Холандска Тема - 13 (не фатална)

  • 11 102
  • 282
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 316
sladka hapka, по мои наблюдения повечето холандци имат хоби - да правят колекция от разни нещица: свекърва ми има завидна колекция от ангелчета напр. та като си ходим в Бг това й е подаръка винаги. Една леля на мъжа ми събира костенурки  Joy, друга женица около 60-те събира напръстници и беше ме помолила да й донеса от Бг. Та ако тази дама има такова хоби може с това да я изненадаш.
eddita  Hug чакаме снимки  Naughty
Някой има ли новини от Фата Моргана ?

# 46
  • Мнения: 1 550
Мимка,
ето ти линка на българската църква в Хага. не съм ходила и не знам дали наистина отвън изглежда като църква. не вярвам. по-скоро ще е сграда с икони и поп  newsm78
 Hug

# 47
  • Мнения: 1 550
Мимка,
сега прочетох, че август са във ваканция  Sad

няма ли някаква църква около вас? във католическите можеш обикновено да запалиш свещ...или то май беше така в Испания newsm78

ваканционно време е, няма как  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 6 243
Благодаря ви за препоръките и идеите - със сигурност ще ми послужат и за сега, и за вбъдеще. За съжаление не познавам дамата, тя е придружаващата съпруга на моя познат. Но имам вече идея какво ще й потърся.

Благодаря на всички и ще използвам случая да поздравя с празника всички именнички: Мари-7, Мимката, дъщеричката на Морки, както и всички други, които имат празник!!!

# 49
  • Мнения: 1 550
Българите ще могат да посещават САЩ като туристи без визи

не че съм се юрнала на там, де  Rolling Eyes
уф, чудя се вече какво да правя само и само да не седна да си подготвя защитата на дипломната работа.
а, остават две седмици до тогава...има време Mr. Green

 Hug

# 50
  • Мнения: 2 195
Миленски , както винаги изчерпателна  Hug
Има в Амстердам , но е руска . Попа е холандец  Rolling Eyes

# 51
  • северно море
  • Мнения: 321
Морки,4естит имен ден на малката сладурана.Много здраве и късмет  bouquet
Миленски , както винаги изчерпателна  Hug
Има в Амстердам , но е руска . Попа е холандец  Rolling Eyes
Мимка успя да ме размееш с този поп холандец,мъ4а се да си го представя ама не става Laughing Laughing Laughing

# 52
  • Мнения: 1 550
Мимка,
нищо не пречи, че е холандец в руска църква  Naughty
нали е поп човека.

аз звънях сега в БГ, впрегнах домашните да ходят на църква да палят свещи за здраве.
има една малка църквица във Варна с казват чудотворна икона на Дева Мария. хората го вярват и дори иконата е покрита с найлон, защото всеки иска да я докосне. пише:"моля, не пипайте иконата!". и аз пипам, нали заради нея съм отишла. не съм вярваща (то кой ли от нас е?!), ама понякога ми се иска да вярвам.

днес е и деня на Варна. ще има фойерверки  Mr. Green



# 53
  • Мнения: 1 910
Честит Имен Ден на всички празнуващи!   bouquet

Някой да си е довел кучето от България, та да ми даде инфо на готово?  Flutter

# 54
  • Мнения: 1 559

Честит ти имен ден тогава Hug.Да си жива и здрава  bouquet

# 55
  • Мнения: 1 559


Някой да си е довел кучето от България, та да ми даде инфо на готово?  Flutter


Моята йоркширка си е холандка,но винаги си пътуваме с нея.Изисква се кучето да има чип,паспорт(да има ваксините вътре естествено Joy) ,и преди път да сте ходили на лекар,и той да се е подписал ,че кучето е здраво.С какво ще го водиш насам,с кола или самолет?

# 56
  • Мнения: 2 195
Не отидохме на църква , но заведохме децата на спелкастел . Сега чакам мъжО да ни води на ресторант ... умряла съм от глад   Crazy

Благодаря на всички за пожеланията !  Hug

# 57
  • NL
  • Мнения: 520
Привет на всички.
Първо да поздравя именичките днес с пожелания за много здраве.
                               
Специални поздравления и за малката Аnnе-Маrie
                             
Към Сладка Хапка по въпроса за подарък.Забелязала съм,че на керамични съдове много се радват.Например както Звездичка те е посъветвала за декоративната кошничка в която се поставя бутилка вино,същото го има не само с метал но и от керамика и стои много ефектно.Холандците тази година като идваха с нас си взеха именно такова и му се радваха нон стоп.Друг подарък е керамична чиния от България за стена.На нас ни подариха такава (релефна е с изобразени стари къщи)и стои много добре като се закачи.В нас който дойде и всички я оглеждат.На свекъра пък подарихме едно музикално нещо направено от бамбук.Трудно ми е наистина да го опиша,защото незнам как точно се казва.Като висящите дрънкулки от Фенг Шуи ,които издават много сладък звън но същото нещо в по-голям вариант от бамбук.За техните градини мисля си ,че е оригинално като декорация.
3а църквата ,oсвен в Хага,имало и  в Наимехен или поне така ми каза една сръбкиня,не съм ходила още там.Сигурно и на други места има но не са ми известни.
Като сте отворили темата за Сенсеото да ви питам стриктно ли се придържате само към Douwe Egberts  coffie pads или купувате и други марки?Аз съм доволна още от тези на АХ и Алди.Горе долу разлика между тях  във вкуса не правя.Не ми харесаха на Lidl i Perfekt(Декамаркт).Други май засега не съм взимала.

# 58
  • Мнения: 1 910
megan79, паспорт, чип и ваксина срещу бяс има. Ваксината е от един месец. Какви други ваксини са необходими. На нас в БГ ни казаха, че за Холандия само срещу бяс е необходима. Кучето е на 17 години и решихме, че с кола ще е по-малко стресово. Но ако до септември няма кой да го доведе ще се връщаме с Борко да я вземем със самолет. А ти защо питаш с какво ще идва, имаш нещо в предвид ли?
Иначе ни казаха 10 дни преди пътуването да й вземем бележка от РВМС, че е здрава. Ако се сетиш друго, моля те, пиши.

# 59
  • Мнения: 1 550
добро утро, двойки  Hug
малко превалява, ама нали уж до след обяд ще е така. Rolling Eyes

Мимка,
как изкарахте снощи? хареса ли ти ресторанта?

Милика,
аз ползвам само ДЕ за сенсеото, защото събирам точките  Laughing
не мога да препоръчам нищо друго, защото другите на съм ги пробвала.

карилуис,
стегна ли вече багажа? готови ли сте за утре? рано ли летите?
весело изкарване в БГ  Hug

ето малко усещане за лято и море (то, откъде иначе да се появи  newsm78):



лек ден  Hug

Общи условия

Активация на акаунт