нещо за запека

  • 5 596
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
бременна сьм в пьрви месец.от пет години сьм на разхлабващи и сега като забременях ми ги забраниха.вие как се справяхте  с този проблем?

# 1
  • Мнения: 1 092
първоначално с Активия.По-късно през бременността ми се наложи да пия лекарства за задържане /Магнерот/ и той ми действаше разхлабващо Peace

# 2
  • Мнения: 1 883
Спрях да ям бял хляб, сладки и тестени неща, повече плодове и зеленчуци, повече течности. Опитай със сини сливи, мюсли.Сутрин на гладно топла вода с мед.Аз така се оправих.
 Дано някоя мама се сети за още нещо.

# 3
  • Мнения: 1 367
Има едни шоколадчета Комфорт,продават се в аптеките. Струват стотинки и не са опасни за бременни. Взема се по половинка от шоколадчето.А може и с Активия. Кафето не помага ли? На мен ми помагаше. Е,когато го придружавах с цигара ефектът беше мигновен,но като забременях се принудих да спра да пуша. Все пак ми помагаше.

# 4
  • Мнения: 200
 Hug Здравейте, на мен ми помагат доматките, сините сливи - също и идва сезона на крушите Peace доста разхлабват, чула съм и за киви, после стават и за бебчо... ако има запек- сок от круша и ябълка...  Hug

# 5
  • Мнения: 1 273
Ами на мен направо ми изписаха Дуфалак. Много помага. Пиех го първите три- четири месеца. После някак си нещата се регулираха от самосебе си. Rolling Eyes

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И на мен много ми помогна Магнерота,но го изписват чак след 5я месец/ако въобще се налага/.Иначе наблягах на круши,киви,сини сливи,мюсли,пила съм и чай от майчин лист/много помага,но си е опасно/.

# 7
  • Мнения: 3 034
сини сливи вечер, след последното хранене, за да има време да задейства червата. каза ми го моят доктор, до момента действа безотказно  Peace

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
С кафе и цигара Blush
Не ме анатемосвайте,моля Stop

# 9
  • Мнения: 256
Доколкото разбирам от поста ти си с хроничен запек-аз също сам на разхлабващи от години  Sad
За съжаление при такива като нас номерът със сините сливи,активия,плодове и зеленчици не минава Naughty Sad
Живея в чужбина и няма смисъл да ти казвам лекарството,но пиех от самото начало/5 г.с./по лекарско предписание.
Говори с твоя,той ще ти каже какво да пиеш.

# 10
  • Мнения: 3 034
С кафе и цигара Blush
Не ме анатемосвайте,моля Stop


това е сутрешната терапия Grinning

# 11
  • Мнения: 2 849
Плодове на гладно,сокове .

# 12
  • Мнения: 781
Да и аз съм с хроничен запек и плодовете и зеленчуците а също и повечето течности - ефект нулев. След първара клизма, която се наложи да си направя сама ежедневно съм на Дуфалак, само не ми е ясно дали стомаха ми няма да стане още по ленив от него, но за сега поне нямям и аз друг избор  ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 6 265
И аз бях така. Като забременях започнах да пия сутрин на гладно по една чаша топла вода с разтворена в нея една лъжица мед. Нямах запек през цялата бременност.

Като родих обаче започна кошмара, не ми действаше нищо. Трябваше да изпия едновременно водата с мед, дуфалак, сини сливи и чак тогава евентуално имаше успех. Така бях около месец (в съчетание с хемороиди  Shocked ). Започнах да ям всяка сутрин мюсли и сега съм ОК.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 528
Има един разхлабващ чай- Блевит Л.
Пише че се препоръчва за бременни жени. Става и за бебета със запек.

Общи условия

Активация на акаунт