когато отидох да ми маха конците от секциото му дадох в плик колкото реших в знак на благодарност.

# 58
  • Мнения: 16
Здравейте, искам да ви попитам дали доц.Маркова, която се занимава с ин-витро оплождане прави и секцио. Благодаря предварително.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 311
Аз раждах в АГ на 7 етаж на 26.05.2004 при д-р Иван Танев!Ако имам второ пак там ще родя,и пак при д-р Ив.Танев!По-добър и човечен лекар от него никога не съм виждала!А по принцип съм много предубедена към какъвто и да е лекар.Но той ми направи страхотно впечетление като професионалист и ЧОВЕК!А условията са съвсем нормални във ВИП-а,все пак не сме животни,че да сме заобиколени от падащи мазилки,счупен инвентар и други такива неща,за които съм чувала за други отделения!Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт