Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 11 авг. 2007, 20:37 ч.
  • Преглеждания  6 803  Мнения  16  Онлайн  1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте искам да попитам жени които ползват или са ползвали контрацептиви ЯСМИН или ако имате познати които ги използват какви са страничните ефекти и за това зацапващо кървене колко трябва да продължи и с какъв интензитет

Реклама
# 1
# 2
непрепоръчвам на никой изобщо да ползва противозачатъчни...аз съм го ползвала ,но го спрях и смятам ,че е грешка че го почнах защотото има Голяма вероятност да отрицателни ефекти

# 3
  • Мнения: 10 023
В упътването пише, че е нормално през първите 3 месеца да има кървене.
Това са единствените (+ още едни чужбински) противозачатъчни, които съм приемала без странични ефекти.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 131
Пия ги от един месец след прекъсване от около една година. Понеже се взимат за пръв път от първия ден на менструацията, цикъла се проточи 15 дни и........полудях. Едно такова зацапващо кафеникаво,......ужас. липсва желание за секс. И вече ги зарязах. Набързо им се нарадвах. Освен това не мога да свикна да ги пия редовно и по едно и също време. Все ги забравям и стоя под напрежение. Не са за мен тези работи. Започвам да се замислям З Мирена.

# 5
  • Мнения: 24
Извинявам се предварително за въпроса може да ви се стори малко глупав, но ако контрацептивното хапче се приема без течности може ли  да се намали действието му?

# 6
  • Мнения: 10 023
В упътването пише, че е нормално през първите 3 месеца да има кървене.
Това са единствените (+ още едни чужбински) противозачатъчни, които съм приемала без странични ефекти.
В последствие си давам сметка, че не са без странични действия... не и за мен. Но се налага да ги продължа.

Извинявам се предварително за въпроса може да ви се стори малко глупав, но ако контрацептивното хапче се приема без течности може ли  да се намали действието му?
Не. Никъде не съм го прочела, а съм изчела много нещо за противозачатъчните.

# 7
  • в гората
  • Мнения: 2 979
Не съм имала кървене, нито болки в гърдите, нищо.

Единственното, което стана, а и го пишеше вътре е, че отслабнах.
Чуствам се добре, не ме боли вече като ми идва, винаги е на време.

Аз съм доволна!

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 94
Аз ги пих 3 години и отначало имах зацапване в продължение на 5 масеца, но не непрекъснато, ами около средата на цикъла. После това отшумя. Но имах главоболие няколко дни преди да ми дойде и няколко след като ми свърши. Друго нищо. Но главоболието си го биваше. #Crazy

# 9
  • Мнения: 433
Пила съм Ясмин над 3 г. Нямала съм никакви смущения и странични неблагоприятни действия. Единственото, което имаше като изразен ефект, беше набъбването на бюста, особено изразено по време и след овулацията, това го пиша в раздел "приятни ефекти"  Joy

Момичета, повечето от вас забравят една азбучна истина - противозачатъчни не бива да се пият от пушачки!  Аз никога не съм пушила в живота си и никога не съм имала проблеми с противозачатъчни, а съм пила цял живот и различни...  А като знам % на пушачките в България... не се учудвам на всякаквите истории за лоши странични ефекти...

# 10
  • Мнения: 24
Аз не пуша но в къщи всички пушат това може ли да е проблем? newsm78

# 11
  • в гората
  • Мнения: 2 979
Ако те боли главата пий много вода. Кръвното пада много Crazy
Аз си мислех, че с кока-кола или кафе ще мине номера, но не Naughty

Лекарка ми каза, че много вода трябва да се пие.

# 12
  • Мнения: 24
В 1вите месеци докато се нагоди организма нормално ли е да ми закъснее и ако да с колко време? Пих си всичките хапчета трябва ли да се притеснявам?  Confused

# 13
  • в гората
  • Мнения: 2 979
На мен не ми е закъснявало.
Последното хапче го пия в неделя и ми идва в четвъртък.  Винаги на точният ден.

Питай лекар, при всеки може да е различно! Peace

# 14
  • Мнения: 10 023
Ако те боли главата пий много вода. Кръвното пада много Crazy
От противозачатъчните се вдига кръвното. Аз съм хипертоничка и това ми е проблем, но няма начин- имам ендометриоза и само от противозачатъчните ми се нормализира цикъла (иначе е по 18 дена в месеца). Та на мен кръвното ми се вдига още повече, от което ме боли главата (при високо кръвно боли на тила).

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт