Плодове за закуска?

  • 1 145
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 230
Давате ли плодове за закуска и с какво ги комбинирате?
Дъщеря ми е на 10 месеца и ходи на ясли. Единственото време, в което мога да давам плодове е сутрин и преди вечеря. Но се притеснявам за стомахчето и дали няма да огладнее далеч преди обяда в ОДЗто.
Благодаря ви за отзивите и предложенията  Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 15 197
Не се е случвало досега да дам плод за закуска.
И ми се струва, че до обяда в яслата определено ще огладнее.  Rolling Eyes
Понеже и при вземането от яслата вероятно също е гладна (аз Иво все го взимам гладен от градината и винаги нося нещо за ядене), можеш да й даваш плод веднага след яслата.

# 2
  • Мнения: 1 230
До момента така правя  Peace но ми се струва недостатъчно да яде плод само веднъж дневно  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 15 197
Какво да кажем ние, дето децата ни ядат плод веднъж седмично.  Crazy

# 4
  • Мнения: 1 230
А-а-а, това не го вярвам  Mr. Green
Пък знам ли на вашата възраст как ще е при нас  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 15 197
Е, малко попреувеличих.
Всъщност, плод яде по-скоро веднъж на 2 седмици.  Laughing

Но той от малък не си пада по плодове.  Confused  Също като мен.

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
На мен сутрин ми става лошо ако изям плод на гладно.
Не можеш ли да носиш някакъв плод и като вземеш детето, по пътя да даваш плодчето?

Аз давам пасирани банан, нектарина и череши за следобедна закуска - 1 - 2 пъти седмично. Нещо като плодово - зеленчуков ден.

# 7
  • Мнения: 1 230
Не знам защо съм си втълпила, че трябва да яде плодове поне 2 пъти на ден  newsm78 Сигурно съм се поддала на някоя тема във форума  Laughing Честно казано успокояващо ми звучи, че не всички дават плодове ежедневно на децата си  Hug

# 8
  • Мнения: 2 039
Понякога му правя за закуска бисквити с АМ и настърган плод ,но по принцип плодове давам около 2 часа след закуската  Peace

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 От няколко дни синът ми за първа закуска иска само полодове.Грозде и диня са му любимите.След около час си изяжда "истинската " закуска.Няма му нищо на корема.Плодовете са най-полезни на гладно!

# 10
  • Мнения: 119
давала сам веднъж плодове, на гладно, за сутрешна закуска.подействаха прочистващо на стомахчето на бебка.но предполагам,че при всяко дете е различно!

# 11
  • Мнения: 267
Здравейте, ние сутрин рано около 6,30-7,00ч. сме на АМ, но за закуска аз й правя настъргани плодове, които сгъстявам с каша.Ползвам тези на Милупа-оризовата и 7 зърнената, защото се разтварят дори в студена вода и не ми стават на топчета.Та така направо в плодовото пюре слагам каша на око, колкото искам да е гъсто, няколко капки зехтин и бебка издържа около 4 часа с тази закуска.

# 12
  • Мнения: 1 294
Ако даваш вече кисело мляко, можеш да й приготвяш:
1. каша от кисело мляко, натрошени бисквити и настърган плод
2. кисело мляко(АМ), корнфлейкс(има един който е 100% царевица, без никакви др. добавки в него) и плод
3.  само настърган плод с бисквити
4. Грис с АМ и плод
5. зърнена каша с настърган плод

# 13
  • Мнения: 1 230
Благодаря, момичета. Досега съм давала киселото мляко с бисквити и плодове, както и каша с плодове само за следобедна закуска... но сега ще пробвам и сутрин  Peace Hug

# 14
  • Мнения: 451
Струва ми се неподходящо особено на тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт