Желанието да осиновиш дете

  • 3 258
  • 11
  •   1
Отговори
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Момичета ,искам да ви разкажа моята мъка.
Майка съм на прекрасно 10 месечно бебе.Чувството да се грижиш за някого е страхотно ,чувството животът ти да е изпълнен с грижите за едно ДЕТЕ е незаменимо.
От както се помня винаги съм искала да осиновя дете.
В БГ работех в една неправителсвена организация и ходехме в домове за сираци ,тогава мислех ,че когато имам семейство без никакъв проблем ще си осиновя дете.
Ами проблем има...и той е че съпруга ми никога няма да обича осиновеното дете както неговото, винаги ще прави разлика и детето няма да е щастливо във собствения си дом Cry  Cry  Cry .
Ако поискам ,ще си осиновим дете,но как да го направя...да обрека едно дете на нещастие Cry  Cry  Cry ,нито то ще е щастливо ,нито аз ,знаейки че съпругът ми няма да го гледа като свое.
Направо искам да крещя от мъка,сигурно ще кажете ,че не съм добре,общо взето хората на които до сега казах за болката си,ми казаха това...може и да са прави-не зная,но на мен страшно много ми се плаче.
Ужасно много обичам детето си ,не си мислете обратното,живея за него ,то е най-прекрасното нещо в моя живот,нищо и никoй не може да го замени !
Едно желание ,което винаги ще остане с мен ,няма НИКОГА да бъде осъществено...

# 1
  • София
  • Мнения: 708
защо си мислиш, че мъжът ти няма да обича осиновеното дете..
в началото бащите са по-скептично настроени, но после са 100% отдадени..не можах да разбера от постинга ти, коя е причината да мислиш така..обясни повече

# 2
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Цитат на: Миленка
защо си мислиш, че мъжът ти няма да обича осиновеното дете..
в началото бащите са по-скептично настроени, но после са 100% отдадени..не можах да разбера от постинга ти, коя е причината да мислиш така..обясни повече

Ами аз говорих с него по въпроса -онзи ден.
Каза ми ,че винаги ще прави разлика ,колкото и да не иска.
Каза ми че ако държа ще си осиновим дете(в бъдеще),но че той няма да може да го приеме като свое. Cry

# 3
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Здравей от мен.Искаше ми се да ти дам някакъв съвет или идея но найстина не знам какво да кажа.Обикновенно мъжете са малко по-прикрити в чувствата си.Искам да кажа че малко по трудно изразяват любов и нежност,не при всички е така но повечето страдат от това неизразяване на чувства.
Надявам се да успеете.

# 4
Цитат на: Val
Цитат на: Миленка
защо си мислиш, че мъжът ти няма да обича осиновеното дете..
в началото бащите са по-скептично настроени, но после са 100% отдадени..не можах да разбера от постинга ти, коя е причината да мислиш така..обясни повече

Ami az govorih s nego po vaprosa -onzi den.
Kaza mi ,tse vinagi ste pravi razlika ,kolkoto i da ne iska.
Kaza mi tse ako darza ste si osinivim dete(v badetse),no tse toi niama da moze da go prieme kato svoe. Cry

искам да знаете, че мъжете са по-различни от нас!!!

# 5
Извинявайте, че ще пиша като гост...
Със съпругът ми имаме син, но от много години не сме "семейство", останахме да живеем заедно, не ни се развеждаше...Скоро родих второ си дете, от връзка с друг мъж, с когото няма да живея, въпреки,че се обичаме.. .
Пиша ти, за  да ти кажа, че мъжътми така обикна детето ми, че се държи по- мило с бебето, отколкото със собственото си дете. За него  бебето е като осиновено, нали, не е негово, вярно мое е, а аз съм му била жена.... но като цяло ситуацията е като със всяко осиновено дете...Тъй като той реши да продължи да живее с нас и след като родя... просто си го обикна  и сега не може без него и бебето е много привързано...
Та пред мен по-скоро стои въпроса: с двама татковци как ще помогна на детето да не е объркано, с единия живее, другият вижда 2-3 пъти в месеца.. и двамата я обичат.. но истината е, че този с когото живее детето е този, който наистина обиква детето.. той знае кога е болно, на какво се радва... него вижда всеки ден....
Покажи постинга ми на мъжа си... При мъжете любовта към детето идва с времето... и се развива... В началото мислехме, че мъжът ми просто ще ми помага и дори няма да живее с нас...Смятах, че ще живея сама с двете си деца....
но после той така свикна с бебето, че сега и дума не става да живее другаде... Особено ако си вземете бебе  на дни... дори и собствените деца се обичат различно, така, че - да вярно е , че ще го обича по различен начин, но така би било и ако си родите ваше дете...Желая ти успех!

