Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 13 авг. 2007, 00:07 ч.
  • Преглеждания  3 026  Мнения  4  Онлайн  1
Отговори
Здравейте бъдещи и настоящи майки Hug
Имаше една подобна тема, но инфото в нея е много кратко а и темета е доста стара, така, че ще взема да я подновя!
Дилемата ми е следната: Болна съм от психично разтройство (ПР), след експериминтиране с много лекарства, намерихме най-подходящото за мен- Сероксат. Пиех го от около 1 г. когато разбрах, че съм бременна и започнах да го намалям с лекарско предписание. Но на работа имах сериозен дразнител- работодателя ми и изпаднах в няколко сериозни кризи, които повлиянха на бременноста ми. Миналия четвъртък се събудих от силни болки в корема. Ходих на гинеколог и тя ми каза да си продължа засега лечението с сероксата- 1/2 сутрин и 1/2 ве4ер. Питала съм и 2 психиатъра, които също са ми казали, че не е опасно да го пия!
   Ровила съм се много в интернет, но няма много инфо по въпроса. Дори се споменава за недостатъчни наблюдения за влиянието върху бременни.
  Та някоя от вас пила ли е сероксат по време на бременноста. Въпреки уверенията на досторите, се притеснявам. Питам с надеждата някоя мама да е извървяла моя път и да ме успокои!!!

пп. Моля ви, не ми давайте съвети за спиране на лекарството или за замяна с билкови или хомеопатия. Наясно съм с това, но психичното ми състояние е много лабилно. Много съм се лутала в експериментиране на лекарста, но само това ми е подействало най-добре. А още експериментиране само може да доведе до още ПР-ва, които да доведат до увреждане на плода. Интересувам се само от мнения на лекари и мами, които са пили сероксат по време на бременност.

Реклама
# 1
Моля модератора, ако може да оправи заглавието на темата ми  Blush  : сероксаткато = сероксат като

# 2
Не съм пила, но пиша в темата ти, защото мисля че не трябва да се тревожиш. Щом си питала лекари и са казали, че можеш да продължиш лечението - не се тревожи. Бебчо ще е добре. А за листовките и недостатъчното сведения - това в никакъв случай не означава, че ще навреди, съставките са известни на лекарите, довери им се. Лека бременност от мен!

# 3
Благодаря ти за подкрепата Лилянчо Hug  Тези листовки наистина могат да подлудят човек  #Crazy, особенно такава паника като мен  Grinning

# 4
Здравей!Твоят проблем ми е до болка познат и затова реших да се регистрирам и да ти отговоря.От доста години се лекувам от паническо разтройство и пия сероксат от 20мг.Правих няколко безуспешни опита да го спра.Много исках да имам дете и когато забременях с моят лекар решихме,че трябва да намаля лекарството,но да не го спирам.Намалях го постепенно и на края на бременноста пиех 1/4.Родих живо и здраво момченце,което вече е на две годинки.В момента отново съм бременна и пия по 1/2 таблетка.Не трябва да се притесняваш,че приемаш антидепресанти през бременноста,но се опитай да ги намалиш.Много по вредна за плода ще бъде една твоя криза след спиране на лекарството.А и с колко още лекарства ни тъпчат през бременноста,които не се знае доколко са безвредни за плода.Дано да съм ти била от полза.Ако искаш да си поговорим,аз съм насреща.

Реклама

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт