погача

  • 1 989
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: X
като ходите на погача какво носите.понеже съм канена с бебка на погача, а с родителите на бебето сме приятели.и  после ще бъдем поканени семейно, питам какъв подарък да ми занеса за погачата? купих  подарък ,но ми се ще да подаря при семейното посещение.или сега, пък тогава да отидем с празни ръце или с нещо символично? как мислите? колко пари се дават при погачата?

# 1
  • Мнения: 3 456
За какво е тази погача? Embarassed

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
За какво е тази погача? Embarassed


Май е онова мероприятие,което се прави бебето като навърши 40 дни,ама не съм сигурна Crazy

# 3
  • Мнения: 738
На погачата се слагат задължително железни парички, за да е здраво като тях детето.Погачата се разчупва върху главичката на детето и след това в кърпичка се слагат паричките.Майката я завързва не много стегнато за да не е стиснато детето и не много хлабаво,за да не е прахосниче. След това това вързопе се хвърля на високо,за да порасне и детето високо.Подарък се носи, но не много голям-може играчка или дрешка.

П.П.Поне при нас се случиха така нещата!!!Приятно изкарване!!!:lol:

# 4
  • Мнения: 1 092
Носи се подарък за бебчо,оставя се желязна паричка за здраве и нещо сладко за майката /предполага се че е кърмачка,затова се носи за нея/ Peace

# 5
  • Мнения: 2 677
В различните краища на страната обчаите са различни. Най-добре питай някой, който е от твоя край.

# 6
  • Мнения: 438
Дрешки за бебо, сладичко за майката  Peace

# 7
  • Мнения: 3 456
За какво е тази погача? Embarassed


Май е онова мероприятие,което се прави бебето като навърши 40 дни,ама не съм сигурна Crazy
Ами на Лорена тогава й подариха много дрехи и пари Hug и наистина много метални левчета. Бабите бяха спретнали огромни почерпки. Първо ходихме у едната, после у другата- такъв бил обичаят. Mr. Green

# 8
  • Мнения: X
ние сме от софия. питам според вас дали сега на погачата когата бебета ще стане на 40 дена подаря подаръка, този които предвидихме за семейен подарък.и тогава с празни  раце ли ще отидем

# 9
  • Мнения: 268
Според мен остави семейния подарък за семейно гости. На погачата ходят само жени. Поне на нашата беше така. Носи се подарък за бебчо (на нашата погача подариха на дани предимно дрешки) и нещо сладко за майката. Приготви си и желязна паричка, която да дадеш при разчупването на погачата.

# 10
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И при нас и аз когато съм ходила на питка съм носила подък за бебчето - дрешки, играчка или нещо за което съм се уговорила с родителите, слагат се парички върху питката и нещо сладичко за майката.

# 11
  • Мнения: 724
Дрешки за бебо, сладичко за майката  Peace
и се оставя желязна паричка на питка.

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Носи се подарък за бебето, парички се оставят върху кърпа сложена на погачата и сладко, за да е сладък животът на детето.

Ако отвориш търсачката ще попаднеш на много теми по въпроса.

Съветвам те да промениш и заглавието на темата си, много общо е и не става дума за какво се пита  Hug

# 13
  • Мнения: 415
На погачата се слагат задължително железни парички, за да е здраво като тях детето.Погачата се разчупва върху главичката на детето и след това в кърпичка се слагат паричките.Майката я завързва не много стегнато за да не е стиснато детето и не много хлабаво,за да не е прахосниче. След това това вързопе се хвърля на високо,за да порасне и детето високо.Подарък се носи, но не много голям-може играчка или дрешка.

Това ми хареса, аз бях останала с доста лошо впечатление от единствената погача на която бях и бях решила никога да не правим такова нещо - хвърляха се едри банкноти, по 20лв най-дребно (добре че имах в портмонето), никакви монети, а и подаръците бяха много и се показваха накрая всички подред кой от кой е и бабите се наддаваха, и всичко беше голямо изхвърляне и всички пожелания на бебето бяха да имала много пари, а то горкото беше болно, та само аз като злата фея от приказката му пожелах да е здраво и като цяло беше много конфузно за мене, защото не си бях приготвила 100 лв и чувал с дрехи и играчки.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 688
Питай майката от какво има нужда(за бебето) и занеси нащо сладичко.А аз парите ти си прецени колко можеш да оставиш,аз това за металната паричка не съм го чувала.

# 15
  • София
  • Мнения: 928
Дрешки и играчка за бебо, нещо сладичко за мама. Освен това като се разчупи питата, в кърпата се оставят парички - монети  Peace

# 16
  • Мнения: 992
щом си избрала семеен подарък него си го подари на семейната сбирка, а за самата погача можеш да вземеш нещо символично дрешка, боди и на мамата сладичко

# 17
  • Мнения: 3 456
щом си избрала семеен подарък него си го подари на семейната сбирка, а за самата погача можеш да вземеш нещо символично дрешка, боди и на мамата сладичко
И на мен така най-удачно ми се струва.

Общи условия

Активация на акаунт