Я кажете...

  • 1 063
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Когато ви дойдат някои гостенчета, например дечица от блока, вие какво правите? Занимавате ли се с тях или си гледате работата, а те да си играят? Позволявате ли си например да свършите някоя домакинска работа докато те си играят? Предлагате ли им нещо за ядене? Изобщо какво правите и какво НЕ правите?
Моля, споделете  Hug Hug Hug Hug

На Оли днес и дойдоха гостенчета, а аз се заех с прахосмукачата, защото ми се видяха някакви трохи. Пък и си рекох ако родителите им дойдат после да си вземат децата да не сварят разхвърляното в къщи.
После пък ми стана едно такова гузно, че не си играх с тях. Някак си непедагогично ми се стори...

Споделете вашия опит.
Да уточня- става дума за групата от 4 до 6 годишна възраст.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
На моя син му идва едно приятелче от блока от време на време и сами се занимават,дори понякога им оставям и бебо да го загледат та да свърша нещо Mr. Green.Не мисля,че на тази възраст им липсва толкова родителско присъствие.Да уточня,моя е на 6г.

# 2
  • Мнения: 2 401
За да не ти е гузно, ще споделя.  У нас само веднъж дойде на гости едно момченце от квартала. Много му хареса и пожела пак да дойде. Моя син обаче му казал: еее,  не може всеки ден да идваш - само ако те поканя. Момченцето се разплакало и вече не са приятели.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Хайде и аз,да разкажа GrinningКакто е видно мойта хубавица е на 1.2,но приятелката и от входа е на 3.2 като идва у нас сама си иска сладко или в краен случай бисквити Mr. GreenНе си играя с тях,ако имам работа върша я PeaceЗабелязвам,че не им липсвам като присъствие,а когато моята ходи в тях и майката на домакинчето не се занимава с тях,последно я сварих да мие банята!

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
З Моя син обаче му казал: еее,  не може всеки ден да идваш - само ако те поканя.

 Joy  Много е важен ...

Аз оставям децата сами , на отворена врата, докато съм в съседната стая .. така хем са сами, хем не са ...моето дете е на почти три

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Моя големия е на 6 години. Ако някой му дойде на гости го води в стаята си, да му покаже играчките си. Там залягат на килима, карат коли с дистанционно, "Не се сърди човече" и подобни игри, пръскат с водни пистолети от балкона - на 11 етаж сме. Понякога играят игри на компютъра.
Не им светя - почивам си  Grinning

# 6
  • Мнения: 2 807
Да, занимавам се с тях.
Но аз и само с моите съм така - това е златното ми правило  Wink
Домакинската работа - само когато спят.

Винаги предлагам храна и питиета - знам какво разрешават мамите им, разбира се  Wink

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да уточня- става дума за групата от 4 до 6 годишна възраст.

В тази група бях около тях. Щото малко са децата, които да не трошат играчки и да не късат книжки, дори и на тази възраст. И моята дъщеря много мразеше на вижда счупени играчките си или разпокъсани и смачкани книжките си.

Сега вече си върша изцяло дом. работа. Станага големи за надзор.

# 8
  • Мнения: 314
На тази възраст оставям децата да играят сами. Ако гостенчето идва за първи път в къщи отначало ги следя, за да видя дали ще тръгне играта. Естествено ако се наложи се намесвам. Обикновено дечицата си играят чудесно сами.
Докато играят съм на компютъра, чета, или върша домакинска работа (но не чистя с прахосмукачка, защото много шум се вдига).
Храна предлагам ако е време по което детето ми яде. По принцип гледам да предупредя родителите с какво ще храня децата, особено ако идват за първи път у дома.

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Когато моето дете беше малко идваха по-големи дечица да играят с нея и аз ги оставях сами по-спокойни се чувстват без постоянно надзираване. Сега като порасна, ако децата са на нейната възраст 7 години ги оставям сами в къщи, но по-малко, около 3 години, ако е се занимавам.

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Дали сме на гости или има някой при нас, винаги предлагаме плодове, евентуално бисквитки и чай/сок след съгласието на майката. Стоим най-често отстрани и си бърборим и се намесваме само ако стане патардия за играчки или децата ни повикат да играем заедно.
Домакинстване през това време - абсурд с толкова малки деца Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 7 242
Оставях /оставям/ ги сами /но при нас гости идват откакто Цвети е на 5 г/. Дори издавам нареждане "Децата - в детската стая". Обикновено им приготвям и нещо за хапване и тогава ги викам в хола.

# 12
  • Мнения: 3 456
Ами, различно. В началото се занимавам с тах- докато се заиграят. После си гледам моята работа, но все ги надничам, какво правят.

# 13
  • Мнения: 251
На тази възраст оставям децата да играят сами. Ако гостенчето идва за първи път в къщи отначало ги следя, за да видя дали ще тръгне играта. Естествено ако се наложи се намесвам. Обикновено дечицата си играят чудесно сами.
Докато играят съм на компютъра, чета, или върша домакинска работа (но не чистя с прахосмукачка, защото много шум се вдига).
Храна предлагам ако е време по което детето ми яде. По принцип гледам да предупредя родителите с какво ще храня децата, особено ако идват за първи път у дома.

И аз така!
По принцип тези деца, които идват в къщи се познават с моето от доста време!
Имат общи игри, а и не се карат или да чупят играчки!
Затова съм спокойна и ги оставям да играят на спокойствие  Wink

# 14
  • Мнения: 1 877
Мотая се около тях,но гледам да не им досаждам.Предлагам само сок,щото ако дам нещо за гризкане после трябва да чистя...

Общи условия

Активация на акаунт