Някой правил ли е инхалациа с лайка на бебе

  • 10 056
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте ! Моето бебе е на девет месеца вече. Юни месец дадохме каката на дет градина и се започна ужаса. Разказвам накратко. От тогава сме все болни и даже и в болница бяхме понеже направихме някаква инфекция която никой не успя да установи каква е. Резултата е 4 силни антибиотика от които един венозен.Натровихме го с антисептични препарати.Да не казвам че изпихме една опаковка панадол, сиропи за кашлица и още сумай глупости. Една седмица бяхме добре и вчера сме пак със зачервено гърло и хрема, при положение, че сега съм сама с него и никъде не ходим освен до магазина. Направо съм в шок. Лекарката каза да му слагам коларгол и да му давам чай от лайка плюс ИНХАЛАЦИИ /ако мога/.Аз искам да му правя, но е много трудно. Някой има ли опит с това . Дайте съвети моля ви. Вече ще се побъркам. Направо му сринахме всякаква имунна система и т.н.Не съм казала колко витамина пием и други имунностимулиращи. Ядем всичко що е плод и зеленчук. Обаче....явно вече е късно .Който мисли да дава каката или баткото на градина нека сериозно да се замисли.Аз вече я спрях.

# 1
  • Мнения: 2 757
аз правех на едномесечно бебе инхалация с чай от лайка против запушен нос. резултат - леко се поразкисна. но слагах бебо на 40 см над тенджерата и не слагам кърпа - само държа над парите. ще ти се откачат ръцете, не знам как ще го направиш, измисли. то моето че е малко се въртеше

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 14:23 от NikiFin

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не те съветвам да правиш инхалация с лайка - нашата лекарка винаги напомня, че е лайката е силен алерген и не се знае дали инхалацията ще отпуши носа, или ще го дозапуши от алергичната реакция.
Иначе инхалация може да направиш и само с гореща вода, може да пуснеш сода, за да бълбука.
Гушваш бебето, покривате се с една голяма хавлия и се надвесвате над съда. Твоето е малко, на по-голямо можеш да казваш, че варите манджа и да бъркате в съда с една лъжица - това им харесва обикновено. Стой с бебо над съда, за да усещаш дали не е много горещо или много задушно, няма да ти навреди, една парна баня е полезна за кожата.

# 3
  • Мнения: 1 942
Нашата лекарка не препоръчва да държим бебето над вряща вода. За много малко дете се слага в стаята докато спи да ври вода със сода, но вие вече сте големи та може и лайка. Ние сме слагали котлонче в стаята и например докато спи да ври в близост до леглото.  Страх ме е, че ако надвеся детето над парата, може да рипне и ритне /примерно/ съда с врящата вода.

# 4
  • Мнения: 2 757
Содата разяжда та не знам колко е безопасна. А истински инхалаци с кърпа дори възрастни трябва да правят много внимателно защото може да се съсипят от концентрираната пара

# 5
  • Мнения: 164
Уф.Ами иначе му давам лайка да пие като чай, но вече два месеца го пие, така че не знам дали сега ще му помогне.Но иначе мисля сега да го пробвам ама не над гореща баня. Ще изчакам да изстине. Пък междудругото ако е алерген пием и кларитин. Той може да стопира ако има алергия.А ми направо се чудя какво да му измисля. Дадох му и вит Ц с калциев глюконат тази сутрин-за първи ден. От 1 месец не съм давала. Отделно и осцилококциум.Ще го видя накъде е.Сега е пресипнал.Благодаря за инфото на всички.

# 6
  • Мнения: 1 559
Съветвам те да спреш да даваш чай от лайка на бебето - алергените се натрупват в организма (възможно е организмът да реагира след време, когато се достигне определено количество от алергена в организма), освен това трябва да се внимава с количествата чай от уж успокояващата лайка (не е препоръчително да се дава често, рисуваш да получиш обратна на желаната реакция).
Недей да даваш Осцилококцинум, както и никакви други хомеопатични лекарства по своя инициатива! Ако искаш да се лекувате с хомеопатия, отидете при класически хомеопат. Не предприемай сама на сляпо хомеопатично лечение!
Скорошно оздравяване!

