Висока Т и разстройство? има ли такъв вирус

  • 982
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
Здравейте, малката от вчера е с разстройство а от тази нощ и 39, коато почти не може да се смъкне. Има ли такъв вирус в момента и колко дни трае високата Т?

# 1
  • Мнения: 241
Масово бебета и деца са със тези симптоми.Синът ми  е почти на годинка.Три дена  имаше температура 38-39,5.Панадол не помага.Зачервено гърло, разстройство, без апетит, силно отпаднал.Изписаха антибиотик .Направи тежка алергия към него:(

# 2
  • Мнения: 164
Има.И ние минахме през него и после през още 3 вируса .Моето мнение направо да почвате антибиотика.Ние изчакахме и за съжаление направи бактериална инфекция.Вирусът е много коварен.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
Имаме повръщане, разтройство и Т, но не ни изписаха антибиотик.
Изписаха ни Хидрасек, едно лекарство против стомашно чревни инфекции и свещички против повръщане. Лекарят каза, че е летен вирус и по около 20 деца на ден минават през него със същите симптоми.

# 4
  • Мнения: 164
Ами дано се разминете само с това.по принцип самият вирус не е толкова опасен, а са опасни последствията.Затова си мисля за антибиотик понеже той ще стопира всякакви други инфекции които могат да се развият впоследстие.А от него специално има такива и то доста често.Нашето педи също не ни изписа ант-ик тогава и каза да изчакаме.Но след една  седмица бяхме с 39 градуса и се започна.

# 5
  • Мнения: 7 201
Моето мнение направо да почвате антибиотика.Ние изчакахме и за съжаление направи бактериална инфекция.Вирусът е много коварен.
Не съм съгласна!АБ се дава именно при бактериална инфекция,вирусите са коварни,но се лекуват със симптоматични лекарства!Ако лекарят прецени,че е за АБ-тогава му го давай,но не на своя глава! Peace

# 6
  • Мнения: 164
Разбира се. Може би неправилно съм се изразила .Трябва да се съобразиш с лекарят и това какво той е изписал.Все пак той носи отговорност за лечението.В никакъв случай на своя глава на давай АБ. Пак се извинявам ако нещо неправилно съм казала тоест написала. Имах предвид, че последствията са много , но никой не може да каже кое дете ще има и кое няма.  Понеже имам наблюдения върху този летен вирус и в болница бяхме именно заради него , видях до какво води.Затова, ако децата ви го лепнат не го смятайте за един от поредните вирусчета.Просто е коварен.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Има да. Влад го кара миналата седмица. Ние стигнахме до антибиотик-Азатрил. За температурата редувах Панадол и Нурофен. Едната вечер даже се наложи свещичка Ефералган (това е с парацетамол като Панадола). За разстройството-въглехидратна диета-сварени картофи с обезсолено сирене; печени филийки без нищо отгоре, да си гризка;варен ориз; макарони. Нищо сладко, сладки плодове също не. Изключение прави банана.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 428
Ние имахме 39.2 първата вечер, на следващия ден 37-38, а вечерта без темп.  Антибиотиците няма да помогнат при вирусна инф-я , най-много да влошат разстройството. А и тези стомашно-чревни вируси минават за 3-4 дни .
Ако после има сигнал за бактерилна инфекция може да се включи антибиотик, но в началото?!?! Thinking

Общи условия

Активация на акаунт