Побеляващи коси

  • 1 253
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 814
Ето ме, поредната изперкала, заради настъпващите промени с косата ми. Моля, бъдете снизходителни Praynig.
Та на въпроса - от годинките ли, от прекалено напрегнатият и безсънен период през последните месеци ли newsm78 или от друго (мисля, че не е от гените в случая), бели коси започнаха все повече да ми проблясват тук-таме. Харесвам си цвета и това е нещото, което не съм пипала през годините.
Може й да е тъпичко, но моля за съвет - някой знае ли какви фактори (освен гените) най-често повлияват побеляването. Някакви хранителни добавки да препоръчате, специални маски, балсами, промени в начина на хранене, де да знам още какво? Истината е, че през последната година, тук-таме побеляваха разни коси, но в последствие пак се пигментираха обратно (което е леко странно), ама случаят май вече не е такъв...
Или просто боядисването ще бъде поредната месечна процедура, която ще трябва да добавя към списъка  Sad?! Благодаря ви...
 

# 1
  • Мнения: 2 427
И аз открих няколко бели косъма ,но гледам да не се замислям,защото имам чувството че колкото повече мисиш,толкова повече побеляваш. Wink

# 2
  • Мнения: 2 673
часовника назад можеш да върнеш, но времето - не
сори
има чудесни бои за коса, които крепят надеждата

# 3
  • Мнения: 5 593
Направи си кичури,така няма да се забелязват белите косми!

# 4
  • у нас
  • Мнения: 443
Аз си боядисвам косата от когато бях на 18год., така и не разбрах кога побелях толкова50-60%при мен е ген.Спокойно избираш си цвят експериментираш понякога абе тръпка нова ще имаш.

# 5
  • Smallville
  • Мнения: 994
Щом си харесваш цвета,се боядисай с твоя цвят.Аз от много години се боядисвам за да придобие блясък косата ми,ползвам Кастинг Лореал,белите ми коси са тук там,все още съм пощадена от времето и гените,но се боядисвам защото повече ми харесва.Не се плаши боядисването не е толкова лошо нещо,само трябва да намериш подходящия продукт.Успех Peace

# 6
  • Мнения: 2 849
И моите бели коси ,стават все повече и повече ....боядисването е спасението .

# 7
  • София
  • Мнения: 35 814
И моите бели коси ,стават все повече и повече ....боядисването е спасението .
  Peace
и при мен е така

# 8
  • Мнения: 281
Всичко според мен е на ниво психика, връщане назад няма! И аз съм така - ходя на кичури!

# 9
  • Мнения: 1 881
Наследствеността е важна за побеляването, аз също започвам да побелявам, но не ме притеснява, и без това се боядисвам постоянно от 7-8 години Mr. Green

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Според мен това си е до ген.Имам познати със страхотни коси, които никога не са ги къдрили, или боядисвали.Но и на двете около 25г. им се появи страхотно побеляване.Аз се обядисвам от 15г. и до сега имам открит само един бял косъм.Но никога не бих седнала да се вайкам, че побелявам!Неизбежно е Simple Smile

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Направи си кичури,така няма да се забелязват белите косми!
И аз правя така.Отдавна имам бели коси,които вече доста се забелязват.
Кичурите са най-доброто решение.

# 12
  • Мнения: 6 871
Боядисвай се с естествения цвят на косата ти. Аз така правя, а и хубавото е, че не е нужно да го правя всеки месец, защото ми се подават корените. Е, на 2-3 месеца вече пак си личат белите косми и пак ми се налага да се боядисвам. Но не виждам какво друго мога да направя.
И при мен не смятам, че е заради гена.

# 13
  • Мнения: 814
Мерси, момичета - май ще се пробвам с кичурите  Wink

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 765
А друг цвят освен русото скрива ли белите коси? Примерно светло кестеняво? Rolling Eyes
и аз има тук там някой бял косъм. Боядисвала съм се 4-5 пъти в цвят близък до естествения, но след 2-3 измивания белите косми пак са си бели или проблема е боята - ползвала съм Палетте, Гарние и Лонда. Не ми се ще на моята тъмно кестенява коса да си направя руси кичури...


ivemom, извинявай , че ползвам темата ти.   

Общи условия

Активация на акаунт