# 7
  • Мнения: 164
Осцилокоциума ни го препоръча педито/то е и хомеопат/.То и друг път ни го е изписвало.Преди ни помагаше.Но откакто направи тази бактериална инфекция и се антрови с толкова АБ не знам дали ще има ефект.А иначе е жизнен и си хапва добре /пу-пу/. А пък за чаят му  давах наистина двата месеца но когато му се допие. Не знам като количество колко е било, но не съм прекалявала определено.А другото което си мисля е че каката като е болна и и действа много добре , дори и инхалацията ,но тя е голяма и даже сама ме моли понякога Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 559
Пак да кажа за Осцилококцинума (което важи и за всяко друго хомеопатично лекарство) - последствията може да са изненадващи и далеч не само приятни, щом хомеопатичното лекарство не е предписано от класически хомеопат и щом случаят не се проследява от такъв.
Предписването на хомеопатични лекарства на слуки - без да се снеме подробно случаят и обстойно да се анализира - не е хомеопатия!

# 9
  • Мнения: 164
OK, 10x за инфотото, ще го имам предвид. В случая педито ми е наясно с цялата какафония около нас. Не съм спирала да и звъня нито за миг, понеже аз самата съм вече доста налашена.Та тя го прегледа обстойно в петък вечерта и освен червените небни дъги-така ми каза видя също и червен венец.  Което пък сега ме накара да му огледам хубаво устата. Долните зъби ги изкара мин. седмица.А сега гледам, че горният венец  се е подул и е станал по-червен. А зъбите не са стигнали до ръба на венеца /предните два/,но се виждат като цвят и са бели/през кожата/.Отделно знам, че дупето започва по-често да се подсича, като никне зъб,а сега май нашето наистина е по-често червено около анусчето.То май нова тема трябва да отворя , знам ли.МОже ли да е от зъби всичкото това ? Simple Smile Благодаря пак на всички за инфото .А инахалация не съм правила за сега

# 10
  • Мнения: 1 942
Пак да кажа за Осцилококцинума (което важи и за всяко друго хомеопатично лекарство) - последствията може да са изненадващи и далеч не само приятни, щом хомеопатичното лекарство не е предписано от класически хомеопат и щом случаят не се проследява от такъв.
Предписването на хомеопатични лекарства на слуки - без да се снеме подробно случаят и обстойно да се анализира - не е хомеопатия!

Извинявам се, че пиша извън темата.

Ползвам услугите на 3-ма хомеопати - един класически и 2-ма Боаронци. С методите на класическия  резултати от лечението нямаше никакви. Боаронката, с която започнах лечението си с хомеопатия, ми помогна да имам овулация и в последствие да забременея. Помагали са ми и за много други мои проблеми. И двамата Боаронци са категорични, че лечениято с хомеопатия не може да навреди нито на мен, нито на бебето ми, което кърмя. Класическата хомеопатка все се притеснява от предозиране и влошаване на картината и след като се влоша, вместо да се подобря намира предозиране или нещо такова. Та хомеопатията не е толкова опасна сподед мен.    Peace

# 11
  • Мнения: 164
Ами аз не съм много веща също по въпроса , но ако да кажем педито ми изпише някое боаронско хомеопатично  за мен най вече и по-рядко за бебо, аз не го пия никога веднага. Купила съм книжки и освен това чета в нета има доста сайтове за хомеопатията. Но въпреки това си мисля че и с тях не трябва да се прекалява.

