Какво искате да оставите на децата си?

  • 1 155
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Често пъти си препрочитам една статия от сп. Родители, юли месец, 2000г. - интервю със семество Мариана и Николай Устамитеви. Не ги спохожда щастието да имат собствени деца и когато съзнават,че на 40 вече няма на какво чудо да се надяват, едно след друго си осиновяват три дечица - Станислав, Ванина и Александра. Естествено,че ги вземат за луди - и близките, и не толкова близките - в наше време хората и едно раждат по график,а те с трите накуп - айдеееееееее.......Разликата между Станислав и Ванина е 8 месеца,но това не е повод за притеснение.Александра е само на 10 месеца.

Отговора на един въпрос от страна на бащата ме провокира да си поговорим за това - Какво искате да оставите на децата си?

Ето самия отговор:
Какво искате да оставите на децата си?
Н: - Искам да им оставим шанс. Имахме някакви идеи за осигуряване с имоти, но се отказахме. Те винаги ще имат нашата морална, родителска подкрепа, когато се отнася до учение, до търсене и постигане на цели,но това е всичко,което трябва да дадем. За останалото сами ще трябва да се преборват.

Ако евентуално искате можете да прочетете цялото интервю ТУК......

# 1
  • София
  • Мнения: 5 079
Искам да им оставя САМОЧУВСТВИЕ, че могат сами, че знаят, че са способни и достойни да имат хубав живот. И разбира се - любов, спокойствие, доброта, които да са водещи в този техен живот. Искам да се чувстсват щастливи и благодарни, че именно аз и татито сме (им) родители, че само заради нас са научили неща, които иначе е нямало да подозират. И тези малки неща, да ги направят Човеци и да ги водят напред...  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 516
Добро образование, морална подкрепа и любов.

# 3
  • Мнения: 219
Чиста природа.
Любов към природата и дребните неща, които ни правят щастливи.

# 4
  • Мнения: 533
Самоувствие, че могат да се справят с всичко.
Мисълта, че винаги са съпътвствани от нашата лЮбов и подкрепа.
Вяра в доброто и
Оптимизъм!

# 5
  • Мнения: 3 322
 Самочувствие и добър старт...Чувството, че са обичани и че са най важното нещо в живота ми!

# 6
  • Мнения: 1 761
Много ми се ще детето ми е да е живо и здраво.С всичко останало ще намери начин да се справи.Вярвам в неговите способности и мисля,че само ако му позволя да прави грешки мога да го стимулирам да научи това, от което ще има нужда в живота.

# 7
  • Мнения: 3 367
..убеждението че светът не се върти около тях и уважение към различното,живо и неживо;
*
образование,пари и имоти ще им  се наложи да си трупат сами, мисля че запасени с горното няма да имат проблем..

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Бих искала да оставя на децата си добър спомен за нас, родителите им, както  и увереността, че с труд и постоянство всичко се постига. Искам завинаги да остане в съзнанието им, че когато човек е жив,здрав и щастлив може да има всичко ,което иска.

# 9
  • Мнения: 550
Посланието да бъдат по-добри хора от нас!да живеят пълноценно и правилно!

# 10
  • Мнения: 7 263
Искам да станат добри с хората, да станат честни това на първо място! Да могат с гордост да си казват името!
Бих искала да им дам добро образование, да им дам база за добро самочувствие за да могат сами да определят посоката в която искат да движат живота си и да могат сами да постигнат всичко материално, от което се нуждаят.
Искам да ме уважават и да съм техен приятел.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 840
Да им "оставим" или да им "дадем"?!
Защото оставянето някак ме препраща към идеята за едно необозримо бъдеще, в което "децата" вече са някак си зрели хора, а "даването" не е като акт за наследство, а като дар.

Та - да им оставя - материални неща.
Да им даря - любов.

# 12
  • Мнения: 1 044
Мадлен Алгафари го е казала най-добре в книгата си "Мира нямам" - това, което родителите трябва  да дадат на децата си най-вече, са корени и криле. Да знаят откъде идват и да бъдат оставени да полетят.

# 13
  • Мнения: 17 546
Искам да успея да възпитам в тях себеуважение и устрем. Да ги науча да летят сами, а не да се возят на нечии гръб. Да имат житейска позиция, а не да се лутат. Да пълнят думите със смисъл, а не да празнодумстват. Да имат мечти и цели и да правят разлика между двете. Да ги направя личности, а не посредствени хора. Другото те ще постигнат сами, ако успея да им дам това. И на последно място искам да им оставя спомен за безграничната ми обич и вяра в тях, тогава когато няма да ме има. Тя да ги обгръща и да предизвиква усмивка, а не тъга, на лицата им, когато си спомнят за нея. Да станат по-добри хора от мен! Амин!

# 14
  • Мнения: 25 447
Много неща искам да оставя, колко от тях ще успея е друг въпрос...  Thinking
За съжаление, това, което най-много желая да му завещая - моя опит, за да не изпитва същите болки като мен, докато го трупах - не мога да му оставя. И това най-много ме боли.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт