Каква бебешка количка да избера?

  • 22 179
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Има бебешки колички, които ги водят комбинирани, но всъщност те нямат зимен и летен кош, а летния е с три степени за легнало, полулегнало и седнало положение и така може количката да се използва както за новородено, така и за поотрасло дете.

Моето бебе ще е зимно бебе и не знам дали няма да му е студено, ако го сложа в такава количка? Дали няма да е по-добре да си купя количка 2 в 1, а именно с 2 отделни части - зимен кош само за легнало положение и лятна количка.

В 1 магазин се опитаха да ме убедят, че става и първия вариант като се сложи термочувалчето и отгоре дъждобран, които много пазели и било достатъчно топло на детето.

Какво бихте ме посъветвали?

# 1
  • Мнения: 5 026

Моето бебе ще е зимно бебе и не знам дали няма да му е студено, ако го сложа в такава количка? Дали няма да е по-добре да си купя количка 2 в 1, а именно с 2 отделни части - зимен кош само за легнало положение и лятна количка.
Избери този вариант  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Нашата е такава и съм много доволна. Може би най-евтината от своя клас, но качествена и с всички екстри:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 1/products_id/791

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 510
Тук има страшно много теми за колички -http://www.bg-mamma.com/index.php?board=24.0

# 4
  • Мнения: 455

Моето бебе ще е зимно бебе и не знам дали няма да му е студено, ако го сложа в такава количка? Дали няма да е по-добре да си купя количка 2 в 1, а именно с 2 отделни части - зимен кош само за легнало положение и лятна количка.
Избери този вариант  Peace
Избери вторият вариант1

# 5
  • Мнения: 1 273
И двата  варианта са добри.  В нашата градинка има много зимни бебета, с комбинирани колички  и хич не им е било студено.  В крайна сметка те са направени, така че да стават и за зима и за лято. Моята количка е със зимен и летен кош и според мен беше напълно излишна, при такава зима можеше да си изкара в летния кош. Каквото и да решиш гледай да не тежи, че е ужас. Хич не бях мислила за това преди, а трябваше, защото сега се наложи да си купя още една количка.  Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 6 246
Горещо ти препоръчвам варианта зимен и летен кош! Баткото го отгледах с такава, въпреки че е пролетно бебе, сега бебо ще се роди септември, така че държах непременно количката да е пак със зимен кош. (Всъщност щяхме да караме със същата, но намерихме количка за породени, която да има зимен кош за малкото бебе.)
Предимствата са, че наистина са по-топли и бебето е на закрито, а като мине зимата го сваляш и имаш една удобна, лека лятна количка. Т.е. спокойно можеш да си отгледаш детето с 1 количка, без да се налага да продаваш комбинираната и да търсиш лятна. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 246
Забравих да кажа, че нашата е Чиполино Венеция - доволна съм, а сме се разхождали страшно много с нея и колко багаж е носила освен бебето.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 734
Моето бебе се роди през Февруари и е с количка със зимен и летен кош.Това е най-добрият вариант!
1.Когато е студено малкото бебче си е в уплътнен кош,с добре закопчано покривало и от никъде не му духа.
2.Когато напролет и през лятото стане горещо,прехвърляш на летния вариант,на който материята е по-тънка и не запарва.Направи ми впечатление на комбинираните колички,че тяхната материя е по-дебела и уплътнена и през лятото много повече запарват.През големите жеги наскоро вътрешно благодарях сама на себе си,че съм си избрала количка 2 в 1,защото ако бяхме с комбинирана,щеше да ми се наложи да си купувам само лятна,а не сме се видели много с пари напоследък!А през следващата зима бебето вече е достатъчно голямо,облича се с космонавт и т.н. и това,че материята на лятната количка е по-тънка не е от значение.

# 9
  • Мнения: 603
Моята количка е комбинирана. Много съм доволна. Бебка се роди през Октомври и цяла зима сме били на вън и не и е било студено. Но тези колички са по - тежки от тези които са 2 в едно или 3 в едно. Моята е около 14 кг, на бебка и е много удобна, но сега когато тя е вече е по - тежка стигнах до извода, че ми трябва по - лека количка и за това си купих и лятна.

 Peace
Успех и на теб в избора ти.

# 10
  • Мнения: 244
Моята е такава и никак не е скъпа http://www.stefi.biz/products/146.jpg много съм доволна Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 44 018
и нашата беше комбинирана...никакъв проблем всъщтост е толкова затворена отвсякъде, че му е много добре...като в палатка Wink
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=108722&photo=3 ето я.

моя син се роди ноември.

# 12
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
И моето бебе е зимно, а количката - комбинирана. Просто го слагах в порт-бебе и - вътре в количката. Не виждам много смисъл от отделен кош, при положение че първия месец няма да го изкарваш по студовете за дълго, а около третия то вече ще иска да се надига и няма да се чувства добре в хоризонтално положение.
Да добавя, че ново порт-бебе струва около 25 лева, а зимния кош - много повече. Зимния кош за моята количка беше около 300лв, а си взех порт-бебе за 25 (на Чиполино).

А ето и как изглежда:
http://images13.snimka.bg/002154458-big.jpg

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983

Моето бебе ще е зимно бебе и не знам дали няма да му е студено, ако го сложа в такава количка? Дали няма да е по-добре да си купя количка 2 в 1, а именно с 2 отделни части - зимен кош само за легнало положение и лятна количка.
Избери този вариант  Peace
И ние ще сме зимни, аз също съм избрала този вариант. Peace

# 14
  • Мнения: 2 100
И ние също сме избрали варианта със зимен кош, че бебчо ще изкара първите си няколко месеца в зимата, а и тук във Варна духа, духа...Показаха ми как става една комбинирана количка на зимна и наистина ми направи впечатление, че има доста странични дупки и покривалото не я покрива като зимен кош. А и плата не е толкова дебел за зимата...Това е мое мнение Simple Smile Успех с избора

Общи условия

Активация на акаунт