# 12
  • Мнения: 1 559
Силвето, не твърдя, че хомеопатията е опасна. Напротив, тя е "нежната медицина" - мек и щадящ лечебен метод, който помага на организма да се справи с отклоненията си от здраве. Хомеопатията освен изкуство, е и стройна научна система - базира се на определени принципи и закони. Боаронци не спазват тези закони, на техните курсове дори не се изучава "Органон на лечебното изкуство" на Ханеман - произведението, на чиято основа се надгражда хомеопатията. 
Боаронци изолират един отделен симптом от общата картина и измислят схеми за неговото лечение. Проблемът е, че няма как да знаем какво се случва с цялостната картина, ако просто потиснем един абстрахиран от нея симптом (дали замазвайки го, не го вкарваме на по-дълбоко ниво - убедена съм, че на Боаронци през ум не им минава подобна възможност).
Хомеопатичното лечение не може да навреди нито на теб, нито на бебето, което кърмиш, ако то наистина е хомеопатично (ако снемането, анализът и предписанието са на базата на принципите на хомеопията, а не на стреляне на посоки в тъмното). Боаронци може да са убедени в много неща...но претенциите им, че лекувайки с хомеопатични лекарства по някакви си техни схеми, лекуват с хомеопатия са напълно необосновани. Няма как да практикуват една съвършено подредена система, без да са наясно със същността й, с принципите и законите й. Така че не ми се струва уместно да се приписва резултатът от Боаронско "лечение" на хомеопатията, това просто не е хомеопатия!
Нетка, не разбрах с какво не мислиш, че трябва да се прекалява. Цялото ми семейство се лекуваме само с хомеопатия (синът ми не е пил други лекарства освен хомеопатични). Хубаво е, че си си купила книжки и четеш из нета. Самообразоването е полезно, но те съветвам да не прибягваш до самолечение - то не е безопасно!

# 13
  • Мнения: 164
Ние май наистина отместихме темата, но нищо все пак и това е ползена информация, поне за мен. Илиана предполагам, че имаш доста опит с хомеопатията по това което прочетох и ти благодаря за информацията която сподели.Аз лично както писах отскоро чета за нея , но по скоро за  боаронската.Както и да е.Няма да изпадам в подробности тук.Но аз лично разсъждавам така пред това да дам лекарство или АБ, бих предпочела да опитам с нещо наистина по-леко, като търся начини ,а в момента това което вече стана доста масово и го има в аптеките е Боаронската хомеопатия.Тя е и следена от лекаря ми педиатър.Всеки ти казва че е безобидна.Майките вече масово започват да дават на децата си.От което всеки заключава че може да опита.При истинската хомеопатия знам че  се дават сумай пари, а не ми е по джоба.С две деца това означава разходи.А само за прегледа  се иска при наистина добър специалист като Костадинов да кажем по 50 лв на преглед.А те ако боледуват всеки месец?Абе не знам.Знам само че искам детето ми да е здраво.Предполагам че всеки изхожда от там. Simple Smile

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Никифин, става дума за сода за хляб.
Разтворена във вода, тя се дисоциира и дава съвсем лека алкална реакция. Това е содата, която се слага в сладкиши, пие се при киселини... и в случая не контактува с бебето, а отделящия се газ е водород.
Съд с гореща вода не отделя толкова много пара, колкото ако ври на котлона. и затова казвам майката да е под кърпата, за да преценява горещо ли е, задушно ли е, и при лек знак за дискомфорт да маха бебето.
Хубаво е и в стаята да ври вода, за да има пара, да не е много сух въздуха.

Да даваш лайка и отделно Кларитин не ми се вижда разумно. Първо дразним с алергена, после се успокояваме с лекарството - а не може ли просто да го няма алергена?

А относно хомеопатията - първо правило е да не се смесва с алопатични лекарства, тогава полза никаква.

Коларгола, така любим на педиатрите, изсушава носната лигавица.
А купищата имуностимуланти и витамини имам чувството, че само влошават повече нещата с имунитета.
При хремата защо не опиташ да слагаш само физиологичен разтвор, и да почистваш носа.
Зная, че изглежда страшно "да не правиш нищо", но на практика и много лекарства нищо не правят, а майката само се успокоява, че е дала лекарство. Поизчакай малко, детските настинки със сополи могат да преминат и сами.

Общи условия

Активация на акаунт