Развитие

  • 733
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 366
Здравейте майчета!!! Първо моля да бъда извинена за "прозаичното" заглавие  Wink  виждам тук всички заглавия са много духовити, ама аз......... не съм по тази част...
Та на въпросът ми :  Мойта кукла на 25-ти навършва годинка (направо невероятно  Shocked ). Исках да Ви попитам какви са важните точки на развитие на този етап, които не бива по никакъв повод да пропускам - нямам предвид физическото и развитие, а емоционалното, псохологическото и умствено. Не че моториката не е важна, но там не виждам проблем. На какво според Вас тя трябва да реагира, какви са "дразнителите", които трябва да я впечтляват? Какво мога да и предоставя аз, за по-доброто и напредване? Ще съм благодарна също, ако ме насочите и към мателиали по темата...

Предварително благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 1 366
Ох, ама и аз съм много невнимателна, не съобразих, че темата не е за тук!!! Моля да бъда извинена..........

# 2
  • Мнения: 7 106
Има една много хубава книжка "Какво те чака през втората и третата година на детето" ето я :
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=58_116&products_id=1007
Купи си я, много е полезна.Аз имам първата част :Какво те чака през първата година на детето " - http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=58_116&products_id=1006 , и съм много доволна, сега ще си подаря и втората  Mr. Green .В нея се разглеждат месец по месец точно тези въпроси, които те вълнуват теб.

# 3
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами вклю4ваи се при нас , обикновено си пишем кое дете какво прави , какво казва и какви неща може или трябва да нау4и. колко тежи  и такива нещица ,с какви игра4ки си играе ... в общи линии се опитваме по някакъв на4ин да открием какво и как им харесва на нашите деца . ако е мартени4ка пиши в мартенската тема  Wink

# 4
  • Мнения: 3 932
Имам едни материали-вадих си ги от книгата на Др. Спок за това, което вълнува и нас в момента-възпитанието, гърнето, особености в храненето...изобщо всичко(в максимално синтезиран вид) за детето в периода 1-2година, което на мен ми се стори интересно.
Ако искаш ще ти ги пратя на и-меил.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 019
На последната страничка на детския картон, който е при педиатъра ви или у вас пише по месеци какво могат да правят децата .А пък в някоя от книгите за деца за тази възраст може да видиш с какви игри се занимават на съответната възраст.НО всички деца са различни все пак.Това е нещо по средата Laughing

Общи условия

Активация на акаунт