Какво правихте когато....

  • 3 533
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
...имаше режим на тока?
Тогава когато палехме свещите пет минути преди тока да спре!Тогава когато градове потъваха в тъмнина!Наставаше мрак и тишина!
Как прекарвахте тези 4асове?
В топло семейни разговори....,в детски игри в които дори родителите се вклю4ваха...,в мъл4ание тихо приседнали до баба 4иито куки тракаха в тишината изплитайки поредната ви нова дрешка...!Остава ли ли сте сами в тишината вперили поглед в междукащият пламък 4акайки тока да дойде?
   Разкажете!
   Върнете се на зад във времето...и споделете как прекарвахте 4асовете през които милата ни родина пестеше електроенергия!
          Вярвам,4е ще има какво да се пише и 4ете в тази тема(дано не греша)!!! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 673
учех на свещ,
ако нямах домашни, с татко играехме на "скрит предмет"

# 2
  • Мнения: 2 849
Точно учехме на свещи  Grinning
Покрай режима за тока се сещам и за купоните за храна ,едни номера за олио ,други номера за колбас ,за сирене .........зелени картони формат А4  ooooh!

# 3
  • Мнения: 9 902
имахме нафтова печка, на нея майка ми топлеше вечерята или понякога правехме пуканки в една стара тенджера. Гледах отблясъците по тавана.
Събирахме изтичащия восък и правехме малки фигурки. Изобщо около пламъка на свещта се въртях.
Когато бях малка, ми правеха театър на сенките на стената.
Имам някакви спомени също, че се прибирам от училище, остават 10 минути до пускането на тока и седя долу в градинката /пак на тъмно, но поне коли минават/, защото ме е страх да се кача по тъмното стълбище.

# 4
  • Мнения: 25 571
Освен свещи, имаше и газени лампи. Лампи с батерии. Лампи, захранвани с акумулатор. Мъжът ми беше направил цяла инсталация у нас - навсякъде, даже и в тоалетната светеше.  Grinning
Иначе... Разговори, книги, карти, табла. Тогава много играехме карти, на филми, абе, намирахме си забавления. Пък и телевизията беше пълна скръб, компютри домашни нямаше, радиото дъни на батерии - не ни е липсвал особено токът.
Ти защо питаш, подготвяш се теоретично отсега за зимата ли?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Майка ми ме тормозеше с думи на английски, да чета на глас, да превеждам...Тогава бях най-много 10 годишна.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Цял ден баща ми зареждаше едни акумулатори и когато спреше токът, у нас долу горе беше светло. Имаше лампи навсякъде, дори и телевизора работеше. Хубаво е баща ти да работи на летище и вкъщи да има мощни акумулатори от самолети.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
коя година беше това newsm7890та.........91.......

бях студентка и използвах времето да у4а Peace Ходех и на английски.И до ден днешен си спомням как на свещ зубрех думи и пишех домашни Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 212
Баща ми псуваше комунистите. От тогава съм закърмен с омраза към всичко комунистическо.

# 9
  • Мнения: 1 951
Токът спираше точно след като се върна от училище.
Палехме петромаксовата лампа и играехме на табла и карти с нашите.

# 10
  • Мнения: X
Страхотно беше! Чесно казано тези часове ги чаках с нетърпение. Седяхме си 3-мата с майка ми и баща ми и си говорехме смешки някакви. Или пък клюкарехме:РРРРР Атмосферата на газовата лампа създава незаменим уют. Напомня ти за едно време......ех...

# 11
  • Мнения: 7 474
 Rolling Eyes Само аз ли не помня? Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 984
Борисе, кви са тез картинки бей! Mr. Green Joy Joy
По въпроса: бях ученичка в прогимназията. Прибирахме се със сестрами от училище по най-тъмните пътечки и си представяхме, че бягаме от чудовище. Майка вареше кренвирши на газена червена бутилка и правеше картофи "по полски", после слагаше лампата и ставаше светло.
Научих се да играя белот и бях мноо задобряла, с баща ми бяхме партия срещу майка и сестра ми. Имаше и други неща - с приятелките ми от входа бягахме по стълбите нагоре-надолу и виехме "ауууу, аоуууу", а бабите излизаха да ни се карат. Слизала съм и в мазата като няма ток - ей така за спорта!

# 13
  • Мнения: 7 110
Не ни го спираха, защото бяхме на един шалтер с някой, на който не трябваше да му бъде спиран тока.  Party

# 14
  • Мнения: 4 111
Баща ми смъкваше акумулатора от трабантчето и гледахме телевизия.  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 6 167
беше страхотно! вечеряхме на свещи, раздумките продължаваха до късно, идваха съседи на гости, защото
татко носеше акумулатора на жигулата да гледаме панорама. после говореха за комунизма,
за СДС, кой какво е чел, играеха карти...а ние слушахме и си оформяхме мирогледа Laughing
невероятни спомени имам от тези моменти без ток ( но не и от тези без вода).

# 16
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Rolling Eyes Само аз ли не помня? Rolling Eyes
Май и аз  Whistling

# 17
  • Мнения: 7 723
Баща ми смъкваше акумулатора от трабантчето и гледахме телевизия.  Mr. Green
Хахаха- "Седморката на Блейк" Laughing
Събирахме се в кухнята- на малкото телевизорче,
екрана на което беше колкото пощенска картичка... Grinning
А майка ми беше много щастлива,
защото това били единстквените моменти,
в които семейството ни е толкова сплотено... Grinning

# 18
  • Мнения: 4 555
Играехме на разни игри, разказвахме си истории... И аз имам страхотни спомени от тези моменти. Наистина има някаква сплотеност, от която хората не биха се сетили, че имат нужда иначе, защото все нещо по-спешно има за правене.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Играехме на табла с родителите ми, говорихме си...чаках сестра ми да се върне с влака (учеше в друг град)...не помня точно

# 20
  • Мнения: 4 138
аз бях в чужбинско тогаз. но помня вица за дискотеката.
иначе май от досега прочетеното извода е, че без ток е много по-гот. тоест на режим. романтика, семейна сплотеност и хубави спомени. да се борим за въвеждане на режим на тока, другарки и другари Mr. Green

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Цял ден баща ми зареждаше едни акумулатори и когато спреше токът, у нас долу горе беше светло. Имаше лампи навсякъде, дори и телевизора работеше. Хубаво е баща ти да работи на летище и вкъщи да има мощни акумулатори от самолети.

Баща ми правеше същото, ама използваше стар автомобилен акумулатор Grinning

# 22
  • Мнения: 494
Татко изплзваше 2 такива акумулатора.Но не за постоянно.единият беше за лампата в кухнята.Другият за други неща,за каквото се наложеше...Помня,че измисляхме приказки ,с майка ми и сестра ми и ги разигравахме с фигурки,направени от мекия восък,покапал от свещите,защото все пак,главно с тях се осветявахме.Учехме се да правим фигурки на стената, с пръсти-сещате се-отраженията :сърнички,зайчета ,кученца и т.н.Прожектирахме си филмчета на ония старите прожекционни апарати-на тавана-продаваха диапозитиви за тях във всички книжарници-единият акумулатор беше главно за това;измисляхме си смешни истории,към които всеки добавяше свои разкази и тези "сериали"продължаваха със седмици,а като поотраснахме, си преговаряхме  уроците по разказвателните предмети,освен забавните неща.Много често огласяхме тихия,тъмен  квартал с песни и танци-аз на пианото,татко-на китарата,а мама и сестра ми,танцуваха и пеехме всички с цяло гърло LaughingТова го правехме главно,защото сестра ми така и не свикна с тъмницата и все я беше страх,като беше тихо и тъмно навсякъде.
 Помня ,че бяхме свикнали да вечеряме на свещи и да си говорим ,много повече,отколкото на фона на тв-то днес,например...

# 23
  • Мнения: 25 571
да се борим за въвеждане на режим на тока, другарки и другари Mr. Green

Хайде, няма нужда!  Stop
Великата Партия вече помисли за нас. Отново.  Mr. Green

# 24
  • Мнения: X
Играехме с нашите на бесилка или на думи. Пеехме. Беше страшно, когато трябваше да се прибирам от училище - бях пети клас. Навсякъде тъмно, нямаше асансьор, татко идваше да ми прибира от спирката.

# 25
  • Мнения: 4 138
ауууууууууу, да не би да върнаха стария режим. пък аз да не съм разбрала Mr. Green
ми тва беше подготовка за прехода. тогаз без ток, ся без много неща Crazyсъсдаваха ни навици хората..........
аз призовавам да се борим за романтика  Како Сийке, за либоф и разбирателство.
дали ако се комбинира режима на тока с режим на водата и понамирисваме, няма да станем още по-задружни.
ае, че оспамих темата Blush

# 26
  • Мнения: 3 537
Беше ми приятно. LaughingАко нямах за учене,разказвахме си вицове,пускахме разни майтапи,веселяхме се. Laughing

# 27
  • Мнения: 25 571
ауууууууууу, да не би да върнаха стария режим. пък аз да не съм разбрала Mr. Green
ми тва беше подготовка за прехода. тогаз без ток, ся без много неща Crazyсъсдаваха ни навици хората..........
аз призовавам да се борим за романтика  Како Сийке, за либоф и разбирателство.
дали ако се комбинира режима на тока с режим на водата и понамирисваме, няма да станем още по-задружни.
ае, че оспамих темата Blush

Ние не сме преставали да имаме режим на водата!  Mr. Green
А и след затварянето на блоковете на Козлодуй, какво мислиш, че ни чака? Глад и студ, другарки и другари, нищо ново под слънцето! Глад, когато зимата хлябът удари 10 лв., че както се е засилил, може и да прескочи!  #Cussing out

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 14:02 от Как`Сийка

# 28
  • Мнения: 13 512
Баща ми беше стоварил няколко акумулатора от камиони в гаража. Беше пуснал кабели към апартамента и имахме осветление и телевизия/ то па една телевизия беше Joy Joy/. Та не учех на свещ и нямах никакво оправдание. Но нямам  спомени какво сме правели по това време. За отоплението- имахме нафтова и газова печка, значи не сме и студували..

# 29
  • Мнения: 901
Какво ли ще стане, ако сега ни спират тока за 3 часа вечер?
Пак ще сме нахранени и стоплени, щото вече знаем как да го правим на газ.
Но представете си - хлапето не може да се усамоти пред компа, а мъжът не може да зяпа Евроспорт...

# 30
  • Мнения: 13 512
е, UPS-i  нли има...няма да я окъсаме откъм компютри...пак ще преживеем, не бойте се Laughing

# 31
  • Мнения: 827
Играехме с наште на "Не се сърди, човече", дама и подобни, наште играеха табла понякога. Беше много забавно всъщност Simple Smile Аз си спомням с умиление за тези моменти, както и когато висях по километрични опашки за какво ли не. Години по-късно разказвах на наште, че ми е било всъщност супер весело в годините на "прехода", те споделиха, че на тях изобщо не им е било толкова забавно - чудели са се дали ще имат какво да сложат на масата на следващия ден. От този период имаме и панелката - понеже наште я бяха зели с някъв заем, в един момент се оказа, че баща ми може с една заплата да изплати оставащата част, дето иначе трябваше да се влачи 15 год. примерно Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 3 249
Тогава бях малка и с баща ми играехме на морски шах - онази игра с кораби, лодки, подводници, дето трябва да целиш квадратчетата на противника. Или "Не се сърди, човече". Или просто седяхме около масата и нашите ме дебнеха да не направя пожар, докато си печах зрънчо, солети и т.н. на свещта.

Живеехме (нашите все още си живеят там) на 14 етаж в 21 етажен блок. Редовно слушахме някой закъсал в асансьора да тропа известно време, след което или успяваше да излезе, или просто се примиряваше с факта, че ще е затворен 2 часа на тъмно.

Моите спомени от този период са хубави, защото ги свързвам с единственото време в живота ми, прекарано пълноценно с родителите ми.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 249
ауууууууууу, да не би да върнаха стария режим. пък аз да не съм разбрала Mr. Green
ми тва беше подготовка за прехода. тогаз без ток, ся без много неща Crazyсъсдаваха ни навици хората..........
аз призовавам да се борим за романтика  Како Сийке, за либоф и разбирателство.
дали ако се комбинира режима на тока с режим на водата и понамирисваме, няма да станем още по-задружни.
ае, че оспамих темата Blush

Ние с режима на водата се разминахме - нашият блок беше някакъв гъзарски (така и не знам точно заради коя видна личност) и не ни спираха водата по време на режима. Голям купон. Но с режим на тока не се разминахме.

# 34
  • Мнения: 6 167
Какво ли ще стане, ако сега ни спират тока за 3 часа вечер?


точно снощи претоварихме нещо системите вкъщи и тока угасна!
аз подскочих от радост, вярвай ми. бях вече запалила барбекюто, и една свещ и като загасна тоя ток стана толкова хубаво! 
наистина, спирането на тока означава пълноценно прекарано време със семейството. жалко звучи, но е така.

# 35
  • Мнения: 750

Ти защо питаш, подготвяш се теоретично отсега за зимата ли?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ха-ха,не! Mr. Green
Питам си аз,ей така!4е докато пушех на терасата....си мислех за дядо(лека му пръст)...за това 4е нямам много спомени за него но един ще остане толкова ярък...!
Тогава...с режима на тока,лежахме си по леглата...,аз,сестра ми баба и дядо..той ни разказваше такива истории,4е не смемех да мигна или да мръдна за да не пропусна нещо...И на края на историята каза,,И сегааааа....ще по4укам на стената три пъти и тока ще дойде.Знаете ли 4е мога да правя магии!''
По4ука три пъти на стената....и тока дойде!Слу4айност разбира се! GrinningНо ние си вярвахме....,4е дадо,прави 4удеса!!
    Едни такива нещица си мислех снощи....Та реших да попитам,при вас как! Wink
   И винаги се радвах когато тока спреше,4аках този момент с нетърпение!Защото тогава татко не можеше да се рови4ка в гаража,баба нямаше как да щъка на двора да наглежда животните Mr. Green а мама оставяше домашната работа и вси4ки се събирахме в една стая....Беше толкова хубаво!Толкова топло и уютно у дома!
Но ако сега трябва да го преживея пак....с моите деца...Няма да ми е забавно! Crazy
Но тогава....тогава ми беше!Детска му работа! Thinking

# 36
  • София
  • Мнения: 3 249
Явно не съм единствената, която пази хубави спомени от онова време.

Сега ако ми се случи, ще изпадна в паника, че ще ми се развалят всичките пюрета, правени с толкова труд и любов и всичките замразени нещица в камерата. И сигурно щом дойде токът, ще съм първа жичка да проверявам цените на UPS-ите  Laughing

# 37
  • Мнения: 2 070
Уютно беше. Ядяхме семки, говорехме си, аз рисувах свещта, идваха ни съседи на гости на лафче.

Когато трябваше да се гледа важен мач се излизаше из махалата и се включваше малко телевизорче към акумулатора на някоя кола или там нещото, което прави ток, може да бъркам думата. Беше яко, събираха се деца и родители.

На мен ми беше гадно, че не мога да си гледам детското понякога. Когато беше от огромна важност отивах у някоя съседка от близките блокове - живеем в центъра и околните блокове спадат към него /без нашия/ и на част от тях не се спираше тока, нали там са ОББ и други институции...

# 38
  • Мнения: 211
В топло семейни разговори....,в детски игри в които дори родителите се вклю4ваха...,в мъл4ание тихо приседнали до баба 4иито куки тракаха в тишината изплитайки поредната ви нова дрешка...!

Ей по всичките тия начини. За мен това остана хубав спомен, въпреки всичко Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 1 250
Явно всички имаме спомени от това време, които ни докарват до умиление. Ние със сестра ми до това време вече си бяхме научили уроците и се търкаляхме на леглото в кухнята, и се закачахме, или седяхме с вдигнати крака на стената и пеехме песни. А нашите седяха на кухненската маса и водеха задушевни разговори на свещи. В други дни, татко, лека му пръст, ни учеше да играем табла или всички играехме "не се сърди човече".

# 40
  • Мнения: 1 666
Явно спомените на всички ни са хубави  Wink, току виж Партията ни уредила нови такива през тази зима!
И моите са такива, свързани със спокойствие и задушевна атмосфера - безкрайни разговори около газената лампа, игри, майтапи, най-вече всички сме заедно...
Но... преди седмица, когато отново беше 40градуса+, явно системата не издържа на напора на климатиците и една вечер, точно докато къпехме детето, токът спря. Изпаднах в ужас, казвам ви! Едно, че детето се изплаши и ревна, друго, че се сетих, че нямам свещи вкъщи. Изрових една останала от Коледа, та скърпихме положението, пък и той дойде токът след около десетина минути. Обаче си беше шок, забравили сме ги тези екстри...

# 41
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ако нямахме за учене(сега се чудя от къде пък тоз мерак да чета под газената лампа) си говорехме с мама и татко. По-скоро татко ни разказваше разни неща и си разсъждавахме после, а мама плетеше и ни слушаше. Понякога играехме на Не се сърди човече, шах.
 Спомените са ми - топло, уютно, задушевно, всички заедно...хубаво.

# 42
  • Мнения: 2 407
Игра с приятели в повечето случай или в къщи с наще!

# 43
Това беше времето на романтиката и интимните моменти.Май че имахме достатъчно време за хубавите мигове на усамотение.

# 44
  • Мнения: 1 317
Нямам много ясни спомени, но знам, че идваха приятели на нашите, стояхме в кухнята на газова лампа и те си говореха, а ние с брат ми ги слушахме като хипнотизирани  Simple Smile

# 45
  • Мнения: 2 891
Молех се, да не ме хване в аснсьора и си представях, че ако стане, ще ме нападнат милиони хлебарки, идващи от шахтата  Sick

# 46
  • София
  • Мнения: 1 105
И аз имам хубави  спомени от онова време. Като цъкнеха тока, сядахме с нашите в кухнята и баща ни ни разказваше разни истории от неговото детство. Беше много хубаво. С брат ми не смеехме да мръднеме. Помня също, че  по телевизията даваха "Разкази с неочакван край" и точно преди да дойде неочаквания край, тока спираше. Все не можех да ги догледам. Но беше хубаво. Сега няма такива моменти, поне в моето семейство.

# 47
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
имахме една дебела , червена свещ и по средата се събираше течен восък . Топехме си  нещо в него и после си капехме червени капки по ръцете Sick и си правехме червени пъпки, представяхме си , че сме болни от шарка!!! Mr. Green
и ние си имахме акумолатор и си пускахме един малък телевизор,ако не се лъжа се казваше Юнга newsm78
много ме беше страх да не остана в асансьора , и затова се катерех по стълбите до осмия етаж, всеки път , за по-сигурно!!! 
ОБщо взето имам хубави спомени от онова време...
НО вчера , изведнъж спря тока в целия блок , и се видях в чудо!!! Тъкмо щях да топля яденето на дребните, пералнята работеше, готвех за следващия ден Rolling Eyes....ми , не ми стана весело , както , като бях малка...

# 48
  • Мнения: 3 521
С двете ми най-добри приятелки ходехме да "засядаме" в асансьора Rolling Eyes. Взимахме фенерчета, карти, едно старо одеало, солети и Зрънчо и малко преди да дръпнат шалтера се качвахме в асансьора и се возехме докато спрем между етажите...много весело беше Laughing

# 49
  • Мнения: 2 891
С двете ми най-добри приятелки ходехме да "засядаме" в асансьора Rolling Eyes. Взимахме фенерчета, карти, едно старо одеало, солети и Зрънчо и малко преди да дръпнат шалтера се качвахме в асансьора и се возехме докато спрем между етажите...много весело беше Laughing

Не ви ли беше страх от бубите?

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Амииииии... бях студента. Таман се бях запознала с мъжа ми. И като нямаше ток, влизахме в банята... Другото е ясно Wink
По едно време отмалявахме и си посядвахме на 1 стол (дървен). В последствие последния яко "цъфна" от влагата, но либоф, либоф... к'во да правиш.  Laughing

# 51
  • Мнения: 289
С брат ми си лягахме, а майка ни ни четеше книги Simple Smile))

# 52
  • Мнения: 3 830
Говорехме си в тишината и беше готино  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 3 521
Не ви ли беше страх от бубите?
Тогава нямаше от тия агресивните кубински Mr. Green...беше си готино.

# 54
  • София
  • Мнения: 15 453
Лампи, захранвани с акумулатор. Мъжът ми беше направил цяла инсталация у нас - навсякъде, даже и в тоалетната светешe...

И у нас беше същото, имахме малки крушки, свързани с акумулатор навсякъде с ключета за светване и гасене , да не се изтощава акумулатора.Също и телевизорчета "Шилялис" към акумулатора.Иначе, като спреше тока се накачулвахме всички на акумулиращата печка, защото само там беше топло.И досега ,като ремонтирам, тегля разни жички от всякъде и крушки има тук там.

# 55
  • Мнения: 154
Помня, че ме увиваха с шубата на татко, той мърмореше и псуваше. Аз питах кога ще пуснат тока, а татко ми казваше "преброй до еди-колко си и ще го пуснат". Аз започвах да броя, а той ме караше да броя по-бавно. Друго не помня.

# 56
  • Мнения: 2 978
Точно по тази тема си говорихме онзи ден с една позната.
Тогава бях малка и с брат ми гледахме къде ще светне първо из София. При майка и татко от 15ет. се вижда почти цяла София и е много красиво.

Какво правехме? newsm78 Говорехме си с мама, карахме я да ни разказва за родата..баби и пра- тем подобни Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 461
Rolling Eyes Само аз ли не помня? Rolling Eyes

Не бой се, и аз не помня много!  Mr. Green Тогава съм била някъде 3-4-ти клас. Помня, че по телевизията даваха "Костенурките нинджа" и хич не обичх да ми спират тока по това време точно. А, и освен това като бях по - малка все се чудех няма ли кой да се сети да спести малко ток през лятото, че да има за зимата Embarassed Мама така и не успя да ми обясни разбираемо, все си мислех, че големите са глупави. Laughing

А, помня също, че вуйчо ми ни плашеше мен, брат ми и братовчедка ми с индекса на инфлацията, ние мислехме, че е някакво чудовище, пък на тъмно съвсем ни беше страх! hahaha

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
За мен пък бе кошмар! Живеехме на 16 етаж  -отначало бремена 40 се качвах,ако няма ток. След време  взимах разстоянието  с бебе и,, части,, от количката .тогава бяха доста големи. Спирането на тока водеше и до спиране на вода,помпите не работеха и парното също.  а за купонната система ,която бе тогава  за прах за пране  ,за 2 броя бананова каша на месец-съжалявам,но от моята камбанария не виждам романтика.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 242
Мечтаех си пред прозореца и гледах белеещия се сняг навън... беше ми хубавичко и уютничко, всичко беше възможно....
Искааам пак режим!

