Хлебарки и бебе

  • 2 759
  • 17
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Здравейте!
Моля препоръчайте ми някакво средство против хлебарки което да е хем ефикасно хем безвредно за бебка (ако е възможна подобна комбинация Simple Smile)

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
В ъглите на апартамента ми съм сложила едни"къщички" и паралелно с тях веднъж в седмицата пръскам с Райд!Отдавна не съм ги виждала пустите гадини Peace

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Имаше някаква тема в "Нашия Дом", момичетата показваха някакви купии които излъчват вибрации из целият апартамент и гонят, всякакви буболечки. Разтърси се там. Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 264
Имаше някаква тема в "Нашия Дом", момичетата показваха някакви купии които излъчват вибрации из целият апартамент и гонят, всякакви буболечки. Разтърси се там. Успех!

И те не помагат, за съжаление  Sad Взехме си такава от Метро, към 40 лв. беше, май понамаляха, но не са изчезнали напълно. Но то в нашия мизерен блок ням акак да изчезнат, освен ако не се напръска целия блок изцяло   Twisted Evil

# 4
  • София
  • Мнения: 1 247
Няма средство което да е безвредно против хлебарки.Ако се пръска поне 1 ден бебето не трябва да е в къщата. Peace

# 5
  • Bapнa
  • Мнения: 762
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=209999.20
Ето тук една мама предлага странен трик, който според нея действа - буркани с олио - прочети, пък може и да помогне  Peace

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Безвредни са капаните за хлебарки - има на Райд, струват около 1,50
Представлява хартиена къщичка, вътре долната част е лепкава.
По средата се слага едно хапче (върви в комплекта), което е примамка. Те идват за примамката и се залепват в къщичката. Като се полепят повече, се хвърля.
Няма отрова в системата, затова е безвредно за бебето. Недостатък е, че рядко ги има по магазините. Напоследък не съм намирала.

Заместител е подобно лепило, но трябва сама да си правиш "къщичка". Лепилото се продава на Женския пазар, пише "за хлебарки и гризачи", струва около 3,50 - една голяма туба, изрязваш колибки, мажеш с лепило, слагаш вътре парченце варен картоф или бананова кора, или хляб с капка бира...

# 7
  • Мнения: 667
Аз виках фирма да пръска. Обърнах внимание, че имаме бебе, а те съответно ме успокоиха, че с тази отрова пръскат в болницата при новородените бебета.

# 8
  • Мнения: 1 924
При нас също от време на време се появява по някоя гадинка, което е неизбежно за по-старите жилища...преди да родя,пръскахме с много силна отрова(след пръскането се изнасяхме за няколко часа), но сега с бебето е невъзможно.Ползвам БИО КИЛ, помага за всякакви гадинки, включително и бълхи(бях го купила за   котката)

# 9
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
единственото което спаси и сестра ми и нас в апартамента е редовното пръскане от специалист веднъж годишно. Майка ми е пробвала какво ли не и нямаше спасение. Имаме си човек, пръска ни всяка година и нямаме кьорава гадина вкъщи, въпреки че съседите не си пръскат апартаментите. Препаратите са немски и безвредни. У нас напръскаха докато бях в родилния дом. Не сме имали никакви грижи с хлебатки и прочие. Пръскаме си от години.

# 10
  • Мнения: 507
редовното пръскане от специалист веднъж годишно
Това е единственото което върши работа. Пробвала съм какво ли не друго. Първия път като пръскаха хората, беба беше на 2-3 седмици. Плана беше да я изкарам с количката, но междувременно заваля як дъжд и стоя в коридора. Вкарах я обратно у нас веднага след процедурата, хората ми казаха че няма проблем и е безвредно.

# 11
  • Мнения: 4 915
...а те съответно ме успокоиха, че с тази отрова пръскат в болницата при новородените бебета.
Това много ме съмнява... Rolling Eyes При новородени бебета да пръскат с химии... Thinking

Преди да родя второто се обаждах на една фирма, със сертификат от МЗ, пръскали министерства, учреждения, големи банки - всякакви документи и сертификати имаха...Говорих с шефа им и попитах дали е безвредна сместа, с която пръскат, защото съм бременна в 9-ти месец...Та човекът, макар че имаше изгода да ме излъже, ми каза "По-добре си роди бебето и като поотрасне - тогава можем да минем...А безвредни отрови няма, да знаеш."

Засега се "борим" с кубчета "отрова" - нахвърляли сме ги зад недостъпни за децата ъгли, шкафове...
Ще пробвам номера с буркана с олио, звучи ми логично.

# 12
Мразя ги #2gunfire но няма спасение,всичко е временно.Имам чувството че тези гадини се приспособяват към всеки нов вид отрова.Ужас

# 13
  • София
  • Мнения: 5 744
Мразя ги #2gunfire но няма спасение,всичко е временно.Имам чувството че тези гадини се приспособяват към всеки нов вид отрова.Ужас

От няколко години вкъщи няма нито една хлебарка - свекър ми пръска с някакъв препарат за растителна защита май - Регент. Но тогава синът ми не беше роден. Не съм убедена, че е напълно безвреден, но поне е ефикасен. Ако има къде да се изнесете за ден-два...

# 14
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
За щастие нямаме, защото сме в нов апартамент и след ремонт, но в предишния имахме. Т.е. имаше в блока. Веднъж годишно викахме фирма да пръска и така не припарваха.
Това, с което се пръска не е химия във варианта, в който си го представяте. Това са микрогранулки, които се разтварят във вода. Пръска се навсякъде (с нещо като пръскачка за лозе) - по шкафове, по стени и др. Като се изпари водата гранулките остават. Аз също бях питала дали няма да навреди на бебето и казаха, че няма как, освен ако не ближе стените.
Ако те интересува, можеш да попиташ, ето тази е фирмата:
http://terminators.hit.bg/

Общи условия

Активация на акаунт