# 6
Вал, мисля, че трябва да го направиш, възхищавам ти се на желанието! Ще измислиш начин, не се отказвай!

# 7
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Цитат на: Смела
Извинявайте, че ще пиша като гост...
Със съпругът ми имаме син, но от много години не сме "семейство", останахме да живеем заедно, не ни се развеждаше...Скоро родих второ си дете, от връзка с друг мъж, с когото няма да живея, въпреки,че се обичаме.. .
Пиша ти, за  да ти кажа, че мъжътми така обикна детето ми, че се държи по- мило с бебето, отколкото със собственото си дете. За него  бебето е като осиновено, нали, не е негово, вярно мое е, а аз съм му била жена.... но като цяло ситуацията е като със всяко осиновено дете...Тъй като той реши да продължи да живее с нас и след като родя... просто си го обикна  и сега не може без него и бебето е много привързано...
Та пред мен по-скоро стои въпроса: с двама татковци как ще помогна на детето да не е объркано, с единия живее, другият вижда 2-3 пъти в месеца.. и двамата я обичат.. но истината е, че този с когото живее детето е този, който наистина обиква детето.. той знае кога е болно, на какво се радва... него вижда всеки ден....
Покажи постинга ми на мъжа си... При мъжете любовта към детето идва с времето... и се развива... В началото мислехме, че мъжът ми просто ще ми помага и дори няма да живее с нас...Смятах, че ще живея сама с двете си деца....
но после той така свикна с бебето, че сега и дума не става да живее другаде... Особено ако си вземете бебе  на дни... дори и собствените деца се обичат различно, така, че - да вярно е , че ще го обича по различен начин, но така би било и ако си родите ваше дете...Желая ти успех!

Ех....той моят мьж е много един такьv......аз сьЩо сьм сигурна ,4е няма да оби4а детето ,като сvое Cry .Познаvам си го.Той не би се разт4устvал особено ако vиди ноvородено бебе .....и изобЩо той май се раз4устvа много трудно.
Няма да сvикне с детето.По сте4ение на обстоятелстvата ,с него гледахме детето на сестра ми 9 месеца(и тя си го гледаше де ,но работеше много),тай като аз бях бременна и се 4устvах много зле,той се занимаvаше с бебето.Сменяше и памперса ,смееше се с нея,хранеше я...оба4е vси4ко до там.Много я оби4а,но не е като сvое дете.Аз пак я обожаvам принцесата на сестра ми,не праvя никакvа разлика между нея и моето бебо4е.

# 8
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Цитат на: Anonymous
Вал, мисля, че трябва да го направиш, възхищавам ти се на желанието! Ще измислиш начин, не се отказвай!

Благодаря ти.Не сам се отказала оЩе...нали хората казvат ,4е надеждата умира последно Simple Smile
Пьк vсе пак знае ли се........ ,някой ден Praynig

# 9
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
При това твое огромно желание да осиновиш дете,сигурно един ден и това ще стане!И аз винаги съм живяла с тая мисъл за осиновяването,трябваше да минат години....и това да се случи най-накрая.Човек никога незнае,какво и кога му е подготвила СЪДБАТА!Радвам се,че те познавам,макар и задочно Вал!Бъди щастлива със своето семейство! Flowers Sunflower

# 10
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Цитат на: Дидка
При това твое огромно желание да осиновиш дете,сигурно един ден и това ще стане!И аз винаги съм живяла с тая мисъл за осиновяването,трябваше да минат години....и това да се случи най-накрая.Човек никога незнае,какво и кога му е подготвила СЪДБАТА!Радвам се,че те познавам,макар и задочно Вал!Бъди щастлива със своето семейство! Flowers Sunflower

Благодаря ти Дидка за хубаvите думи.
Еййй,да намеря и аз някой,който да ме разбира,vси4ки ми се нахvьрлят с думите ,4е сьм луда ,като кажа ,4е искам да осиноvя дете Close .4е ,какvо толкоvа странно има  Confused: Много ме е яд ,понякога се 4устvам ,като пьлна глупа4ка."Как можело да гоvоря и мисля такиvа глупости,като аз сьм си имала МОЕ дете"
Е наистина ми се пла4е понякога  Cry

# 11
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: Val
Еййй,да намеря и аз някой,който да ме разбира,vси4ки ми се нахvьрлят с думите ,4е сьм луда ,като кажа ,4е искам да осиноvя дете Close .4е ,какvо толкоvа странно има  Confused: Много ме е яд ,понякога се 4устvам ,като пьлна глупа4ка."Как можело да гоvоря и мисля такиvа глупости,като аз сьм си имала МОЕ дете"
Е наистина ми се пла4е понякога  Cry

Вал,напълно те разбирам ! И моят мъж е същият,като твоя и бях писала за това в една от темите.При нас различното е че вече имаме три собствени деца,като едното е с увреждане Sad ,но въпреки това аз много искам да осиновя едно или дори две дечица.Мен ме обявиха за луда още когато реших да имам трето дете,така че представи си сега какво е.Мъжът ми не приема идеята,но аз не се отказвам и все намирам повод да му припомня за това.Може пък някой хубав ден да узрее за това добро дело.Пожелавам същото и на теб. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт