Какво правихте когато....

  • 3 535
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
беше страхотно! вечеряхме на свещи, раздумките продължаваха до късно, идваха съседи на гости, защото
татко носеше акумулатора на жигулата да гледаме панорама. после говореха за комунизма,
за СДС, кой какво е чел, играеха карти...а ние слушахме и си оформяхме мирогледа Laughing
невероятни спомени имам от тези моменти без ток ( но не и от тези без вода).

# 16
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Rolling Eyes Само аз ли не помня? Rolling Eyes
Май и аз  Whistling

# 17
  • Мнения: 7 723
Баща ми смъкваше акумулатора от трабантчето и гледахме телевизия.  Mr. Green
Хахаха- "Седморката на Блейк" Laughing
Събирахме се в кухнята- на малкото телевизорче,
екрана на което беше колкото пощенска картичка... Grinning
А майка ми беше много щастлива,
защото това били единстквените моменти,
в които семейството ни е толкова сплотено... Grinning

# 18
  • Мнения: 4 555
Играехме на разни игри, разказвахме си истории... И аз имам страхотни спомени от тези моменти. Наистина има някаква сплотеност, от която хората не биха се сетили, че имат нужда иначе, защото все нещо по-спешно има за правене.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Играехме на табла с родителите ми, говорихме си...чаках сестра ми да се върне с влака (учеше в друг град)...не помня точно

# 20
  • Мнения: 4 138
аз бях в чужбинско тогаз. но помня вица за дискотеката.
иначе май от досега прочетеното извода е, че без ток е много по-гот. тоест на режим. романтика, семейна сплотеност и хубави спомени. да се борим за въвеждане на режим на тока, другарки и другари Mr. Green

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Цял ден баща ми зареждаше едни акумулатори и когато спреше токът, у нас долу горе беше светло. Имаше лампи навсякъде, дори и телевизора работеше. Хубаво е баща ти да работи на летище и вкъщи да има мощни акумулатори от самолети.

Баща ми правеше същото, ама използваше стар автомобилен акумулатор Grinning

# 22
  • Мнения: 494
Татко изплзваше 2 такива акумулатора.Но не за постоянно.единият беше за лампата в кухнята.Другият за други неща,за каквото се наложеше...Помня,че измисляхме приказки ,с майка ми и сестра ми и ги разигравахме с фигурки,направени от мекия восък,покапал от свещите,защото все пак,главно с тях се осветявахме.Учехме се да правим фигурки на стената, с пръсти-сещате се-отраженията :сърнички,зайчета ,кученца и т.н.Прожектирахме си филмчета на ония старите прожекционни апарати-на тавана-продаваха диапозитиви за тях във всички книжарници-единият акумулатор беше главно за това;измисляхме си смешни истории,към които всеки добавяше свои разкази и тези "сериали"продължаваха със седмици,а като поотраснахме, си преговаряхме  уроците по разказвателните предмети,освен забавните неща.Много често огласяхме тихия,тъмен  квартал с песни и танци-аз на пианото,татко-на китарата,а мама и сестра ми,танцуваха и пеехме всички с цяло гърло LaughingТова го правехме главно,защото сестра ми така и не свикна с тъмницата и все я беше страх,като беше тихо и тъмно навсякъде.
 Помня ,че бяхме свикнали да вечеряме на свещи и да си говорим ,много повече,отколкото на фона на тв-то днес,например...

# 23
  • Мнения: 25 597
да се борим за въвеждане на режим на тока, другарки и другари Mr. Green

Хайде, няма нужда!  Stop
Великата Партия вече помисли за нас. Отново.  Mr. Green

# 24
  • Мнения: X
Играехме с нашите на бесилка или на думи. Пеехме. Беше страшно, когато трябваше да се прибирам от училище - бях пети клас. Навсякъде тъмно, нямаше асансьор, татко идваше да ми прибира от спирката.

# 25
  • Мнения: 4 138
ауууууууууу, да не би да върнаха стария режим. пък аз да не съм разбрала Mr. Green
ми тва беше подготовка за прехода. тогаз без ток, ся без много неща Crazyсъсдаваха ни навици хората..........
аз призовавам да се борим за романтика  Како Сийке, за либоф и разбирателство.
дали ако се комбинира режима на тока с режим на водата и понамирисваме, няма да станем още по-задружни.
ае, че оспамих темата Blush

# 26
  • Мнения: 3 537
Беше ми приятно. LaughingАко нямах за учене,разказвахме си вицове,пускахме разни майтапи,веселяхме се. Laughing

# 27
  • Мнения: 25 597
ауууууууууу, да не би да върнаха стария режим. пък аз да не съм разбрала Mr. Green
ми тва беше подготовка за прехода. тогаз без ток, ся без много неща Crazyсъсдаваха ни навици хората..........
аз призовавам да се борим за романтика  Како Сийке, за либоф и разбирателство.
дали ако се комбинира режима на тока с режим на водата и понамирисваме, няма да станем още по-задружни.
ае, че оспамих темата Blush

Ние не сме преставали да имаме режим на водата!  Mr. Green
А и след затварянето на блоковете на Козлодуй, какво мислиш, че ни чака? Глад и студ, другарки и другари, нищо ново под слънцето! Глад, когато зимата хлябът удари 10 лв., че както се е засилил, може и да прескочи!  #Cussing out

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 14:02 от Как`Сийка

# 28
  • Мнения: 13 512
Баща ми беше стоварил няколко акумулатора от камиони в гаража. Беше пуснал кабели към апартамента и имахме осветление и телевизия/ то па една телевизия беше Joy Joy/. Та не учех на свещ и нямах никакво оправдание. Но нямам  спомени какво сме правели по това време. За отоплението- имахме нафтова и газова печка, значи не сме и студували..

# 29
  • Мнения: 901
Какво ли ще стане, ако сега ни спират тока за 3 часа вечер?
Пак ще сме нахранени и стоплени, щото вече знаем как да го правим на газ.
Но представете си - хлапето не може да се усамоти пред компа, а мъжът не може да зяпа Евроспорт...

Общи условия

Активация на акаунт