# 60
  • Мнения: 6 992
Караха ме да казвам стихотворения...Играехме на "развален телефон". Много малко спомени имам от това време newsm78 Трябва да съм била на 5-6 newsm78 Опитвах се да пипна пламъка на свещта. А имахме и газена лампа Grinning

# 61
  • Мнения: 419
Rolling Eyes Само аз ли не помня? Rolling Eyes
Не си само ти  Thinking  #Crazy newsm78
Изаура я помня, но режима - не  Sick

# 62
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
вечеряхме с нашите, а любимото ми занимание беше да си играя с восъка на свещите.

# 63
  • Мнения: 19
и аз не помня Sad, помня само че спираше тока но за малко-което все пак не беше режим Thinking,а просто повреда. Когато прочетох историйте на другите ме хвана яд, че не съм имала подобни лични моменти...вие сте късметлийки Peace

# 64
  • Мнения: 11 607
...гледах часовника кога ще дойде тока.....

# 65
  • Мнения: 2 697
Мноого добре си спомням онова време...Наиграх се на табла и карти с баба ми за цял живот напред Mr. Green

# 66
  • Мнения: 2 386
Издайническа тема -  Mr. Green - веднага става ясно кой в коя декада е бил..

Аз помня, беше страхотно.. Стояхме с баба в/у акумулиращата печка и ме учеше да умножавам и деля (на свещ). Бях най-добрата първокласничка.  Laughing
Дядо разказваше разни истории за Мъглиж и за къде ли не..
Пеехме също. Heart Eyes

# 67
  • София
  • Мнения: 2 079
Говорехме си кой как е прекарал деня, играехме карти, табла, вечеряхме, имахме газена лампа, а от тогава имаме и газова готварска печка в къщи.
А от восъка на свещи правех различни фигурки, печати, рисувах на хартия, а после оцветявах с боя .... Така се научих на разни техники на рисуването (не че мога да рисувам, ама друго си е да знаеш ....  Whistling).

# 68
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
 а през деня спираха ли го , или само вечер? вече не помня newsm78
чудно ми е как са работили магазините и всички останали...
ако сега спират тока през два часа , моята работа отива на кино...

# 69
  • Мнения: 25 571
И през деня го спираха - къде повреди, къде режим...
И в училище сме учили на тъмно.  Laughing
А магазините си работеха - тогава затваряха рано, още по светло. Или на свещи караха.
Режим на тока имаше на няколко пъти през годините, но накрая беше най-гадно - когато беше през 2 часа.  Sick

# 70
  • Мнения: 453
През този период си опърлих миглите, докато си пишех домашното и се чувствах като дебил после, че пиша домашни по това време  hahaha

# 71
  • София
  • Мнения: 3 249
Мечтаех си пред прозореца и гледах белеещия се сняг навън... беше ми хубавичко и уютничко, всичко беше възможно....
Искааам пак режим!

Аз искам същите усещания, но не и при същите обстоятелства. Днес се замислих какво ще правя, ако ми спира токът през 2 часа - е, ще го преживея, но вероятно ще ми е ужасно нервно и трудно да съчетая бебешкия режим и всички домашни задължения с палене и гасене. Sick

# 72
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
Точно от този през два часа имам незабравим спомен - имам изпит по стара френска литература, уча цяла нощ - 2 часа на лампа, 2 часа на свещи, а в съседната стая се вихри купон - 2 часа с касетофон, 2 часа с китара... 

# 73
  • Мнения: 46 492
Майка ми използваше времето да готви (газова печка), а ние дремехме  Tired

# 74
  • Мнения: 750
Издайническа тема -  Mr. Green - веднага става ясно кой в коя декада е бил..


Шшшшшт... Mr. Green,не разконсперирвай автора! Wink
То4но си смятах...кой бил пети клас тогава....дара-бара,зна4и сега е .... Crazy!
Друг бил студент...  Crazy
Ами така се разбира кой,кой набор е! Whistling

Общи условия

Активация на акаунт