кога се проявява същинския цвят на очите на бебчето?

  • 1 746
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
здравейте!!!казаха ми,че цвета на очите на сина ми ще се прояви след като спра да го кърмя!!!обикновенно били сиви и след това придобивали истинския си цвят.само,че при нас очите са сини и се надявам да останат такива:)моля,споделете вашето мнение!!!благодаря!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 750
Индивидуално е и мисля, че няма правило в това. Още след раждането очите на моята бузанка си бяха толкова черни, колкото и сега. Изобщо не са се променяли. Имам приятелка, на която момченцето се роди с езерно сини очи и бяха такива до годинка. След това, обаче, му станаха черни. Моите наблюдения показват, че това няма връзка с кърменето.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Обикновенно след като спреш да кърмиш. Но всяко правило има изключения.
Моя син се роди със тъмно сини очи, на 5 месеца бяха тъмно зелени, на 6 месеца - когато го отбих, постепенно станаха светло кафеви.
А толкова се надявах на сини ( като на мъжа ми ) или зелени ( като на майка ми ) очи.

# 3
  • Мнения: 1 233
На моята дъщеря около 4-ия месец й се "избистриха" окончателно.

# 4
  • Мнения: 5 026
Кърмих 1г3м, но окончателния цвят се фиксира около 5 месец. Лично аз не намирам връзка м/у кърмене и цвят на очите.

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 3 359
Около втория месец, очите на дъщеря ми бяха с ясен цвят.
Черни.

# 7
  • Мнения: 686
На дъщеря ми очичките се избистриха до около 40-я ден след раждането й

# 8
  • Мнения: 3 456
На Лорена към третия месец

# 9
  • Мнения: 305
Бяха си сиви като се роди,кърмих 1 месец.Сега вече е на 5 месеца и са зелени,аз съм с такива очи,така че мисля че ще си останат такива Joy Joy Joy

# 10
  • Мнения: 2 159
не знам дали има връзка с кърменето Rolling Eyes тъмните очи си се избистрят и са ясни още от първите месеци, но светлите...ние бяхме с много сини очи, сега почти 10-тия месец нещо посивяха и се появиха жълти петна, така че ще чакаме и ще видим Simple Smile

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 12:08 от barabana

# 11
  • Мнения: 1 183
На моята дъщеря около 4-ия месец й се "избистриха" окончателно.
И на нас  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 4 585
Наскоро имаше такава тема, можеш да я разгледаш - Пресияна ти е дала линк.
На Ники очите засега са тъмно синьо-сиви.Още се кърмим и не се знае  какъв ще е окончателният цвят.
Майка ми каза, че аз съм се родила със ясно сини очи и такива са си и до днес. Може и при вас да е така. Simple Smile

# 13
  • Мнения: X
дъщеря ми се роди с черна коса и сини очи. очите и до днес са сини, но косата е руса.сега е на 1г.4м.  и е красива принцеса.

# 14
  • Мнения: 50
благодаря на всички,който с ами отговорили!!!!!разгледах и линка към същата тема...незнаех,че скоро е била коментирана,потърсих в търсачката,но не ми показа темата:).още веднъж благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт