Хайде пак въпрос за PVC ...

  • 6 973
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Момичета, майка ми е решила да сменя дограмата.  Rolling Eyes
Тъй като е пенсионерка и не е много наясно как да търси, пък аз съм в чужбина и не мога много да съм от полза, реших да попитам тук: Фирми, добри фирми за ПВЦ дограма... сайтове, адреси - от които сте доволни и коректни.
Чувала съм, че Саламандър са хубави дограми....

  bouquet

# 1
  • Мнения: 133
след като изчетох всичко из нета
се спрях на тази фирма-Стробел беше само с положителни отзиви!!!
в понеделник направих запитване като си взех сама размерите и ги продиктувах обясних какво искам те предлагат на Вайс профил и на Рехау направиха ми оферта и на двата  разликата излизаше с около 100 лева по скъпа за немската Рехау-става въпрос за 3 камерна с профил немски Рехау
та хареса ми Рехау
 цената е като на всички други по пазара -аз ги проверих!!
Разликата е че още в понеделник вечерта дойде човек в нас носеше договор готов взе размерите платих му 50% от цялата сума и в петък демек вчера сутринта дойдоха и я МОНТИРАХА !!!
За 3 часа доплатих му остатъка като свършиха!
Чувствам се щастлива че без да напускам дома си ме обслужиха за 3 дни  като Европеец!
по другите фирми ми казват по телефона "Ама елате при нас да видите ,да говорим,да... ааа сега е сезона на дограмите нямаме монтажници цеха в отпуск или оооо минимум 15 работни дни!! и после по ред се чака за монтаж!
ако искаш пиши на ЛС за тел

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 14:48 от penasim

# 2
  • Мнения: 393
Приятеля ми слага дограма, и едно знаем със сигурност нагледал се е на какво ли не работи в няколко фирми ако ще слагате не слагайте Блик или Вайспрофил. Рейхау или Кьомерлинг, а в избора на фирма също внимавайте защото и монтажа е много важен за да няма после конденз.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
penasim, сега наистина е пиковия сезон за дограмаджийските фирми. И това, че са успели да те вместят в графика си само за 3 дни хич не говори добре за тяхната натовареност, което пък не говори добре за работата им Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 133
ей завист  #Cussing outбългарска
Лейди "4арм" вместо да ми честитиш ти веднага ме спрейна с отрова
от форума им намерих адреса!! И наистина е за 3 дни
как мислиш дали пък защотобях внимателна и омайваща към човека дето взе размера и мило го помолих за скорост Flutter

# 5
  • Мнения: 6 167
това ме подсеща да попитам кога не е пиковия период, когато евентуално тия фирми правят и намаления?

# 6
  • София
  • Мнения: 10 825
penasim, айде сега да ми кажеш за какво точно ти завидях????
и каква отрова видя в думите ми?!
казвам как стоят нещата на пазара.
все едно да се похвалиш, че си си взела LCD телевизор за 200 лв. при положение, че са по  2200 . Ми няма да ти кажа, че са ти го дали за толкова защото си им симпатична или са много мили хора Wink , а че има друга причина

И ако обичаш пиши ми ника правилно!!!



Lennie, намаления се правят по време на изложението Стройко. А е най-хубаво дограмата да се сменя през периода януари - март, (разбира се ако има такава възможност за собственика) защото през този период работата е по-малко и всеки си "изпипва" обектите

# 7
  • Мнения: 6 167




Lennie, намаления се правят по време на изложението Стройко. А е най-хубаво дограмата да се сменя през периода януари - март, (разбира се ако има такава възможност за собственика) защото през този период работата е по-малко и всеки си "изпипва" обектите

да, и ние така мислим, освен това в тези месеци сигурно може да хванем някъде намаление. освен това у нас касите са супер запазени и здрави, нищо че апартамента е на 90 години -  тоест, няма и да има къртене, съседите ни са много доволни точно от качване в/у оригиналната каса.. някой да има опит с това!?

засега, разбирам от вас, че Рейхау или Кьомерлинг са добри,  за Саламандър никой нищо не казва...

пс: не се карайте за глупости.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
.. някой да има опит с това!?


Да, възможно е Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 116
това ме подсеща да попитам кога не е пиковия период, когато евентуално тия фирми правят и намаления?
Не пиковия период е януари-март. Най-пиковия е есента, всички гледат да си направят ремонтите преди зимата.
Най-добрите профили са тези на Декьонинк и Кьомерлинг, Рехау се нарежда след тях.
Саламандър може би е по-добър от всички български и турски профили, пръкнали се последните няколко години, но не може въобще да се сравнява с изброените по-горе.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 079
Lennie,
Ще ти споделя опита си на минала току що по този път. Peace

 Монтирането на дограмата става за 2-3-4-5 часа (зависи от броя на прозорците), но довършителните работи са за няколко (10-20-30) дни след това. (Защото колкото и да внимават хората, които свалят старата дограма винаги се получават по-големи или по-малки дупки, които се нуждаят от запълване. А след като се запълнят трябва и да се измажат или пребоядисат, или да се сложат нови тапети, а новите мазилки или тапети изискват и тавана да се измаже и ... Така се стига до почти цялостен ремонт на апартамента или къщата.)
Предполагам, че майка ти е възрастна жена, не може да се оправи сама, без вашата помощ. А вие не сте тук, за да помагате. Rolling Eyes
Има фирми, които срещу съответното заплащане ще направят всичко - ще вземат размерите, ще направят довършителните работи.
А що се отнася до дограмата - Кьомерлинг, Декьонинг, Саламандър, Рехау и всички останали.
Кьомерлинг и Декьонинг се слагат от много фирми, но представителя за България на оригиналната кьомерлинг и декьонинг дограма е фирмата Юнипласт (Унипласт) . Те са основния вносител и останалите надуват техните цени.
За Рехау фирмата е Рехау.
За Саламандър фирмата е Алутехникс.
И за трите фирми няма най-ниски и най-високи цени.
Правят отстъпки само по време на Стройко изложенията.
Проучванията ми за фирмите траяха 3 месеца. Така че - вярвай ми, ако искаш, естествено! Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 10 825
Radostin4eto, информацията за вносителите, която даваш не е съвсем точна.

Кьомерлинг се внася от много фирми, те нямат представител за България, а само прокурист
Декьонинг се внася от СБКИ
Рехау продават само профили, а не готова дограма
а Саламандър се внася от Агенция Митев-Радулов

# 12
  • София
  • Мнения: 2 079
Radostin4eto, информацията за вносителите, която даваш не е съвсем точна.

Може, моите проучвания стигнаха до тези фирми, които съм написала, но може и да не е така.  Thinking

Важен е избора на дограмата, важно е поставянето да е от баш майстор, защото си е цяло изкуство. Поставяне, нивелиране, нагласяне на пантите, всичко си иска точната ръка.
А напоследък се навъдиха едни майстори ....  ooooh! ooooh! 
Моите комшии си сменят поставената миналата година дограма от точно такива неуки майстори, защото се изметна!  #Crazy #Crazy #Crazy Shocked Не можаха да им нагласят и пантите като хората, та не се и затваряше качествено, от което дойде изметването.

Така че - много внимание се изисква и при този процес. Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 10 825

Така че - много внимание се изисква и при този процес. Rolling Eyes

За това си абсолютно права.
Пълно е със самодейци Confused
Ето защо моят съвет е да се насочвате към големи, а не към гаражни фирми Peace

# 14
  • Мнения: 118
Профилите са важни ,но по важно е изработката, обкова т.е.механизмите и най- вече стъклопакета.Големите фирми имат гаранция и поддръжка ,но правят компромиси с качеството през летния сезо когато работата е най- много . При малките  е въпрос на късмет. Опитай на www.dograma.bg/.Успех и късмет.

Общи условия

Активация на акаунт