Кърмя, а не наддава?

  • 414
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте,
имам си момиченце на 1 месец и 20 дни, която е само на кърма. Роди се 3525, изписаха я 3150, на 20 дни беше 3700, на месец и 7 дни - 4050, а вчера - 4210. Педиатърката каза, че не било достатъчно, но да не почваме добавка още, а да изчакаме да видим на 2 месеца колко ще бъде.
Иначе я кърмя на поискване, понякога и през час, нощно време си спи от 1 до 5-6. Кърма имам, но тя заспива на гърдата, а и ме е страх, че я научихме да заспива със залъгалка в устата и като суче се приспива; пощипвам я и я побутвам, но не знам дали е ефикасно. Не съм я хранила със биберон досега и не ми се ще да се цедя и така да следя колко изяжда, но това е по-добре, отколкото да почваме добавки. Също така ми е странно, че понякога се "бори" и си върти главата и се извива, а като захапе суче гладно - не мога да разбера защо.
Моля, по-опитните - експертите в кърменето да кажат има ли от какво да се притеснявам и ако да - какво да правя.
Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 738
Бебето е още мъничко и затова бързо се изморява като суче!Не се отказвай от кърменето за нищо на света и ще видиш че много скоро ще дойдат и добрите резултати с наддаването!!!


          П.П.Моят син в началото спеше по 5-6 часа непробудно и като го сложех на гърдата си доспиваше блажено!!! baby_neutral

# 2
  • София
  • Мнения: 622
Аз мисля, че тя наддава съвсем нормално- наддала е с над килограм (брой от изписването, а не раждането) за месец и 20 дни. Понякога си мисля, че тези кантари правят много лоша услуга на бебетата. Моята педиатърка казваше, че 700 гр на месец са много и искаше да кърмя по 15 минути  Laughing Не започвай с добавката, ако бебка е жизнена, мокри памперсите. Нормално е да заспива докато суче, поне в началото- побутвай я лекичко, като поотрасне ще става много по-лесно. Не прави грешката да се изцеждаш и да храниш от шише- аз съм така от 2-рия месец и е страшно трудоемко, трудно се издържа да кърмиш толкова време, абсолютно излишно. Може би я мъчат коликите сега и като я заболи коремче, докато суче се извива. И синът ми ръмжеше и се въртеше. И това ще мине. Кърми на поискване, не мисли за килограмите, и не започвай с шишетата.  Hug

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Ако правилно съм сметнала, бебето е наддало за 1 месец около килограм (считано от най-ниското тегло) което си е напълно нормално. А как са пампите, пълни ли редовно (6 напишкани и 2 наакани) изглежда ли доволно и спокойно, цвета на кожата му има ли здрав вид?
Ако те притеснява заспиването, освен пощипване помага и разтриване и потупване по гръбчето; смяна на пампите с цел разсъбуждане; потриване на челото или бузите с влажна кърпа, кърмене на голо- така засилваш телесния контакт; кръжиш с върховете на пръстите си около устните на бебето...друго в момента не се сещам, но се надявам че все едно ще помогне за малко по-дълго будуване и сукане Mr. Green
Извиването на главата и при моите момци го има(ше) просто насочвам внимателно лицето в правилната посока и после придържам така, че да не се върти.

# 4
  • Мнения: 1 449
Всички го имаме този синдром в началото - дали яде достатъчно и колко. Истински го преодолях едва към шестия месец. Засега не се тормози за това, обърни внимание на друго, както вече са те посъветвали: памперси, различни пози и трикове за кърмене и пр. Дори бебка да не отговаря на усредените таблици, все пак има добро наддаване, факт е.

Памперсите: както вече са ти казали, те ориентират най-добре.

За събуждане: разтриване на гръбчето, ритмично потупване по дупето и леко духане в лицето (гадничко е спрямо бебка, но и сега ползвам този трик).

Цеденето на кърма: не започвай, засега няма нужда от такава крайна мярка. В началото се издържа, но към 4-5 месец детенцето става по-интересно, по-игриво, изисква осъзнато внимание, спи по-малко - отделяне на време за цедене е и изморително, и пропуск на прекрасни мигове заедно. Споделям от опит.

"Борбата" по време на кърмене: може да й е горещо. Пробвайте поза легнали или подлагай тензухена пелена под главичката. Моята дъщеря го прави непрекъснато този номер точно както го описваш откакто стана на 4-5 месеца, но го отдавам на любопитството й към околния свят. Твоята бебка е мъничка на възраст, но е вече стабилно над 4 кг - едва ли причината е изморяване от сукането.

Залъгалката: сигурно ще получиш съвети веднага да я махнеш. И аз бях принципно противник, но опита ме научи на друго. Вела я ползва(ше) от умерено до рядко, да кажем. Наблюдението ми е, че залъгалката успокоява, но когато едно физически укрепнало бебе е наистина гладно, залъгалката не приспива.

# 5
  • Мнения: 54
И аз си мисля, че няма от какво да се притеснявам, но реших все пак да попитам.
Благодаря ви за съветите и подкрепата.   bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
и аз мисля, че бебето наддава нормално. Все пак не ти ли препорачаха да направиш пробно кърмене да се види за колко време, колко изсуква, а не да бързаш да иа дохранваш с добавка. Колкото до въртенето може да са колики, поне при нас така беше- уж е гладна, а като захапе се дърпа и реве.

# 7
  • Мнения: 1 691
И според мен наддаването ви си е абсолютно нормално.

Общи условия

Активация на акаунт